Skocz do zawartości

Fallschirmjager- front wschodni, zima 1944


7urgen

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam caly czas naklad pracy i srodkow jakie w to wkladasz..

Tak naprawdę to największym dla mnie powodem do dumy z mojej kolekcji jest fakt że znaczna jej część to sylwetki których zwyczajnie nie jesteś w stanie kupić jako gotowe zestawy. Jeżeli nikt nie skopiuje pomysłów to są jedyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć raz coś dla kogoś zrobiłem Dużo lepiej wygląda. wcześniej taki borok w kurtce po mlodszym bracie a teraz zdecydowany samotny łamacz fal. Z niemieckiej gazety podpis pod zdjęciem: ten żołnierz zdecydował. Nie dopuszczę dzikich, czerwonych hord do bram cywilizowanej europy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa- tak trzymaj, bo nie dość że konstruktywna krytyka to jeszcze mnie tekstami ubawisz

 

Marcin- wiesz, tak naprawdę wszystko zależy od inwencji. Jak ktoś leci po zestawowych malowaniach i kalkach to wiadomo. Zabawa się zaczyna jak mowi "nie, ja będę miał takiego" patrząc na archiwalne zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlatego też lubię sowiecka pancerke bo jeżeli nie opierasz się na konkretnym zdjęciu to masz spora dowolność wykonania modelu. Czytałem że np. Z taśmy fabryki Gaz 'a z tasmy schodzily pojazdy rozniace się czasem znacznie od siebie. Podobnie było z innymi pojazdami podczas wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlatego też lubię sowiecka pancerke bo jeżeli nie opierasz się na konkretnym zdjęciu to masz spora dowolność wykonania modelu. Czytałem że np. Z taśmy fabryki Gaz 'a z tasmy schodzily pojazdy rozniace się czasem znacznie od siebie. Podobnie było z innymi pojazdami podczas wojny.
Marcin zawsze można znaleźć odpowiednie zdjęcie z kolorem jaki ma nasz model, he, he.

 

wuensdorf2klein.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta Wielka Rosja, klimatów wystarczy na wszelkie typy malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zajżałem do wątku i przypomniałem go sobie po dłuższym czasie i znalazłem taką oto wypowieddź:

 

 

te rysy na hełmie z zamiarem nanosiłeś schematycznie?

 

 

Miałem już nie wstawiać zdjęć, ale w sumie nieładnie pozostawiać wnioski bez odpowiedzi więc pokażę hełm po odnowie biologicznej i nie tylko hełm. Niestety światło wyżarło lekkie przybrudzenia i tam gdzie one były widzimy niewzruszoną biel.

 

DSC_7875_zpsssfgdfbl.jpg

 

DSC_7874_zpsj7yu8i2w.jpg

 

DSC_7878_zpsqssqzn4x.jpg

 

DSC_7886_zpscwtphrtd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię "nie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie... Właśnie założyłem celownik który udało mi się wyrwać w niemcowie. Wątek wisi prawie od roku, MGta chyba w nim się pojawiła z pół roku temu a nikt nawet nie zauważył że brak tego detalu... Co by nie było, wezmę sie zarówno za podstawę jak i karabin. Tutaj i tak jeszcze troche roboty będzie bo z celownikiem dostałem skrzynke do jego przenoszenia ale bez paska, podstawa też powinna mić pasy nośne, i to wszystko mam zamiar pewnego dnia wykonać i załozyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia archiwalne, przy czym uwazam ze pojechalem dalej niz to co bylo na fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tak myślałem.

To widać.

Wracając do zdjęć to wzorowałeś się na kolorowych czy czarno białych?

Polecam np. film STALINGRAD z 1993 tam na kolorowo można obejrzeć. Jestem na innym kompie. Jak chcesz to jutro mogę Ci wkleić parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno biale. A chetnie popatrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to z filmami jest niestety... W sumie nie jarnalem sie ze to o ten film chodzi. Pamietaj Seb ze my uzywamy tego samego. A tak na powaznie to jednak nie ma to jak przyklady z zycia. Staram sie byc uwaznym obserwatorem ale nie wszystko potrafie przeniesc i odzwiercieflic na figurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.