Skocz do zawartości

Rafale 1/72 Hobby Boss


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

czas zacząć pogoń za Solem. ,-))

 

ef2de628482e0dfa.jpg

 

Model bedzie w konfiguracji w locie. Czyli ze schowanym podwoziem .

Ulepiłem pilota, żeby trzymał łapy na Joystickach. I tak będzie mało co widać przez zamkniętą kabinę. Dorobiłem tez siatki . Bede sie starał szybko skończyć bryłę i poświecić dużo czasu na malowanie śladów eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hoho, no płoszę, płoszę...

A siateczka to jak dorobiona?

Sam wyplatałeś?

 

Będziesz poprawiać to co widać? Bo garbik ma szpary na łączeniach, pylony na skrzydłach mają nieprawidłowy kształt, a do tego światełka trzeba im dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś takie siateczki w kilku grubościach na allegro. Jak chcesz to ci wyślę parę kawałków. Zrobiłem dziurę i wkleiłem na styk ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolekcje zdjęć Rafale, i raczej będę model składał z różnych zdjęć. Oczywiście będzie brudny ,-))

 

dirty_Rafale.jpg

 

AIR_Rafale-M_Takeoff_Afterburners_Bernard_Plouviez_lg.jpg

 

rafale-m-1.jpg

 

18_thsri_rafale_2248275f.jpg

 

005.jpg

 

067.jpg

 

l-operation-agapanthe-2010-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak mi sie spodobał Rafale Sola, ze postanowiłem skończyć swojego. Trzeba powiedzieć, że samolot ma piękną sylwetkę, i w miarę sklejania, kiedy owa sylwetka zaczyna się wyłaniać, , daje to dużo przyjemności ,-))

aa750710916288f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ,-))

I tak sie musze nieźle naszpachlowac i naszliwowac dziada ,-)) Nie bardzo bym nawet wiedział co tam poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, jakaś tak różnica jest. Zobaczę. Jak przeróbka będzie prosta, to przerobie. Wiesz, w tej skali i tak jest trochę roboty, przy dorzeźbieniu pewnych drobnych elemencików ,-)) I dorabianiu potem linii podziału, a ja bym chciał jak najszybciej dobrnąć do malowania ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny wasz

 

912923a967fb9038.jpg

I namalowałem taśmy antypoślizgowe

8b628b7d59dcde1b.jpg

42d563fa042725d9.jpg

Teraz kalki, bezbarwny, i oleje. Ten wstępny wasz położyłem, żeby mi nie uciekły potem linie podziału. Jest akrylowy. Co z tego będzie nie wiem ,-)) ale może się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie modelarza, którzy nie lubią eksperymentować z brudzeniem. To jest jednak stres. Chociaż, żeby być szczerym muszę przyznać, ze pierwsze potkniecie zaliczyłem tuz przed malowaniem. Okazało sie , ze odkleiła mi sie przezroczysta przegroda w kabinie. Solo wie o czym pisze. Ze względu na to, ze przyklejałem ja do przezroczystej kabinki, to kleju nie nawaliłem-wiadomo. A po przyklejeniu kabinki do kadłuba, kiedy coś tam jeszcze szlifowałem , zaintrygował mnie dźwięk oderwanej części....I kurde musiała to być , akurat, ta-widoczna część !!!!! Oczywiście chciałem od razu odkleić kabinkę, ale okazało się, ze przylepiłem ja tak mocno, ze jest to niemożliwe. Lubie porządnie sklejać części...kurde mać. Na szczęście jestem frajdolarze, i odklejona przegroda w kokpicie mi zwisa. Dosłownie i w przenośni. I wracając do brudzenia. W przypadku technik takich jak Oleje, to jeszcze luz, bo oleje zawsze mozna wytrzeć, ale techniki takie jak rozcieńczona farba akrylowa, czy emalia, to juz powazna sprawa. Tu nie ma CTRL+Z. A ze mnie cos podkusiło, żeby waszowac, model rozcieńczonym akrylem, no to mam. Na razie nic się złego nie stało, ale jade bez trzymanki. Model Sola jest w tym wszystkim jeszcze takim wyzwaniem. Takim IDEALNYM starszym bratem. Wiadomo, ze mój Rafale jest młodszym bratem, ale miałby ochotę zagrać mu na nosie. Taki wredny mały braciszek ,-)). I obawiam się, że przez te ambicje model skończy źle ,-))) Ale póki co piłka jest w grze ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem kaleczki

9ab3fc45d3b8a673.jpg

Musze przyznać, że są fajne. Po pierwsze są bardzo dokładnie zaprojektowane. Panele odblaskowe pasują idealnie !! No i chyba nie srebrzą, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca ,-))

60c121aacc1633db.jpg

Błyszcza się tylko jak głupie, i są dosyć twarde. Zobaczymy jak będą wyglądały pod lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ładnie wyglądają, a ja zawsze miałem takie złe zdanie o tych kalkach.

Pamiętaj tylko żeby trochę zgasić te rondle, bo pokładowcach to one są bardzo, ale to bardzo wyblakłe.

Dlaczego te powierzchnie antypoślizgowe masz żółte? To nie zdjęta taśma czy tak pomalowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są żółte, ze żółtawe ,-)) Będę po nich jeszcze malował, wiec nie wiem jakie będą na koniec. A rondle i w ogóle kalki trochę postaram się przygasić. Jeszcze nie wiem jak. Pewnie eksperymenty zrobię na spodzie ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te powierzchnie antypoślizgowe nie powinny być żółte, tylko w jaśniejszym (bądź ciemniejszym, zależy od podejścia) odcieniu koloru otaczającego.

Na przykład Syhart zaleca, o ile pamiętam, użyć jego masek i trysnąć tam po prostu matowym bezbarwnym lakierem. Ja u siebie zrobiłem jaśniejszą mieszankę bazy.

Żółty kolor nie za bardzo mi się widzi, chyba że masz jakąś koncepcję.

Co do gaszenia rondli, to aerografem zrobiłbyś to w 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.