Skocz do zawartości

Scania 164L 580 \8/ TopLine Italeri 1:24


Edler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to pierwszy konkurs, w którym biorę udział i startuje z modelem Scanii 164L Topline.Jest to mój 3 model i mam nadzieję że będzie się wam podobał a ja coś wygram xD

Dobra koniec tego gadania. Inbox:

Pudełeczko:

2b5c4a0453534fb2.jpg

 

Ramki:

75b24fc2c9e9e8eb.jpg

3239cb79a8e88731.jpg

0e55ebdce2b859b3.jpg

912605582f45f530.jpg

84b4ae3d93becf8c.jpg

Chromy:

7ac4e7b63874f66f.jpg

Kalki:

841602b53644a9f5.jpg

 

Będę wzorował się na tym aucie:

7e2be4d8a572ccea.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaledwie w jedną noc mój model zjechał na sam dół i nikt nie odpowiedział ale cóż pracę nad modelem idą pełną parą.Oto co udało mi się zrobić wczoraj od popołudnia i dziś do 14:40 zaraz znowu siadam do roboty

Rama:

6913196f572ad79d.jpg

 

Tylne zawieszenie pneumatyczne charakterystyczne dla Scanii serii 4, tylko 2 poduszki:

74479d5838169550.jpg

 

Takie poglądowe zdjęcia jak to będzie wyglądać:

ccc3beedf6b8e906.jpg

741f277fbf01341d.jpg

 

I to był wczorajszy dzień i teraz efekty z dzisiaj jak dotychczas:

 

Tylni most napędowy:

09ac5ec7544c2c7d.jpg

I z innej perspektywy.Spod auta

4b3137a852d8bf12.jpg

 

Blok silnika, zaraz pójdzie pod podkład, a raczej podkład na niego:twisted:

8d0a4f7804337c82.jpg

 

I na koniec oczywiście zdjęcie poglądowe z postępami:

41a989dfb7e34f33.jpg

 

Co do dat na zdjęciach to nie cofam się w czasie tylko mój aparat sfiksował i muszę go restartować często ;/ Enjoy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być auto jak każde inne ale lepszy. Sam blok silnika i skrzynia na kolor ramy, pokrywy tłoków na srebrny, kolektory ssące na czarno i elementy czerwone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jeszcze ze wczoraj.Dziś jakoś nie miałem czasu ani głowy do mojej kochanej Scaniusi No to foty

 

AAA kupiłem sobie nową szpachlę bo stara mi zaschła

 

d1233181adb12b77.jpg

 

No to model:

 

Przednie zawieszenie ze skrętną osią. A gdzie włosi dali poduszki? NIGDZIE!! Tak mi ciśnienie skoczyło że tego nie opiszę

5d8efad34a555fc9.jpg

047a62626821e363.jpg

 

Silnik po podkładzie i z bardzo skromny okablowaniem:

ce0553edba4628c0.jpg

efd4ce2d14344527.jpg

572cca64ff1b3ed9.jpg

 

Jak na pierwsze kabel jestem zadowolony, Następne będą na ramie xD

 

I już tradycyjnie zdjęcie poglądowe.

 

23413cbec961d0f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie zawieszenie ze skrętną osią. A gdzie włosi dali poduszki? NIGDZIE!! Tak mi ciśnienie skoczyło że tego nie opiszę

 

Jakie poduszki? przy przednim zawieszeniu? Takie rozwiązanie mają tylko megi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pokazywałem odnośnie modelu bo nie wiele robiłem szkoła ale już do końca tygodnia nie mam żadnego sprawdzaniu to do roboty.

Ktoś powiedział żebym zeszlifował łączenia na zbiornikach. Nie chciało mi się ale w końcu zrobiłem.

9d6513efaf11d9d1.jpg

Na tym akurat użyłem szpachli bo szapra była bardzo duża, lecz reszta zbiorników była OK

7b1aafa5cce96c56.jpg

ca721fc1448105f2.jpg

 

I rama bez zbiorników. Mój model wrzucił wsteczny, cofam się w rozwoju xD

 

fac3b77b7ceee092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ukończyłem silnik. Oto efekty:

 

Ogół

0927feb7ba41cd14.jpg

 

Front

96af75266ab0da77.jpg

3123e4716cd66b7f.jpg

 

Lewy Bok

 

7dcdc017ce8946a3.jpg

 

Góra

 

356f342f24c70490.jpg

 

Tył

ed8d91155032a8fe.jpg

 

Takie coś

3190be0888c5b9f5.jpg

 

I teraz 2 takie ujęcia

5200b7a984732e30.jpg

cd6b3edbf457cd63.jpg

 

Trochę nie pokoi mnie to że mój temat zjechał na sam dół i nie mam tu jeszcze ani jednej opinii od innego modelarza. Praktycznie prowadzę monolog. Nie wiem czy to kwestia tego że mój model jest słaby/ zwykły czy może mało interesujący czy może to przez to że jeszcze sobie nie zasłużyłem na szacunek profesjonalnych modelarzy. Mam nadziję że chociaż ktoś powie coś o moich pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie pokoi mnie to że mój temat zjechał na sam dół i nie mam tu jeszcze ani jednej opinii od innego modelarza. Praktycznie prowadzę monolog. Nie wiem czy to kwestia tego że mój model jest słaby/ zwykły czy może mało interesujący czy może to przez to że jeszcze sobie nie zasłużyłem na szacunek profesjonalnych modelarzy. Mam nadziję że chociaż ktoś powie coś o moich pracach.
Przecież odpowiadał ktoś w tym temacie od czasu do czasu...

