Skocz do zawartości

Scania 164L 580 \8/ TopLine Italeri 1:24


Edler

Rekomendowane odpowiedzi

HOHOHO.

Mam coś dla was.Podwozie skończone w 99%, pozostało tylko nakleić klaki So foty

1715415d03423a46.jpg

be9d64c3a7347def.jpg

8dddd12aff069700.jpg

6caef8b14a3900c6.jpg

faf390ead5df7f6c.jpg

f8c701aabb9edb00.jpg

9eced04118a12766.jpg

36d4fe8008d75f5c.jpg

20f7423e60513e78.jpg

718dd18cb9be99ce.jpg

 

I moje ulubione zdjęcie na dużym zoomie.

 

4a21cf0d9e806d34.jpg

 

Mam nowy aparat i mam nadzieję ze zdjęcia są trochę lepsze. Co prawda nadal jest to matryca 5 megapixeli lecz jest to już pro kompakt z większą liczbą funkcji.

Co do modelu to jestem zadowolony. Jednak jest kilka mankamentów, które mnie osobiście denerwują. Na przykład klosze lamp są krótsze niż miejsce, w które się je wkłada.

Muszę się też wam przyznać do czegoś.Krzywo skleiłem ramę przez co lewe bliźniaki nie dotykają ziemi , mam nadzieję że nie odbije się to na kabinie, jeszcze dziś foty kabiny, tylko mi sie akumulatory naładują.

Zapraszam również wieczorem do forum konkursowego gdzie powracam z naczepą.

Wesołych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie tylko rama jest krzywa, również lewa owiewka idzie pod kątem, no i te wszędobylskie szwy np na resorach, przedniej belce, poduszkach itd. Bardzo łatwo można je usunąć, ja zeskrobuję je zwykłym nożykiem i wygładzam papierem ściernym. Również na przewodzie z turbiny do interkolera przydała by się szpachla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie.Te bliźniaki są nie widoczne wiec nie masz się co martwić.Mam nadzieje że nie będziesz miał takich problemów jak ja z R-ką gdzie kabina nie zachodzi na błotniki, i trzeba trochę docisnąć.\

 

P.S na tym twoim ulubionym zdjęciu wygląda jak by zbiornik paliwa odpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny model! Przyczepił bym się do malowania tylnich świateł są za przeźroczyste i rozmieszczenie kolorów troszeczke nie pasuje,tak ogólnie wszystko ok

pozdro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że osłony idą pod kątem jest efektem tego że rama jest krzywa.Niestety z 4 modeli to dopiero moja 2 rama, lecz teraz jak będę kleił w naczepie to z poziomica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie rama jest przekoszona po długości, zanim napisałem poprzedni post zauważyłem tylko różnice w wysokosci podłużnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ale w modelach bardzo ciężko jest zrobic wszystko b. dobrze. wystarczy ze odlew jest trochę zle zrobiony i juz jest inaczej, wiec nie ma sie co przejmowac. Ciekawe czy wam sie tak nie stało ze model jest trochę krzywy? napewno! ostatnio miałem problem w Scani R z silnikiem, jak go umiejscowiłem na swoim miejscu to kabina nie mogła siąśc tak jak miała, wiec ja zaczlem kombinowac: podcinałem, cudowałem, i cały silnik poszedł i pare mm w doł i juz jest ok, a wszystko zrobiłem poprawnie no ale cos zle;/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zmęczony po cało dziennej walce z modelami więc powiem tylko że kabina jest już w podkładzie a jutro pójdzie kolor czyli sreberko

ead071f1d2f3bcbb.jpg

7af070dbf997318c.jpg

1ae4217cb2f6df43.jpg

Szlifowanie do lekkiej poprawy.Zapraszam do tematu z naczepą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem kabine kolorem. Wyszło dobrze, mi się podoba choć są pewne niedociągnięcia ale się całe życie człowiek uczy

Kabina

db6f233b50236fd8.jpg

b869eecc7aa7ffe2.jpg

Oto co spartaczyłem

0dc6c46484bbc7f5.jpg

Chciałem tą obramówke schowka uwydatnić i po rysowałem farbę i źle zeszlifowałem syf, który został ;/

 

 

Grill

5b41b02c6e7d78bf.jpg

 

Tylna ściana

a6d2d5b2b50ec40c.jpg

 

I fotele, na nie przyjdzie jeszcze siatka 0,2 mm

0ad6e9e75c4fcd45.jpg

Teraz biorę się za maskowanie atrapy chłodnicy, która będzie w kolorze czarnym, a następnie niespodzianka na kabinie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozi84 Jest to humbrol 11.

Marcin1990 Tylna śćiana nie jest wklejona bo słyszałem że potem mogą być problemy z wsadzeniem wnętrza

Truckerek93 Kurczaki pomyliłem kody, już poprawiam

 

Zamaskowałem kabinę do malowania atrapy, ale to już po nowym roku jak kac zjedzie

97cf3b4efd2dc986.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.