Skocz do zawartości

Scania 164L 580 \8/ TopLine Italeri 1:24


Edler

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym luzem nie przesadzajmy.Wejdzie tylko z przodu, na zakrętach będziesz musiał przycisnąć, bo środek w tych miejscach ciężko wchodzi.Ja wkładałem bez problemu (oprócz tego co napisałem powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ojej gdzie podział się mój temat? Nic dawno nie pokazywałem ale dla mnie "czas wolny" do dość względne pojęcie Niby go mam, ale jak chce się zabrać za model to fruuu i już go nie ma :P

Dobra to tak, kabina jest na wykończeniu i czeka na wnętrze.Właśnie się ubieram i jadę po rozpuszczalnik i jak wrócę to maluje.

Foty

Kabina

b4b96b4af3c39a0c.jpg

8a1bf9877e0f1c0d.jpg

1cd660a560365670.jpg

 

Generalnie co do całej kabiny jestem zadowolony z efektu, tylko że kilka części w ogóle do siebie nie pasuje i kaszani cały wygląd.

 

Tylna ścina

 

0ef1542b1238d2e8.jpg

 

Gryf musi być :D

 

Daszek przeciw słoneczny

db0996dd7216956f.jpg

Ile nerwów straciłem przy tym daszku to się nie da opisać, maskarycznie zwichrowane części i nie dopasowane tak że 20 minut ściskałem go z całej siły i nic :P

 

Spodnia część płyty podłogwej pomalowana czarnym matem

 

118abef1d988f60d.jpg

 

Fotele

c4be36fd2070b8cf.jpg

 

Ten z prawej do poprawy

 

Deska rozdzielcza jeszcze do poprawy

 

62206839c2373223.jpg

 

I takie małe zestawienie

 

44264c412aa721f0.jpg

 

Spojlery

72fb63f907fa3b08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Kabina jest super pomalowana, bardzo mnie się podoba ten kolor, a lakier siadł super. Ale mam jedno ale, a mianowecie, ten daszek przeciw słoneczny, jak byś mógł go poprawić, ponieważ jest poplamiony kolorem srebrnym i zepsuje ci wygląd samochodu. A po drugia, ta kratka na fotelach,nie fajnie to wygląda.

Reszta jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele fuuu... Bleee Zamysł dobry, ale musiałaby być cieńsza, bo ta ukrywa kształt fotela (który mi się najbardziej podoba z całych tych waszych Scanii ).

 

Kabina pomalowana bardzo ładnie, ale widziałbym ją w klarze Ale nawet bez prezentuje się nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kabina nieźła , claer i od razu +10 punktów lansu, fotele to porażka a może zrobisz w sposób natryskowy fakturę tej siatki, psikniesz teraz jakimś kolorkiem i masz ladnie pomalowany fotel ala skóra węża hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele chyba zrobię w "skórze"

 

Edit:

Jednak po komentarzu mojego kolegi o takim:

"hahahahahaha co to miało byc na siatka na fotelach hahaha ku*** rycerskie fotele"

Postanowieniem ze fotel będą w kolorze wnętrza.Biorę się za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem fotele wyglądały jak rycerskie i dobrze, że nie robisz tej siatki. Wogle nie rozumiem motywu z tą siatką, ale mniejsza o to Pewnie wiesz kolego, ze fotele matem malujemy ? :P Bo na tych fotelach Twoich pseudorycerskich świecą się jak psu jajca na wiosne. Kabinka nawet elo wyszła, będziesz robił panel lines?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kolego okti, fotele jaki i całe wnętrze będzie w macie.

 

PS Okti to mój kolega z klasy więc proszę modów że jak będę na niego jechał to żeby nawet na to nie reagowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ale bardzo proszę, aby szanowny kolega Okti pisał mniej zamaszyście, ponieważ teksty typu "wygląda nawet elo" nie są zrozumiałe dla wszystkich i nadają się bardziej na fotke.pl niż forum modelarskie

 

Ale wcale nie każę, aby kolega był bardzo poważny... Tego tym bardziej bym nie zniósł

 

Pozdrawiam

 

Ps. Tylko kulturalnie proszę z tym wzajemnym "siebiepojeżdżaniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian powiem Ci tak, Okti to taki mały raper jest, wozi się w szerokich spodniach i nie jest taki jak my czyli normalny :P On mógł by spać w łóżku w kształcie literek VW. Generalnie "wygląda nawet elo" znaczy tyle co "jest spko" czy "jest ładnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Praetorian powiem Ci tak, Okti to taki mały raper jest, wozi się w szerokich spodniach i nie jest taki jak my czyli normalny :P On mógł by spać w łóżku w kształcie literek VW. Generalnie "wygląda nawet elo" znaczy tyle co "jest spko" czy "jest ładnie"

Ale wy to tak na żarty, czy na serio na siebie piszecie?