Jak dla mnie silnik wygląda naprawdę dobrze. Tyle, że to jest moje amatorskie oko, bo w życiu jeszcze nie zbudowałem żadnego cywilnego modelu, a ciężarówki w szczególności...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - napraw datownik w aparacie, bo zostaniesz zdyskwalifikowany za rozpoczęcie modelu w innym wieku

 

Po drugie - to jest konkurs, popatrz lepiej na ilość wyświetleń, gdzie znajdziesz ponad czerystu oglądaczy swojej roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - napraw datownik w aparacie, bo zostaniesz zdyskwalifikowany za rozpoczęcie modelu w innym wieku
Kolega już gdzieś wcześniej pisał, że aparat mu czasem posłuszeństwa odmawia i musi go resetować i nie chce mu się co chwilę zmieniać daty na datowniku...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE to mam dialog. Mój pierwszy, z modelworku. ;) Z tym aparatem to sa niezłe jaja i może się stać też w środku konkursu po prostu go nie będę miał i będę robił zdjęcia komórką. Co do silnika to jestem z siebie dumny, owszem są pewne niedociągnięcia które mnie denerwują, lecz ogółem to kiedy patrze na ten silnik to się rozpływam. Ten srebrny napisz Scania czy turbo, albo biały filtr czegoś tam. Takie małe smaczki, których i tak nie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z siebie dumny, owszem są pewne niedociągnięcia które mnie denerwują, lecz ogółem to kiedy patrze na ten silnik to się rozpływam. Ten srebrny napisz Scania czy turbo, albo biały filtr czegoś tam. Takie małe smaczki, których i tak nie widać ;)
I o to chyba głównie w modelarstwie chodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardzo się cieszę z tego jaki postęp wykonałem. Ostatnio kolega z klasy, również modelarz spytał mnie czy nie mam na zbyciu turbo.Miałem z 1 modelu Volvo FH.Kiedy oderwałem kabinę, bo nie dało się jej podnieść wybuchnąłem śmiechem.Zobaczyłem silnik, nie pomalowany, z klejem ze wszystkich stron i w ogóle fuu :P Modelarstwo jest jak szkoła, z każdą częścią uczymy się czegoś nowego.

A co do obecnego modelu to zamierzam najpierw skończyć ramę, podwozie a potem wziąć się z kabinę i środek. Chyba okablowanie ramy sobie jeszcze odpuszczę bo albo zrobię takie mega gęste, jak prawdziwe albo nie ma sensu większego w ogóle zaczynać. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od ostatniej aktualizacji minął tydzień, a ja poczyniłem znikome postępy. Szkoła jednak zabiera za dużo czasu.

Lecz udało mi się co nie co zrobić

Skończyłem układ kierowniczy

6a038681fac50e23.jpg

 

Zrobiłem zawieszenie kabiny

bd3b7d8d9a31fc2f.jpg

Te Poduszki, które widzicie są ruchome, góra dól i się obracją, zreszta widać na na załączonym obrazku ;)

 

Udało mi się skleić bak paliwa, zaszpachlować go i zeszlifować.

a7eed39408b3256b.jpg

7c664147b1a2d983.jpg

 

Udało mi sie również bez większych szkód odciąć piasty od felgi udało mi się również skleić tylne koła i stwierdzam że chrom+ klej = zero trzymania

47594860e12fcde2.jpg

c456b667efcde231.jpg

23feaccb7a7a48b2.jpg

 

Mam nadzieję że się podoba i czekam na opinie również te krytyczne. Jutro mam nadzieję że uda mi się pomalować podkładem ramę oraz zbiornik i może nadkola oraz inne elementy podwozia ;)

 

A i może powiecie mi czy zdjęcia tak jak są mogą być czyli w pełnym rozmiarze czy dawać miniaturki?O takie:

cd6b3edbf457cd63m.jpg

 

Zarazem przypomniałem mój silniczek ;)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i może powiecie mi czy zdjęcia tak jak są mogą być czyli w pełnym rozmiarze czy dawać miniaturki?O takie:

cd6b3edbf457cd63m.jpg

 

Zarazem przypomniałem mój silniczek

Jak dla mnie z czystego lenistwa wygodniej jest, gdy zdjęcia są w pełnym rozmiarze. Nie muszę wtedy każdego z nich klikać i otwierać w nowej karcie, tylko od razu są na miejscu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Coś się ruszyło.

 

Rama po podkładzie

2e0cae1084235c16.jpg

 

Zbiornik po podkładzie i już poprawiam jak widać szpachlowanie i szlifowanie

7a5e5f10402488a5.jpg

 

Kurczaki coś te zdjęcia mi za ciemne wychodzą.Będę musiał wrócić do 2 punktowego oświetlenia, a nie tak jak mam teraz jedno centralne.

A poza tym zostałem bez aparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.