Jump to content

MiG-29 UB, Revell 1:32 Numer 64


KRL
 Share

Recommended Posts

Myślę że zarówno samolotu jak i modelu nie trzeba szeroko przedstawiać, zresztą i w jednym i w drugim wypadku nie czuję się na tyle mocny by zrobić to na poziomie na jakim są prezentowane i opisywane samoloty na forum.

 

Model pochodzi ze stajni Revell'a jest to skala 1:32 model w oryginalnym wydaniu wychodzi w dwóch malowaniach Rosyjskim i naszych zachodnich sąsiadów.

Ponieważ cztery miesiące temu rozpocząłem modelarską przygodę właśnie od tego modelu to postanowiłem go wykonać jeszcze raz wykorzystując zdobytą w tym czasie wiedzę. Tym razem w kamuflażu 1. PLM Mińsk Mazowiecki - wszystko za sprawą numeru bocznego 64 z którym jestem związany powiedzmy emocjonalnie.

 

Starałem się by tym razem wszystkie elementy, anteny etc. były na swoim miejscu, skupiłem się także na poprawie w stosunku do pierwszego sklejonego MiG'a-29 malowania, brudzenia itd.

Nie mam pewności czy jest całkowita zgodność modelu z pierwowzorem. Model bądź co bądź w oryginalnym wydaniu Revell'a przedstawia inny samolot a za sprawą kalek zakupionych osobno model został przemianowany na nasz rodzimy egzemplarz.

Nie mam też pewności co do anteny RSBN na zdjęciach Polskich 29 UB nigdzie nie dostrzegłem tych anten ale nie wklejając jej pozostało by tam pusta miejsce co wygląda znacznie słabiej.

 

Tyle w kwestii wstępu reszta widoczna jest na fotkach:

 

IMAG1877_zpsjn9tvzl6.jpgIMAG1923_zpsuacrsqet.jpgIMAG1860_zpsqp5evvgf.jpgIMAG1872_zpsd0wtqcbn.jpgIMAG1912_zps25y31brs.jpgIMAG1909_zpsfbl7g2le.jpgIMAG1855_zpsba5hc7yr.jpgIMAG1851_zpslvsyck5o.jpgIMAG1833_zps75ic83cv.jpgIMAG1879_zpsej9yguuq.jpgIMAG1896_zpszfrtqbwd.jpgIMAG1936_zpsacgzdbhn.jpg

 

Na koniec podziękowania dla kolegi Tazman79 za informację, fotki i cierpliwość w odpowiadaniu na moje pytania.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Postaram się napisać coś więcej o farbach jakich używam lub inaczej napiszę coś o czym już na forum wspominałem.

 

Nie używam do malowania modeli farb modelarskich tylko produktów PPG Refinisch i PPG Industries Aerospace na szczęście większość kolorów na świecie daję się przełożyć z jednego standardu na drugi i tak kolor szary oznaczony u mnie jako 30120602-4 to FS36375 natomiast z zielenią sprawa jest nie co bardziej skomplikowana oryginalny symbol to T2020GY71 natomiast przekładając to na FS najbliżej będzie FS14491.

 

Jeszcze kwestia malowania dysz dostałem dwa pytania na PW i odpowiedzi wysłałem na PW.

Link to comment
Share on other sites

Super wyszedl Ci ten samolot Oslony podwozia glownego, te z reflektorami, powinny byc blizej gondoli silnikow. Silownik ktory je zamyka powinien byc pionowo dol. Nie wiem tylko o ktora antene RSBNu Ci chodzi bo ta ktora powinna byc na samolocie jest na swoim miejscu czyli przy prawym stateczniku pionowym... . A co do podziekowan to nie ma za co. Zawsze jak moge i bede w stanie to pomoge...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.