Skocz do zawartości

Mercedes-Benz 230 G feuerwehr (gelenda) Revell (1/24)


star200

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zrobić tego Meśka (gelende) z lekkimi przeróbkami, na pewno nie będzie to wóz strażacki. Użyję części z pudła jak i tego co się nawinie.

Prawdopodobnie jak skończę geledne przed czasem to zabiorę się za coś jeszcze ale to się zobaczy :P

In-box:

100_5228Medium.jpg

100_5227Medium.jpg

100_5226Medium.jpg

100_5225Medium.jpg

100_5224Medium.jpg

 

Niestety coś w fotobukecie się pochrzaniło i nie mogę zrobić miniaturek :/

 

Będzie to coś takiego tyle że bardziej "harpagańskie"

MErcedes_G_Jeep_ArmyRecognition_Eurosatory_2006.JPG

 

Życzę wszystkim powodzenia i miłego oglądania mojej relacji...(mam nadzieje że nieprzynudzał będę)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

th_100_5240Medium.jpg th_100_5238Medium.jpg th_100_5237Medium.jpg th_100_5236Medium.jpg

th_100_5235Medium.jpg th_100_5234Medium.jpg th_100_5233Medium.jpg th_100_5232Medium.jpg

th_100_5231Medium.jpg th_100_5230Medium.jpg

 

Jak już się domyślacie zawieszenie będzie sporo podniesione... i ruchome na sprężynach jeszcze nie wiem jak amortyzatory wykombinuję ale coś wymyślę...

Sprężyny zaadoptowałem od starego Cadillaca który stał u kumpla na półce :P może pokuszę się o jego silnik jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się chopie!

 

Strona cywilna się tutaj bacznie przygląda

 

Fajnie, że robisz zawieszenie. Otwierane drzwi i klapa-

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dosiadam do oglądających

 

Amortyzatory... hmmm... a nie myślałeś nad tym żeby zrobić je z igieł do strzykawek?? Jedna większa, jedna mniejsza i wsunąc je jedna w drugą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim już sie przestraszyłem że ten temat jest nudny...

Amortyzatory to zrobię z rurek które widziałem w modelarskim ale niewziąłem (niewiem czemu). Powstaje problem kół... Czy ma ktoś może koła średnicy ok 5,5 cm z bierznikiem traktorowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zrobiłem amortyzatory prowizorycznie je założyłem bo będą malowane na czerwono i biało albo niebiesko i biało to się jeszcze zobaczy. Przymiarka zderzaka dojdą jeszcze do niego rury wycięcie na prowadnice linki do wciągarki. Koła nienajlepiej wyglądają bo zostały zaszachmycone z Jeepa Burago ale narazie takie muszą wystarczyć do przymiarek. Jakby ktoś miał jakieś propozycje skąd wziąć koła do niego to chętnie wysłucham wszystkich. Miłego oglądania i wytykajcie palcami błędy... żebym wiedział co poprawić.

 

 

th_100_5341Medium.jpg th_100_5340Medium.jpg th_100_5339Medium.jpg th_100_5338Medium.jpg

th_100_5337Medium.jpg th_100_5336Medium.jpg th_100_5335Medium.jpg th_100_5334Medium.jpg

th_100_5333Medium.jpg th_100_5332Medium.jpg th_100_5331Medium.jpg th_100_5330Medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Tobie to wychodzi. Jestem pod wrażeniem amortyzatorów A z kołami, to może od modelu Hummera w skali 1:18 by się nadawały?? Taka luźna propozycja

 

Czekam na więcej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest dopiero w "piżu" jak to się u nas mówi a koła hummer 1:18 raczej nie bo mi chodzi o małą felge a wysoki profil opony coś jak te które ma założone tyle że odrobine większe i wyglądające bardziej realnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno mnie tu niebyło ale natomiast za to powracam z fotkami:

 

Mocowanie amortyzatorów.

th_100_5564Medium.jpg th_100_5563Medium.jpg th_100_5562Medium.jpg

 

Amorki tył

th_100_5626Medium.jpg th_100_5625Medium.jpg th_100_5624Medium.jpg

 

A tak wygląda po pryśnięciu spodu... Miał być bardziej czerwony ale ten też mi się podoba.

th_100_5629Medium.jpg th_100_5628Medium.jpg

 

Co zrobić żeby te koła się tak nierozchodziły w "negatyw"??

th_100_5627Medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety prace nad modelem wstrzymałem z powodów psychologiczno-psychiatryczno-nerwowych... Poprostu mnie już ku...ca bierze od tych zawiasów ale za to na luzie zrobie sobie inny modelik tym razem prosto z pudła bez żadnych udziwnień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off top :P , Star patrz co znalazłem na alledrogo

 

http://allegro.pl/item312435920_revell_1_24_jeep_cj_7_renegade_1977_2w1_super.html

 

To nie jest oferta sprzedaży mojej wiec chyba nie usuniecie :P

 

Dokładnie taki już czeka na Kolegę Stara w Wawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to spoko , chciałem tylko pomóc bo zaobserwowałem ze kolega star200 gustuje w terenówkach . Tajmer mieszkasz w Wawie ja niedaleko wawy , siedzisz w modelarstwie , może powiesz mi gdzie jest hurtownia modelarska w warszawie lub w jej okolicach ?? Sorki za offtopic ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to spoko , chciałem tylko pomóc bo zaobserwowałem ze kolega star200 gustuje w terenówkach .

 

Nie tylko Star200, ja też jestem Off-Roadowcem, tyle że z powodów finansowych bardziej w stanie spoczynku niestety .....

 

 

Tajmer mieszkasz w Wawie ja niedaleko wawy , siedzisz w modelarstwie , może powiesz mi gdzie jest hurtownia modelarska w warszawie lub w jej okolicach ??

 

Hm..... Szczerze mówiąc to nie wiem czy w Wawie i okolicach jest jakakolwiek hurtownia modelarska ..... Kiedyś była w Ząbkach, ale jakiś rok temu się zlikwidowała, zresztą to był mały sklepik tylko. Generalnie to zakupy - modele - robię głównie na Allegro i za oceanem ostatnio. Natomiast chemię kupuję na Chłodnej. Z wartych uwagi sklepów to polecam jeszcze ToraTora na Targowej, oraz sklep na Dzikiej. Jest też salon modelarstwa na Stegnach, ale z cywilnych to zbyt wiele nie mają, chociaż raz na jakiś czas można się tam wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podłoga cała będzie z ryflówki

th_100_5751Medium.jpg th_100_5752Medium.jpg

 

A to jej produkt uboczny pył żywiczny który chyba można by wykożystać jako śnieg... byłby ktoś zainteresowany to mogę wysłać za friko bo będę miał tego tony....

th_100_5753Medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.