Skocz do zawartości

Western Star L.A. Fire Dept. Recovery Truck Italeri 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę że wszyscy chcą koniecznie wszystko szpachlować i nie wiem tylko po co? Bo wychodzą potem z tego byki jak w tym modelu. Nie powinnieneś tak kolego szpachlować tych belek poprzecznych w ramie bo one miały taki profil celowo zrobiony- to zwiększa ich sztywność. Nawaliłeś tam 2,5kg szpachli tylko po to żeby urozmaicić relację? Niepotrzebnie. Nie ma obowiązku nadużywania szpachli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Widzę że wszyscy chcą koniecznie wszystko szpachlować i nie wiem tylko po co? Bo wychodzą potem z tego byki jak w tym modelu. Nie powinnieneś tak kolego szpachlować tych belek poprzecznych w ramie bo one miały taki profil celowo zrobiony- to zwiększa ich sztywność. Nawaliłeś tam 2,5kg szpachli tylko po to żeby urozmaicić relację? Niepotrzebnie. Nie ma obowiązku nadużywania szpachli.

 

Nie chciałem urozmaicać relacji tylko myślałem, że są tam nie potrzebne takie wgłębienia. No cóż następnym razem będę wiedział i nie popełnię takiego błędu.

Dzięki za zwrócenie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy chcą koniecznie wszystko szpachlować i nie wiem tylko po co? Bo wychodzą potem z tego byki jak w tym modelu. Nie powinnieneś tak kolego szpachlować tych belek poprzecznych w ramie bo one miały taki profil celowo zrobiony- to zwiększa ich sztywność. Nawaliłeś tam 2,5kg szpachli tylko po to żeby urozmaicić relację? Niepotrzebnie. Nie ma obowiązku nadużywania szpachli.

 

Nie chciałem urozmaicać relacji tylko myślałem, że są tam nie potrzebne takie wgłębienia. No cóż następnym razem będę wiedział i nie popełnię takiego błędu.

Dzięki za zwrócenie uwagi

Najlepiej przed projektem szukaj dokumentacji, to wszystkiego się dowiesz. Narazie prace idą ładnie, ale wpadka ze skórką pomarańczy zaliczona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Nie jest to moje pierwsze i nie ostatnie potknięcie, ale człowiek uczy się na błędach.

Buduję ten model nie mając żadnej dokumentacji ami żadnego zdjęcia, choć przeszukałem wiele stron w internacie a także na Fire Dept. L.A. nie ma zdjęcia tego modelu ani żadnej wzmianki że w tym mieście stacjonuje taki samochód.

Jeżeli ktoś przypadkiem znalazł jakieś zdjęcie to bardzo bym prosił o podanie namiarów na niego.

Posiadam tylko zdjęcia ciągnika Western Stara i to samej kabiny a nie podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jest to moje pierwsze i nie ostatnie potknięcie, ale człowiek uczy się na błędach.

Buduję ten model nie mając żadnej dokumentacji ami żadnego zdjęcia, choć przeszukałem wiele stron w internacie a także na Fire Dept. L.A. nie ma zdjęcia tego modelu ani żadnej wzmianki że w tym mieście stacjonuje taki samochód.

Jeżeli ktoś przypadkiem znalazł jakieś zdjęcie to bardzo bym prosił o podanie namiarów na niego.

Posiadam tylko zdjęcia ciągnika Western Stara i to samej kabiny a nie podwozia.

 

Nie znajdziesz nigdzie zdjecia oryginału bo italerka upychając do zestawu swoją zabudowę zrobiła parodię tego oto pojazdu:

 

4304dffe9e1b4585.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado dzięki wielkie za wyjaśnienia w sprawie orginalnego modelu jak i za choć to jedno zdjęcie

Nie ma za co

Model oryginału jest możliwy do wykonania ale potrzebował byś schowek z italerowskiego Iveca-drabiny i tylną zabudowę z revellowskiego Peterbilta Wreckera. Oczywiscie trzeba by to jeszcze trochę przerabić, także musiał byś skrócić zbiornik paliwa, przerobić błotniki i dodać zewnętrzne filtry powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam wszystkich.

Prace skupiły się nad silnikiem.

Wszystkie koła i paski założone.

Koła pomalowałem w kolorze Red Gloss Model Master, natomiast paski czarny mat.

75d2e8016030bced.jpg

052031b19327d38b.jpg

6f9a05b1732d580b.jpg

b63f2267a53799bc.jpg

Chłodnica już złożona ale czeka ją jeszcze szlifowanie łączeń i powtórne malowanie.

013d4bec64ab6f04.jpg

W końcu przymiarka.

623ce0a89ce627dc.jpg

7512ee40d397597a.jpg

bd30bc1ab5c2a7ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Ostatnie dni pracuję nad układem hamulcowym.

Na zdjęciach przewody są mało widoczna.

Do ich wykonania urzyłem żyłki o średnicy 0,40mm ponieważ grubszych w sklepie wedkarskim nie było.

2f576acbccf025e6.jpg

a57b555eb3db5ae0.jpg

6d983374566c884d.jpg

17c88c2212edef51.jpg

 

Po ukończeniu instalacji zabieram się za nanoszenie podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Rama już pomalowana podkładem.

a1d05f4eb9aa1d32.jpg

2dfd449c25c43b12.jpg

0ed880cb7240b425.jpg

729b03d6b48e6a67.jpg

611732657fd5793a.jpg

21ae52deb541169a.jpg

eb063ede0f909645.jpg

7a070ffaf283fdd6.jpg

03d11e22036df57c.jpg

 

Po czyszczeniu w płynie do naczyń woda wypłukała pył z łączenia na jednym moście. Trzeba to zaszpachlować. Z powodu braku dokładniejszego schematu układu hamulcowego, instalacja którą wykonałem jest nie identyczna jak w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy raz użyty płyn można wykorzystać drugi raz czy nie?

 

Nie musisz ciągle zmieniać płynu wystarczy, że co jakiś czas odcedzisz farfocle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dokładnie.

Szlifujesz, szlifujesz, myślisz że już bądzie super a tu jeszcze nie równe, więc nadal szlifujesz po czym się okazuje że, przeszlifowałeś za dużo i od nowa.

No ale jest to super hobby, więc dokładasz szpachli i cieszysz się że jutro znów będziesz szlifował.

 

Wnętrze pomalowane podkładem.

b529e997b1d48b11.jpg

7d2eefc986aa1dd5.jpg

7a608b6b9324dc51.jpg

3f65b133440a7826.jpg

Element tylnego nadwozia które złożyłem dzisiaj.

507a736d1ad9ce5c.jpg

db56c9c495c70ad5.jpg

23e3a8facad251f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.