Skocz do zawartości

Jak-7DI / Jak-9 w skali 1:48


kayteck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po blisko 20-letniej przerwie w klejeniu modeli, postanowilem sobie cos sklecic

Padlo na model Jak-7DI/Jak-9 w skali 1:48.

Wydaje mi sie, ze model nalezal do tych prostych, gdyz nie posiadal zbyt wielu elementow i szczegolow.

Patrzac na wiekszosc modeli na tym forum, moj prezentuje sie dosc biednie, ale wydaje mi sie, ze z warsztatem jaki posiadam i z moim doswiadczeniem (prawie zero?) model wyszedl nawet niezle

 

Wszelkie sugestie i porady na przyszlosc mile widziane

Pozdrawiam.

 

2014_08_25%2B13_13_44_resize.jpg

 

2014_09_05%2B16_32_04_resize.jpg

 

2014_09_05%2B16_32_12_resize.jpg

 

2014_09_05%2B16_32_35_resize.jpg

 

2014_09_05%2B16_36_02_resize.jpg

 

2014_09_05%2B16_36_35_resize.jpg

 

2014_09_05%2B16_37_35_resize.jpg

 

2014_09_05%2B16_37_54_resize.jpg

 

2014_09_05%2B16_37_55_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem.

O ile czystość sklejenia i pomalowania jest w porządku (no może te rury wydechowe, takie dziwnie czerwone) to widać, że zastosowałeś starą szkołę nakładania kalek. Srebrzą się jak....jak srebrzą się kalki kładzione bez współcześnie panujących i uznanych technologii.

 

Gratuluję powrotu do hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zastanawialem czemu na innych prezentowanych modelach nie widac ze kalkomania to kalkomania .

Na poczatku myslalem ze to wina swiatla.

w takim razie musze poszukac po necie jak to sie teraz robi.

 

Kolor rur w manualu byl podany rdzawy a to byl jedyny rdzawy jaki udalo mi sie zdobyc

 

Pozdrawiam i dzieki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pokombinuj z lakierem Kalki kładź na lakier błyszczący, po położeniu potraktuj ponownie błyszczącym, na koniec mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinanie nadmiaru filmu też nie zaszkodzi, ale bez lakierów nie ma co myśleć o ładnie nałożonych kalkach. I nie ma co się bać tematu - za jakiś czas sam zobaczysz, że lakierami (aerografem ;) ) można zdziałać cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze.. skad ja tyle lakierow wezme ;)

 

jest duża szansa że lakier niwelujący film z kalek masz w domu - to sidolux do paneli lub pcv - bardzo dużo modelarzy go używa, po skończonym malowaniu modelu kładziesz (ja przynajmniej tak robię) dwie cienkie warstwy sido następnie kładziesz kali a następnie jedną lub dwie warstwy sidoluxu. na to z reguły kałdzie sie łosza bardziej lub mniej intensywnego a następnie 'zamyka takim lakierem jaki powinien odzwierciedlić faktycznie wyglądający obiekt.

 

Moja ocena modelu jest bardzo pozytywna, widać że chciałeś wykonać model nienagannie pod względem techniki sklejenia i pomalowania i to ci się udało. Teraz pora na zagłębienie sie w 'tajniki modelarstwa' na tym forum i ocena tego co z modelem można zrobić i czym obecnie dysponuje przemysł modelarski. Myslę że w tym ogromie możliwości sam znajdziesz dla siebie miejsce

 

Pamiętaj również że masz dzisiaj w ręku narzędzie takie jak internet - tak na prawdę nie trzeba wychodzić z domu aby zdobyć materiały i dokumentację na temat danego modelu lub wręcz egzemplarza - no i oczywiście są fora modelarskie - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.