Skocz do zawartości

Fallschirmjager- front wschodni, zima 1944


7urgen

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem doła więc była praca w zaciszu domowym i bez fleszy...

 

Dzisiaj zrobiłem kilka fotek tego co się posunęło i tego co zrobiłem dzisiaj.

 

Hełm załozony na szlokominiarkę, dedykuję tą czynność wszystkim tym którzy uważaja że to "TYLKO zakładanie szmatek" (to żaden przytyk do kogokolwiek, zwyczajnie nie żyję na bezludnej wyspie, a to forum nie jest jedynym miejscem gdzie cokolwiek publikuję na ten temat i wiem jak ludzie myślą). Czynnośc trwała około godziny... Tak, tak, nie przecierajcie oczu, prawie godzinę. Ułożenie tego wszystkiego żeby wygladało w miarę naturalnie nie jest takie łatwe Do tego dragon czasami zaskakuje niska jakościa wykonania niektórych elementów, przy jednym z 5ciu dociągań paska pod brodą poszedł pasek stabilizujacy za prawym uchem i dodatkowa robota gotowa. Ostatecznie wyglada to tak-

 

DSC_5073.jpg

 

DSC_5074.jpg

 

Oczywiście efekt końcowy będzie lepszy gdy dolna część szlokominiarki schowa sie pod fligerką i kurtką zimową.

 

 

Około 30 minut walki ze spodniami zimowymi. Jedna figurę już mam w zimowych sortach LW i chciałem w tej bardziej wyeksponować buty skórofilcowe które wg. mnie na to zasługują. Tak więc intensywne podwijanie grubych, ciasnych nogawek, mocno spasowanych na cholewach buta. Przyjałem metodę podobna do obsadzania poduszki pneumatycznej zawieszenia (mechanicy wiedzą o czym piszę) i jakos poszło.

 

DSC_5071.jpg

 

 

Wkładanie P38 do "dziewiczej" kabury to sztuka nie łatwa, wymagająca determinacji i wyczucia i mogąca się skończyć zniszczeniem tego pierwszego.

 

DSC_5042.jpg

 

DSC_5043.jpg

 

Prawie zawsze wysuwa nam sie suwadło zamka i najlepiej mu na to pozwolic, trzeba mieć tylko wyczucie żeby broń nie weszła głębiej niż suwadło może sie wysunąć. A na koniec zwyczajnie je wsunąć do pozycji - zmaknięte.

 

DSC_5045.jpg

 

Przed zamknieciem kabury trzeba pamietać o złozeniu kurka bo jeżeli zostanie w pozycji - naprężony, może to być ostatnia chwila jego istnienia.

 

DSC_5046.jpg

 

Zabawa z MG34 jest juz łatwiejsza, duża "zabawka" i niektóre rzeczy jak w realu-

 

DSC_5048.jpg

 

"Brak jednego naboju" w skrzynce amunicyjnej ma być uzupełniony ostatnim nabojem w taśmie aby wizualnie osiągnąc efekt ciągłości taśmy-

 

DSC_5050.jpg

 

DSC_5052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wrzucić fotke wspierającą projekt...

 

x_5aaae89b.jpg

 

x_8be4bbb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu fligerki-

 

DSC_5106.jpg

 

 

Patki w stanie surowym-

 

DSC_5108.jpg

 

Patki na kołnierzu-

 

DSC_5111.jpg

 

Zakładnaie ciuchów "na cebulkę"-

 

DSC_5114.jpg

 

 

DSC_5116.jpg

 

Obsadzenie dłoni i ułożenie rękawów-

 

DSC_5117.jpg

 

Zapięcie haftki-

 

DSC_5123.jpg

 

 

Pan umundurowany-

 

DSC_5127.jpg

 

I niemal gotowy-

 

DSC_5130.jpg

 

 

Poły kaptura żeby sie układały naturalnie musiałem złapać nitką do kurtki. W sumie żołnierze starali sie unikać eksponowania przeciwnych kolorów w mundurach dwustronnych. Gebirgsjager, często odwracali przekrecali kaptury do wewnątrz kurtek i nosili jako garba pod kurtką. Ale, nie grało to roli na tyłach lub na spokojnych pozycjach więc zrobiłem tą sylwetkę bardziej na luzaka. Niestety do zakończenia całości brakuje mi Lafette 34/42 i biorąc pod uwage żadkość detalu przyjdzie na finał troche poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby skompletowac cos co moga miec wszyscy wystarczy podstawowa. Zeby skompletowac cos czego inni nie maja i obronic przed zarzutami ze jest to herezja potrzeba juz sporej wiedzy i najlepiej zdjecie archiwalne na podparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No i wreszcie sie udalo skonczyc, choc koncepcja sie miedzy czasie zmienila...

