Skocz do zawartości

Rafale 1/72 Hobby Boss


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pozostałem wierny pędzelkowi ,-)))

No to masz u mnie krechę...

Aerograf mnie urzekł RAV. Bawiłem sie nim jakiś czas jak dostałem sprężarkę, ale nie opanowałem jeszcze czyszczenia samego aerografu. Po poprzednich zabawach myłem go godzinę(potem mi koledzy uświadomili, że niepotrzebnie) i jeszcze zgubiłem uszczelkę. Co prawda wiem już z czego należy ją dorobić, ale jeszcze nie dorobiłem. Mam już przygotowane dwa modele pod aerograf i czekają na niego gotowość operacyjną w szufladzie-mietek i foka ,-)) Plamkowce ,-)), ale przytłumienie kalek w Rafałku to była szybka potrzeba. Późna godzina. Tu nie było czasu na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla efektu jaki osiągasz po pędzelkowaniu bo początkowo myślałem że po prostu zrobiłeś lekką przecierkę. więc tak sobie myślę że jak odpalisz w końcu aero i połączysz obie techniki to może być ciekawie! szczerze to nie mogę się nawet doczekać!!!

co do samej uszczelki to może warto poszukać takiej w sklepie gdzie zakupiłeś aero. myślę że koszt niewielki a będziesz miał gwarancje że po naprawie sprzęt nie będzie robił niespodzianek. co do czyszczenia to ja pilnuje by dobrze wypłukać korpus po malowaniu i wyczyścic igłę (często ją poleruje) i to za zwyczaj wystarcza. rozbieranie aero staram się ograniczać właśnie ze względu na uszczelki...

Pozdrawiam i podglądam z ciekawością.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla efektu jaki osiągasz po pędzelkowaniu bo początkowo myślałem że po prostu zrobiłeś lekką przecierkę.

To w sumie malarstwo przeciekowe. Co namaluje, to koryguje suchym pędzelkiem, albo patyczkiem do uszu.

Mam już dużo pomysłów na aerograf, tyle, że ostatnio, w ogóle mam mniej czasu na modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam lekko podrobiłem

Olej leciuteńko rozcieńczony white spitytem rozpuscił mi od razy misterny "preszejding" ,-)) Łobuz !!

774d521b1733bed2.jpg

 

ec843b361754d146.jpg

 

Nie pobrudziłem jeszcze przodu samolotu, i podwieszeń, które się dopiero "robią",-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciapałem pędzlem z brunatną farbą olejną. Olejna, żeby móc w razie czego wytrzeć ,-)) No i trochę wytarłem. Po zrobieniu tej fotki, wytarłem jeszcze troszeczkę ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać z bliska . Jakie to robi wrażenie, to się okaże, jak zrobię zdjęcia całości. Ale póki co jestem zadowolony. Jakis tam efekt jest a robota jest banalnie prosta .

2636558f5d8a30f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie, choć tradycyjnie trochę za mocno na mój gust.

Ja bym mocniej go uwalił na gondolach silników, prawie na każdym zdjęciu tego miejsca, jest ono znacznie ciemniejsze/brudniejsze/ bardziej przepalone niż reszta spodu maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z błędu, jaki popełniłem, mianowicie, paski antypoślizgowe zrobiłem w złym kolorze. ale nie będę tego poprawiał ,-)) Solo już o tej "zieleni" pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam. Nie ważne jeździ czy lata, do śladów i brudzeń trzeba się przyłożyć. Mnie się podoba. Kiełkuje mi pomysł z małą dioramą zawierającą pojazd plus coś w locie. Zdradź proszę technikę eksponowania samolotu w locie, jaką planujesz, może w niskim locie aby widok zawierał element ziemi. Domyślam się że odrzutowe wynalazki w niskim "koszącym" to rzadkość, ale śmigłowe klasyki często nisko się zapuszczały dla zwiadu, zrzucenia meldunku czy po prostu chcąc wykorzystać ukształtowanie terenu do przelotu bez wykrycia. A swoją drogą, prawie wszystkie "rury" bez podwozia lepiej wyglądają, eksponują bardziej smukłą aerodynamikę. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z ciekawosci taka fotke, ale pogoda jak widac marna, tyle, ze na chwile przestało padac ,-))

 

 

2a4db1777fc53a4b.jpg

 

Wal, sam sie zastanawiam, jak takie samoloty bez kółek eksponować. Mam juz ich kilka. Najlepsze co wymyśliłem, to podstawka-tło z poruszonym widokiem ziemi. Trochę jak samolot sfotografowany podczas niskiego przelotu. Dosyć łatwo to zrobić. Minus jest taki, ze słabo widac wtedy spód samolotu. A spody sa moim zdaniem bardzo ciekawe ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne to zdjęcie!

Przez chwilę na serio myślałem, że to zdjęcie prawdziwego Rafale.

Szalenie podobają mi się te ślady po butach, napisz szczegółowo jak robiłeś te zabrudzenia, w celach edukacyjnych.

Coś podobnego chciałbym zrobić na grzbiecie mojego Horneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorę cienki pędzelek, ale z tych już trochę zużytych(bo podczas robienia śladów i tak się zużyje. szkoda nowego) farbę używam raczej gęstą, ale nie na tyle, żeby zostawiała "grube" ślady i "paćkam" ,-)) Jak nie wychodzi to wycieram i znowu paćkam. Dobrze jest nie przesadzać z "brązowością" brudu". Powinien to być chyba jednak szary z odrobina brązu. Bez względu na kolor prawdziwego błota, lepiej się za bardzo nie wychylać kolorystycznie ,-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.