Nie lubicie się, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian powiem Ci tak, Okti to taki mały raper jest, wozi się w szerokich spodniach i nie jest taki jak my czyli normalny :P On mógł by spać w łóżku w kształcie literek VW. Generalnie "wygląda nawet elo" znaczy tyle co "jest spko" czy "jest ładnie"

Ale wy to tak na żarty, czy na serio na siebie piszecie?

Nie lubicie się, czy co?

A może właśnie na odwrót (w sensie, że może właśnie się lubią)? W końcu mawia takie porzekadło: "kto się lubi, ten się czubi".

Tak czy inaczej, jak koledzy będą na siebie kulturalnie "najeżdżać", to może się wywiązać całkiem ciekawa zabawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie śmiać z mojej wypowiedzi typu "wygląda elo" I dla sprostowania wcale nie jestem taki jak mnie opisał nieszanowany przeze mnie kolega Edler, jako, ze miła rodzinna atmosferka sie pojawiła, powiem, ze Edler jest bardzo wysokim szczupłym rudym chłopcem i zamiłowaniu do kanałów, studzienek itp, a interesuje się cięzarówkami, bo pewnego dnia gdy wypolerował po 13 godzinach trójmiejska studzienkę przejechał po niej TIR i Edler w odwecie wziął się za modele i je psuje, co widac na załączonych powyżej zdjęciach-paskudztwo :P Mały OT, ale nie mogłem przejść koło jego wypowiedzi obojętnie Sorry modelworkerzy.

 

A co do modelu to wygląda na prawde el...elegancko Podoba mi się, tylko gdybyś zrobił jak wcześniej wspomniałem panel lines, czyli linie podziału blach(bo punkowy kolega tego nie wie) byłoby przyjemnie. Pojawiłby się kontrast między całą srebrną kabiną, linie podziału dają bardzo duży efekt, przy tego typu lakierach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

HAAHAHAHA. Okti jesteś moim Bogiem. W sumie to ja nie jestem rudy :P

 

Co do modelu to po powrocie z ferii zobaczyłem osłonę przeciw słoneczna i stwierdziłem w nie jest tak źle i więcej nie zmienię, potem ujrzałem ze babcia ścierając kurze pozbawiło osłonkę jednej lampki.Ręce mi opadły i mam dość tej osłony i pozdro będzie tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaległe zdjęcie, Zmieniam tunel silnika bo ten dany przez Italeri jest z serii 3 a jak wiadomo ja robię serię 4. Teraz już mam zaślepioną dziurę i zbudowaną szafkę ,która jest pod łóżkiem.

 

948bfb62e145f22d.jpg

 

Edit:

 

Teraz już zdjęcia tunelu przerobionego i szafki pod łóżkiem zaszpachlowanej.

e0f01aea8532877b.jpg

abc103fc6811d101.jpg

06ea2ea801affc0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam(y) ....zobaczy co tam żeś zmajstrował , bo dziurka wygląda imponująco.... ten bloczek betonowy w skali 1/24 też jest imponujący jeszcze wiele takich i zbudujesz domek w 1/24.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhehehe :P Bloczek betonowy, dobre :P musiałem dać z jednej strony tyle szpachli bo ściana była za bardzo wklęsła :P Nie wiem kiedy będę malował bo z czasem u mnie krucho ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie kolego scaniafan tak sam trochę nie wierzyłem w to co mówiłem bo na przykład Volvo FH tez miało zabudowę tunelu. Co do tunelu Volvo to mogę powiedzieć że mój tata jeździł pierwszym volvem BEZ zabudowy tunelu w Polsce.Po auto jechał z Gdańska do Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Volvo nie tylko wyrzuciło "zabudowę" tunelu ale realnie go obniżyło - przerobiło konstrukcję podłogi. Kiedy w 1993 roku Szwdzi wypuścili FH mówiono że tunel jest bez potrzeby wysoki bo Volvo chce sprzedawać swoje auta w USA co wiązało się z montowaniem w FH trochę większych niż europejskie motorów CAT czy Detroit Diesel. Z planów ostatecznie nic nie wyszło i tunel obniżono. Scania chyba tylko wyrzuciła plastiki i na tym się skończyło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel w Scani serie 4 jest wysoki lecz w kabinie wysokiej nie wyobrażam sobie niższego gdyż mimo że jestem wysoki (189 cm) to i tak mam problemy z wejściem na górne łózko i bez drabinki sie nie obejdzie :P A w Volvie no to lżej mi wejść na góre :P Dziś trochę przy naczepie zakręcę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.