 

12120134_1506412092990641_8944418172221784247_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tyle wysiłku a dalej wygląda jak faszystowski Ken Pytań kilka:Widziałem już trochę "lalek" a nawet dioramki i chciałem zapytać czy malujesz im skórę od nowa(w sensie cieniowanie twarzy i innych elementów gołego ciała etc) czy zostawiasz kena. Dlaczego ma prawy rękaw za krótki? Czy dodajesz na koniec efekty zużycia osprzętu etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekaw jest jaki jest. Gdyby stal jak na pomniku to by nie byl za krotki a ze ma zgieta w lokciu reke to jest jsk jest. Moze sytuacje by poprawil brak fligerki pod kurtka ale jak real to real. Moze i jak ken, mi to zwisa, najwazniejsza jest prezentacjs munduru. Lepsza w 3D tylko w muzeum na manekinie mozna zobaczyc lub imprezie rekonstrukcyjnej. Dlatego tez nie skupiam sie na wygladzie i kolrze skory, cery, i czego nie badz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorczo Panowie- packanie bede trenowal na projekcie "Piec po Dwunastej" o czem byla mowa na tym forum i o czym Marcinie wiesz. Jak sie uda to pozostale beda powoli i sukcesywnie rowniez packane. Ciuchy sa w jednej rozmiarowce i nic nie zrobie, moge sprobowac trochenaciagnac ten rekaw albo zmienie pozycje reki. Pewne rzeczy rzadza sie swoimi prawami i proba zmiany regol to walka z wiatrakami. Chodzi o to ze figura chocby najdrozsza i najlepsza nigdy nie jest w stanie zrobic tego co ludzkie cialo (chocby dlatego koszule trzeba zakladac przez nogi, ze zdemontowanymi dlonmi i glowa) wiec przy tej grubosci ciuchow rekaw musialby byc nienaturalnie dlugi zeby sie naturalnie ulozyc przy zgietej rece. Niestety, kto nie mial w garsci musi wierzyc na slowo lub se kupic, sprobowac i uwierzyc. Co do rekawic to calkowita racja, sa wiesniackie. Z czasem bede wymienial na realne zakladane rekawice ale to sie wiaze z wydatkami wiec musi jeszcze poczekac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaRazo- zeby nie bylo ze mam gleboka wiare w swoja nieomylnosc, przejzalem wczesniejsze fotki z warsztatu i tak, masz racje. Z tymi rekawami jest cos nie tak. Mam innego figsa niemal identycznie umundurowanego i rekawy przy opuszczonych rekach sa jednak dluzsze. Sprobuje cos z tym zrobic, dzieki za zwrocenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekaw jest jaki jest. Gdyby stal jak na pomniku to by nie byl za krotki a ze ma zgieta w lokciu reke to jest jsk jest. Moze sytuacje by poprawil brak fligerki pod kurtka ale jak real to real. Moze i jak ken, mi to zwisa, najwazniejsza jest prezentacjs munduru. Lepsza w 3D tylko w muzeum na manekinie mozna zobaczyc lub imprezie rekonstrukcyjnej. Dlatego tez nie skupiam sie na wygladzie i kolrze skory, cery, i czego nie badz.

 

No widzisz a jakbyś walnął wszystkie efekty, to prezentację munduru miałbyś lepszą, tylko jakbyś się cofnął do przeszłości. Tak na szybko z jednego z moich Magicznych Folderów gdzie gromadzę skradzione dobra.

1.jpg

2.jpg

 

Nie wiem jak z poprawnością ale było tak efekciarskie, że kilka lat temu zapisałem na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu tak naciskacie na niego,nie kazdy ma talent do malowania a Grzesiek najwidoczniej wychodzi z zalozenia ze jak ma cos spi........lic to lepiej niech zostanie tak jak jest.Sa tez modelarze ktorzy nie brudza czolgow bo twierdza ze cala praca z malowaniem nie byla by zauwazona.Mi sie podoba,moze nie masz smykalki do malowania ale dla mnie jestes mistrzem merytoryki a to tez talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy od siebie napisze tak, wszyscy po trochu maja racje. Jestem zawsze pod wrazeniem figur takich jak przedstawione przez Lipe, jsk rowniez tego co wyczyniaja koledzy na tym forum z figurami, czolgami, samolotami, okretami, wagonami i stalincami z napedem gazowym... Jezeli kogos pominalem to przepraszam, a prawda jest taka ze kiedy ja probowalem pierwszych technik sladow eksploatacyjnych to wszyscy sie zachwycali dioramami Verlindena ktore dzisiaj co najwyzej budza politowanie. Chcialbym tego sprobowac, chcialbym sprobowac sie nauczyc i oczywiscie sie boje. Marcin1970 wie, wysylslem mu zdjecia pierwszych moich probek "postarzania" mundurow. Probuje cos robic i kiedys mam nadzieje bedziecie mogli to zobaczyc. Tak czy inaczej dzieki za dobre slowo i rady. Obie rzeczy zawsze w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lipa- Melduje poslusznie ze po 15 minutach walki rekawy sa jak trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak bedzie chwilka to zrobie sesje bo na blogu tez chce wymienic foty. Raczej nie bede robil mu kumpla bo musialbym wymyslic jakis inny zestaw mundurowy na zime a nie bardzo mam co. Staram sie nie dublowac sylwetek w kestii mundurow. Chyba ze gdzies trafie plaszcz Lw to chetnie zrobie spadaka w plaszczu z naciagnieta kurtka maskujaca. Napewno w planie jest dorobienie paskow nosnych do podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda, dajcie mi ogarnac tylko Panowie bo ja ostatnio wygladam, czuje sie i chyba juz jestem zombi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lipa - specjalnie dla Ciebie. Z podziękowaniem za zachęcenie mnie do próby poprawienia tych rękawów.

 

DSC_6284.JPG

 

DSC_6281.JPG

 

DSC_6288.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy fabryczne. Hełm będzei z czasem uszlachetniany przeze mnie. Tzn, jak przyjdzie jego kolej. Dzisiaj swoją kolej w poprawkach miał oficer gebirgsjager i oficer Feldgendarmerie SS, choć były to poprawki techniczne (czyt. usuwanie usterek samych figur).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Konkurencja" robi na czarnym. Sam rozumiesz.. Pomyśle o granatowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.