Skocz do zawartości

PZL - 46 Sum 1/48 vacu


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak pogadaliśmy z Kol. Marcinem C. i Spitonem o komorze bombowej Suma i od tego gadania sie mi tak porobiło, że nie wytrzymałem nerwowo i zacząłem piłować ścierać, kurzyć, trzeć, hałasować i jednocześnie wkurzać żonę Efekt na razie taki:

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=12&catid=23

Jakby ktoś miał jakiś fajny pomysł lub uwagi chętnie skorzystam,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdecydowanie otwórz !!!

Z Twoim detalem nie ma szans żeby nie wyszło "bombowo" :-))

I sugerował bym,żeby wyglądał bardziej jak Twój spit, a nie He-111.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób suma z kampanii wrzesniwej. to jeden z prototypów. a zreszta, po prostu zrób go ładnie.Twój spit bardzo mi się podobał. Miał bardzo realistyczne powierzchnie+ Twój detal= jak żywy .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się, na razie tylko raport słowny, bo zdjęcia jeszcze w aparacie. Wczoraj wkleiłem lotki i klapy jako wychylone, tutaj nic nie cudowałem w odpowiednich miejscach wkleiłem kawałki polistyrenowych prętów, coby udawały napędy, nic wielkiego. Dziś pewnie będę poprawiał linie podziału blach i wycinał otwory na reflektor i lampy pozycyjne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wyszło dotychczas spod Twojej reki, jestem pewien,że z vacu sobie poradzisz. Tutaj wręcz trzeba robić wręgi(pije do spita:-)) bo inaczej model się rozejdzie. Ps fajną masz stronkę o modelarstwie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem dziś kilka zdjęć o klapach, lotkach i liniach podziału. Linii nie ryłem na nowo tylko poprawiłem istniejące i naciąłem te których brakowało.

Dzięki za słowa uznania dla naszej stronki lecz na pochwałę tu przede wszystkim zasługuje jej autor - Sokol, który ja stworzył, ja ją tylko zapełniam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne!!!!!!

Zastanawiałem się dzisiaj jak zrobić przyrząd do nitowania, i jedyne co mi przychodziło do głowy, to coś w rodzaju grzebienia-piły ze szpilek połaczonych w równy rządek poksyliną zbrojoną drutem :-)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Chcę sie pobawic w nastepnym modelu w robienie fajnych powierzchni.

Nabyłem jakis czas temu mini szlifierkę.I zamierzam szlifować nią nierówności w powierzchniach modelu.Miejsca nitowania, na ogół są "dolinkami".Ciekaw jestem jak to wyjdzie.Ide szukać zegarka :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw efektu końcowego bo vacu to trudna technika ale warta grzechu i dająca niesamowite efekty. Jestem pełen szacunku dla ludzi wykonujących swoje dziełka modelarskie właśnie z vacuformy. To jest dla mnie niesamowite jak można cudownie odwzorowywać wszystkie szczegóły i elementy konstrukcyjne na tych cieniutkich i delikatnych ściankach formowanych próżniowo... Już nie mogę się doczekac efektu końcowego Twojego Sumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zadecydował temat a nie technika vacu, a mając już Suma sklejonego na taśmę mogę się już cieszyć jego bryłą w trzecim wymiarze. Wczoraj zabrałem sie za podwozie, było full piłowania i szlifowania, bo po wstępnej obróbce papierem ściernym okazały sie za cienkie. W najbliższej przyszłości będzie szpachlowanie poprawianie i obrabianie. Kolejna porcja zdjęć kole poniedziałku,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwaw już się doczekać nie mogę. Vacu ma w sobie po prostu ro coś czego nie mają wtryski. Jest jakieś delikatniejsze i subtelniejsze a to piłowanie to sama frajda... Kiedyś robiłem vacu ale wole jak inni to robią lepiej ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda vacu ma coś, w przeszłości dłubałam w vacu w skali 1/72 kiedy wtryskowych modeli było mało. Popełniłem również Suma, ale to były moje lata szkolne i jakość wykonania tych modeli nie była najlepsza. Sam osobiście nie mogę się już doczekać kiedy wezmę się za kokpit i komory bombowe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o przeznaczaniu tych listew ale oczywiście uwzględnię to przy "nitowaniu" kadłuba. Twoja uwaga skutkowała tym, że buduje model pierwszego prototypu Suma. Zeszlifowywanie listew na tym etapie budowy mogłoby powodować zniszczenie kadłuba, a to co zrobiłem w trakcie weekendu można już oglądać na stronie z Sumem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci idzie.

Listwy naklejono na ponoć wyjatkowej urody nitowanie. Dodatkowo zużyto 200kg szpachli samochodowej. Powiem tylko tyle,że to chyba tyle ile zimmeritu na pantere:-))). Ale wiadomo samolot musiał sie prezentować :-)). Wszystko to jest w tym linku który Ci wysłałem na samym początku. Zły Marwaw zły!!! Nie czyta linków :-)))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.