Skocz do zawartości

PZL - 46 Sum 1/48 vacu


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Ups! Musiałem przeoczyć, ale zaraz przeczytam, a te 200kg szpachli, to jak tak dalej pójdzie podobną ilość zużyję na mój model. Jak w pięciu ostatnich modelach nie szpachlowałem praktycznie nic, to tu z nawiązką odrabiam zaległości, może dziś zacznę wypełniać gratami kabinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolega Azawakh dał mi cynk o tej relacji.

Śledzić ją będę z uwaga ponieważ zachciało mi się sklejać Suma z kartonu. Oparłem się o jedyne jego opracowanie w Małym Modelarzu i staram się je poprawiać. Prowadzę nawet na forach kartonowy relację z budowy. Nie mam żadnych materiałów dotyczących bebechów tego samolotu i dlatego z wielkim zainteresowaniem będę podpatrywał to co kolega Marwaw tworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawą jest kilka zdjęć opublikowanych między innymi w Mini Replice w relacji z budowy Suma z Ardpolu w 1/72, tam były również zdjęcia wnętrza tego modelu. Samo wyposażenie jest wzorowane na Łosiu bo to maszyna z tego samego okresu.

Wrzuć link to Twojej relacji, chętnie zobaczę co do tej pory zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawą jest kilka zdjęć opublikowanych między innymi w Mini Replice w relacji z budowy Suma z Ardpolu w 1/72.

No to ja niestety mogę sobie o takich materiałach pomarzyć bo niestety nie udało mi się dotrzeć do żadnych fotek wnętrza .

Może miał byś możliwość mi coś z tego udostępnić?

 

Wrzuć link to Twojej relacji, chętnie zobaczę co do tej pory zrobiłeś

Wiele nie powstało, niedługo będzie aktualizacja bo kończę stery kierunku.

A oto link: http://www.papermodels.pl/topics1/konkurs-senior-pzl-46-sum-vt826.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... kawał dobrej roboty z tą kartonówką. Mam do niej spory sentyment, było jeden z pierwszych modeli jaki jako dzieciak kleiłem z ojcem, oczywiście wtedy o żadnym poprawianiu mowy nie było. Ja zacząłem babrać się z wyposażeniem kabiny, kilka zdjęć już na stronie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwaw mógłbyś być architektem :-))Ewidentnie lubisz budować:-))

A jednoczesnie robisz to bardzo czysto Bardzo fajnie sie Twoją prace ogląda.

Moja zona rozwaliła mi pół roku temu Ju-188. Trzymam biedaka na pułce z tyłu, bo swym karygodnym czynem odsłoniła wnętrze kabiny:-)).Model był z machbox'a praktycznie wszystko trzeba było zrobić samemu. Podobnie komora bombowa :-)). I dzieki temu "wypadkowi" mogę sobie znowu oglądać co jst w srodku :-))). Fajnie ,że jest takie forum, bo zachowuje takie widoki, jak na przykład to co jest w Twoim He-111 :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przygotowuję się do budowy tego samego modelu i mam pytanie do

Marwaw na jakich materiałach opierasz się odtwarzając wnętrze? mnie nie udało się znaleźć żadnych zdjęć ani rysunków wnętrza Suma, czy może dysponujesz takimi materiałami?

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z wnętrzem Suma to jest tak, zdjęć wnętrza praktycznie nie ma. Jedyne materiały jakimi dysponuję to relacja z budowy Suma z Ardpolu w skali 1/72 (MR 24). Wnętrze mojego modelu jest wzorowane na Ardpolu, choć trochę inaczej rozmieściłem poszczególne elementy. Wyposażenie natomiast wzorowane jest na Łosiu i Karasiu. Jest to zatem moja wizja wnętrza, oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Wrzuciłem na stronę kilka nowych fotek, obecnie walczę z detalami kokpitu i komór bombowych, zapraszam do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota

i wygląda bardzo naturalnie. Tylko to "łoże madejowe pilota" trochę mnie niepokoi. Ale rozumiem,że wiesz co robisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie faktycznie nie wygląda to najlepiej, ale na fotelu będzie poduszka i oczywiście pasy. Obecnie okablowuje kabinę. Jak doszło parę drobiazgów wygląda wszystko znacznie lepiej. Zdjęcia wkrótce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Obserwuję Twój wątek od samego początku i trzeba przyznać, że bardzo fajnie to wygląda Wnętrze wyszło ciekawie tym bardziej, że musisz robić je trochę "na czuja" bo nie ma z czego ściągnąć

 

Mam jednak małą wątpliwość co do drążka. Czy nie powinieneś go trochę oddać skoro stery poszły w dół?

 

PS. Ostatnio dało się zauważyć na naszym forum "wysyp" samolotów (hehe raptem kilka modeli) w polskich barwach co niezmiernie cieszy

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wychodzi Ci pierwsza klasa.

Mam do ciebie pytanie o światło tylne białe pozycyjne. Na rysunkach i planszach barwnych jest naniesione na końcu ogona. czy planujesz je wykonać?

I jedna prośba o zdjęcie wnętrza, czyli widok do kabiny przy zamkniętej skorupie to samo od dołu we wnękę gondoli i komory bombowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie to wygląda. Mi osobiście najbardziej przypadł o gustu kolor przedniego panelu radiostacji!!!. Wygląda super!!!. Cała ta twoja praca zrobiła z tego w sumie marnego modelu prawdziwe cacko. Jestem pod wrażeniem.Nie denerwuje mnie nawet fakt ,że modele takie jak ten twój "sum" demaskują mój kiepski warsztat :-)))))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton,

Dzięki za uznanie dla panelu radiostacji ale to blacha Edka do Karasia , Sam model Suma do końca nie jest marny, marne jest wnętrze, ale bryła jest dobrze spasowana i nie sprawia specjalnych problemów z klejeniem.

U mnie walka trwa dalej:

PICT4639.JPG.jpg

Jak do tego doszło zapraszam na stronkę, ogólnie Sum zaczyna już przypominać samolot.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, mam do Ciebie drobna prosbe natury technicznej... Juz Ci mialem o tym jakis czas temu powiedziec, ale zawsze jak sie zabieralem za ogladnie zdjec Suma, to zapominalem (i tak bedzie pod but)...

Chodzi o to, ze jak aktualizujesz relacje, to kazdy, kto chce obejrzec najswiezsze fotki, musi sie cofnac do pierwszego posta relacji, zeby kliknac w linka do Twojej strony. Jak mozesz, to przy informacji o kazdej aktualizacji wrzucaj linka do podstrony, na ktorej sie znajduja najnowsze zdiecia. Mysle, ze to nie problem, a ulatwi nam wszystkim zycie. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oto efekty mojej ostatniej dłubaniny: Sum sklejony, wielkimi krokami zbliża się malowanie. Na razie wygląda to tak:

PICT4721.JPG

 

PICT4724.JPG

 

PICT4726.JPG

 

PICT4727.JPG

 

obecnie walczę z gondolą podkadłubową i szkłem. Więcej zdjęć jest tu:

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=12&catid=23&limit=9&limitstart=45

 

Miałem mnóstwo radochy, kiedy już miałem sklejony i obrobiony płatowiec, dobrych parę godzin spędziłem na oglądaniu go z różnych ujęć,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.