Skocz do zawartości

Western Star L.A. Fire Dept. Recovery Truck Italeri 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak nałożysz na alclad lakier to z chromu zrobi ci sie szary

 

Nie zrobi się szary jeżeli pryśniesz oryginalnym lakierem alclada, co wiecej czści będą zabezpieczone przed ścieraniem a efekt chromu będzie o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Nie rozumiem czemu koledze mieszacie. Po nałożeniu chromu alclada trzeba zabezpieczyć go lakierem bezbarwnym. Ja np stosuje lakier bezbarwny połysk MM. Czemu?? Ponieważ chrom ten w wyniku dotykania potrafi się wycierać !! Dlatego należy go wręcz pokryć przymusowo lakierem i w ten sposób zabezpieczyć go przed wycieraniem. I nie bedzię się chrom ściemniał jak pokryjesz go lakierem. Chrom może się zrobić szary i do kitu jak nałożysz go za dużo. Pamiętaj. podkład ma być gloss. może to być kolor czarny gloss lub nawet lakier bezbarwny. Obojętnie, ale musi być GLOSS. Potem DWIE CIENKIE (dosłownie) warstwy chromu. Jak wyschnie delikatnie zdejmij frotą pyłek który się nałożył w czasie malowania. Potem spokojnie połóż lakier bezbarwny w celu zabezpieczenia. Ja tak robię i jest oki Pozdrawiam

Podoba mi się twoja robota !! JEST EKSTRA !! Czekam na efekt końcowy

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki wam wszystkim panowie, za rady.

Powiem szczerze, że boję się troszkę, no ale jak mówicie, że dzieje się z tym tak, że schodzi lakier to lepiej prysnąć bezbarwnym.

A czyli musi to być lakier MM, czyli nie akrylowy.

 

Ps.

Cieszę się, że podoba wam się moja praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam

Ja stosuje lakier bezbarwny MM, nie stosowałem lakieru w sprayu akrylowego. Trudno jest mi ocenić jaki będzie efekt. Na stronie alclada nic nie wspomnieli o zakazie używania lakieru akrylowego. Kolego radził bym zrobić sobie próbę na jakimś skrawku tworzywa i się przekonał jaki będzie efekt. Ja tak robiłem kilka razy zanim nauczyłem się kłaść chrom. Lepiej popróbować niż coś popsuć.

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki wielkie Domuzyn oraz reszcie kolegów.

 

A dzisiaj był debiut w chromowaniu.

Oto pierwsza warstwa.

a7f358bd43c99a24.jpg

d762706332f5eb11.jpg

9c10c72652a90e6f.jpg

I co gorsze, na zbiorniku jest pył, którego gołym okiem niewidać, a na zdjęciu jest.

Niewiem jak go usunąć, próbowałem chusteczką chigieniczną, ale rysuje powierzchnię.

e9766068734235b1.jpg

I atrapa chłodnicy.

d9c729ae7f1c3e50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajne. Ale jeżeli przesadziłeś z ciśnieniem to lipa.Manometr do 3bar-ów kupisz w dobrych sklepach np:Castorama. albo wyspecjalizowanych chodzi mi o sklepy z urządzeniami pneumatycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jest fajne. Ale jeżeli przesadziłeś z ciśnieniem to lipa.Manometr do 3bar-ów kupisz w dobrych sklepach np:Castorama. albo wyspecjalizowanych chodzi mi o sklepy z urządzeniami pneumatycznymi.

 

Dzięki wielkie, postaram się nabyć taki manometr.

A czy gwinty w nich są uniwersalne, czy jest jakiś wymiar?

Nie znam się na składaniu, urządzeń pneumatycznych i niewiem.

 

I jeszcze jedno, czy to usprawnia pracę z aerografem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwintów to tez się nie znam.A co do pracy to będziesz wiedział jakie jest ciśnienie w zbiorniku i dzięki temu będziesz wiedział z jakim ciśnieniem malujesz.Tylko powiedz że ma być do urządzenia pneumatycznego bo mogą ci dać do wskazywania ciśnienia wody w C.O , a to już inaczej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe właśnie dziś składałem w OBI sprzęt do malowania, złączki uniwersalne to 1/4 cala, złączki najlepiej i najprościej zakupić uniwersalne, np tak mam montowany odwadniacz pod kompresorem, na szybko złączkę. Poszukaj coś w sklepie poproś sprzedawce a wszystko doradzi, dziś właśnie doedukowałem się w sprawie tych wszystkich magicznych złączek, powodzenia, a atrapa wygląda świetnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki wielkie za pomoc, oraz cieszę się żp podoba Ci się a trapa fliper_nx.

Nie wiem czy w Żywcu jest jakiś sklep, z elementami pneumatycznymi. Będę się musiał porozglądać.

 

EDIT:

A ciekawe czy, z pompki samochodowej, pasował by taki manometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kozi, no co ty. To jest, moja pierwsza ciężarówka. Twój model, też napewno będzie super.

 

Rano wkleiłem w model kratkę, we wlocie powietrza.

Klej to wikol, po wyschnięciu będzie bezbarwny.

43be72129979606d.jpg

85e230f858e593a4.jpg

c1d52af623244ae5.jpg

 

PS.

Wczoraj, dowiedziałem się, że dostawa sprayów do sklepu, będzie dopiero 4 stycznia. Tak więc malowanie się trodzkę opóźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj udało mi się jeszcze zrobić, kilka rzeczy. A mianowicie:

posklejać do końca dzwig.

Pierwsze rozwiązanie

859fb7bb066867e6.jpg

5b236964cb1e3e10.jpg

Drugie rozwiązanie

705da6a8db677e68.jpg

1c12c5bccaf45c9b.jpg

Pomalowałem i dokleiłem uchwuty drzwi

7550ef509522e85c.jpg

Pomalowałem w końcu chłodnicę

5152099847b27f6e.jpg

Trysnąłem drugą warstwę chromu na zbiorniki paliwa oraz atrapę.

f67b4fe64102964a.jpg

1fd556ca7d1385e3.jpg

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manometr od pompki samochodowej powinien sie nadać, tylko zobacz od ilu jest skala musi być co najmniej do 3bar-ów.A to na dole grila to pewno od jakichś ścisków lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

To na dole grila, to nie farba, tylko w plastiku są takie wyżłobienia.

Co do manometru, to mam pytanie, gdzie się go wkręca?

 

Kozi jeszcze razem boków i podłogi nie przymierzałem. Już za niedługo, nan zamiar to skleić, to odpowiem Ci na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.