Skocz do zawartości

Volkswagen T1 "Linde Car" 1:24


MICHNIK

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje że fajnie by leżał na stali z kapslem. Ale jeszcze w moim wyborze padło na ATS Cup, Pirellki, Fuchsy i szeroka stal. Jeszcze Roti są fajne, ale nie wiem czy by się dobrze wkomponowały tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po zrobieniu dachu, poprawieniu rdzy, napisów i wymianie kół na fabryczne, mój Linde prezentuje się tak...

 

out.php?i=934011_dsc-3481-1-01.jpg

 

out.php?i=934012_dsc-3475-02.jpg

 

out.php?i=934013_dsc-3473-02.jpg

 

out.php?i=934014_dsc-3479-01.jpg

 

Ze względu na nienajlepsze światło byłem też zmuszony podkręcić trochę kolory, a dokładnie musiałem zwiększyć barwę i zmniejszyć nasycenie żeby zbliżyć się do oryginału i do tego jak model wygląda na żywo. Niestety odbyło się to kosztem rdzy, która nie jest już taka rdzawa, ale z drugiej strony jest bliższa oryginalowi. Przed korektą zdjęcia wyglądały tak...

 

out.php?i=934102_dsc-3479-02.jpg

 

out.php?i=933884_dsc-3473-01.jpg

 

Natomiast oryginał wygląda tak...

 

out.php?i=934027_volkswagen-t1-15-01.jpg

 

Co o tym myślicie? Która wersja według Was wygląda lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wersja jest napewno bardziej "nadgryziona zębem czasu", przez co bardziej efektowna. WIdać duży wkład pracy.

Dużo lepiej wygląda na tych oryginalnych felgach. Szkoda tylko, że nadal taki wysoki. Przydało by się obniżyć zawieszenie, tak jak to widać na ostatnim zdjęciu.

ps - mam takie felgi jak na ostatnim zdjęciu - napisałem PW.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję jednak na razie zostanę przy oryginalnych kołach. Obniżenie tego modelu nie jest wcale takie prosto jakie mogłoby się wydawać i na razie nie będę się w to bawić. Nie na tym etapie kiedy już mam gotowe podwozie. Teraz jest elegancko, kółka się kręcą i wszystko jest na swoim miejscu

 

Pomału zabrałem się za wykańczanie, założyłem lampy, trochę popracowałem nad szczegółami. Po wykończeniu lamp, lusterek, szyb, klamek, wycieraczek i kilku innych kilku drobiazgów, zostanie mi praca z kredkami pastelowymi, wash, kalki, pigmenty i lakierowanie.

 

Tak na szybko...

 

out.php?i=934628_kopia-dsc-3454b.jpg

 

out.php?i=934629_kopia-dsc-3491b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego używasz kredek pastelowych? Są to po prostu suche pastele takie dla plastyków?

Bardzo fajna poczekalnia:D

 

Dokładnie tak, są to suche pastele w drewnie. Ja używam firmy Derwent. Do T1 użyję tych kolorów, które widać na zdjęciu. Dzięki nim można osiągnąć na prawdę świetne efekty. Niedługo wstawię kilka zdjęć z wykorzystaniem kredek.

 

out.php?i=937310_dsc-3535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, świetnie Ci idzie, cały model zmierza do bycia wspaniałym T1. ;) Tylko te białe felgi.. Może zmienisz na jakiś inny kolor?

Dzięki!

Co do felg to póki co pozostanę przy tym co jest. Mam jeszcze sporo pracy przy pozostałych elementach i na razie odpuszczam sobie temat kół. Ale dzięki za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego używasz kredek pastelowych? Są to po prostu suche pastele takie dla plastyków?

Bardzo fajna poczekalnia:D

 

Po wykończeniu szyb i kilku drobiazgów przy których nie raz powiedziałem k.... zabrałem się za ożywianie całego modelu Na tym etapie będę mógł odpowiedzieć na pytanie kolegi, do czego używam kredek pastelowych Żeby nie zepsuć sobie pracy i nie musieć obawiać się, że po drodze ubrudzę coś co już jest gotowe (przede wszystkim lakierami, które nakładam głównie aerografem), poświęciłem trochę czasu na zabezpieczenie odpowiednich elementów maskolem Humbrola i taśmą maskującą. Następnie cały model delikatnie przetarłem suchym papierem ściernym 1500 i pokryłem go satynowym lakierem Tamiya (podkład pod kredki pastelowe).

 

out.php?i=941752_dsc-3628-01.jpg

 

Kredki pastelowe będę wykorzystywać do osiągnięcia efektów na różnych częściach pojazdu jednak dla przykładu skupię się na odtworzeniu jasnej obręczy, która pojawia się w okół obszaru rdzy.

 

out.php?i=941744_dsc-3636-01.jpg

 

out.php?i=941745_dsc-3632-01.jpg

 

out.php?i=941746_dsc-3640-01.jpg

 

out.php?i=941747_dsc-3641-01.jpg

 

out.php?i=941748_dsc-3642-01.jpg

 

out.php?i=941749_dsc-3643-01.jpg

 

Po zabezpieczeniu kredek lakierem blyszczącym (podkład pod wash) efekt będzie jeszcze lepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora na washa Oczywiście najpierw cały model pokryłem lakierem błyszczącym. Do tego celu użyłem lakieru Tamiya X-22. Wygląda paskudnie :p

 

out.php?i=942655_dsc-3645-01.jpg

 

Następnie wykonałem wash - na razie tylko z tyłu i osobno drzwi. Pobrudziłem również szyby.

 

out.php?i=942652_dsc-3658-01.jpg

 

Dodatkowo zrobiłem drzwi z opcją otwartego okna

 

out.php?i=942653_dsc-3651-01.jpg

out.php?i=942654_dsc-3651-02-01.jpg

 

Przed washem drzwi wyglądały tak...

 

out.php?i=942661_dsc-3646-02-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pokazujesz jest dla mnie na pograniczu czarnej magii

Niestety takich rzeczy nie potrafię, więc śledzę z wypiekami na twarzy i staram się czegoś nauczyć....

Gratuluję modelu i umiejętności

Też nie mogę się napatrzeć na to jak budujesz ten model.No i ta ruchoma szyba w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu ciemnego washa efekty przerosły moje oczekiwania po pokryciu całego modelu kolejna cienką warstwą lakieru błyszczącego zabiorę się za rdzawego washa, a następnie przejdę do wykonania kilku ciekawych zacieków. Będę musiał też poprawić to co zrobiłem kredkami pastelowymi bo po nałożeniu lakieru prawie wszystko zniknęło Na chwilę obecną Linde wygląda tak...

 

out.php?i=943578_vw-t1-linde-car-model-tomasz-michnicki.jpg

 

W pełni funkcjonalny...

 

out.php?i=943579_vw-t1-linde-car-model-tomasz-michnicki2.jpg

 

Macie coś do przewiezienia?

 

out.php?i=943580_vw-t1-linde-car-model-tomasz-michnicki3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.