Skocz do zawartości

MiG-29 Fulcrum 1:72 Italeri


JW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybór padł na ten model. Będzie to replika tego samolotu http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=6031792 (niebędzie aż tak "goły" )

MiGa zakupiłem na allegro. Część elementów była już luzem. Skrzydła kadłub i stateczniki zostały wycięte dla porównania z planami. W modelu użyję kokpitu z żywicy Neomegi i Zooma Eduarda oraz kalek HDL.

Jako dokumentacja posłuży mi Aeroplan, Awiacja i Wimeria oraz walkaroundy zamieszczone na forum ;)

th_DSCF8206.jpgth_DSCF8205.jpgth_DSCF8204.jpg

th_DSCF8202.jpgth_DSCF8201.jpgth_DSCF8199.jpg

th_DSCF8198.jpgth_DSCF8197.jpgth_DSCF8196.jpg

th_DSCF8195.jpgth_DSCF8194.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, i jeszcze jedna 29tka to może ja się zgłoszę z revellem 1/72, zamiast auta?

Pożyjemy zobaczymy, oba wątki 29 będę pilnie śledził, jako, że leży u mnie podobny...

Życzę powodzenia , a przede wszystkim miłych chwil przy modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie jeszcze plany lub całą monografię +4 i Top Shota. Koniecznie popraw linie podziałowe bo to najbardziej razi w tym modelu, acha no i dysze bo to tragedia. Dysze robi Aires i Tally Ho.

Chętnie pokibicuję,bo to mój ulubiony samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy modelik się zapowiada.. Kiedyś na etapie lotnictwa modelarskiego mnie korciło zbudować taki ale szybko przeszedłem ewolucję na ciężarówki.

 

Będę śledził ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... Juz druga 29-tka w konkursie. Robi sie ciekawie. Bedziesz ja tak patroszyl, jak na zdjeciu?

 

Mam jeszcze taka uwage natury techniczno-kosmetycznej. Zmniejsz sobie odrobine ta graficzke w stopce, jesli mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno będą otwarte luki stacji radiolokacyjnej, zastanawiem się nad działkiem, jeden RD-33 będzie wymontowany i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Italeri jest nieco większy niż te rysunki. Porównywałem ze zdjęciami i jest w miarę dobrze jeżeli chodzi o linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wczoraj tak to wyglądało.

DSCF8465.jpg

Żeby było śmieszniej dzisiaj w mniej znanych okolicznościach pęknięciu uległ kadłub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że ruszasz z rozmachem do dzieła! Powiedz mi, czy porównywałeś rosyjskie plany do tych czeskich? U mnie czeka z 5 Migów 29, więc jestem zywotnie zainteresowany twoim projektem.

A to mój stareńki Migacz:

 

MiG_29A_2-1.JPG

 

Przeryte linie, skorygowane dysze i mieszanka blaszek Part/Edek i zywicy Pavli. Kalka SP-Decals

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez zaintrygowało zaszpachlowanie linii podziału. Chyba jednak będziesz musiał coś na ten temat powiedzieć :-))

 

I jeszcze jedno, jaki był powód zmienienia żaluzji wlotu powietrza na górnej

powierzchni brzechw przykadłubowych ( czy jak tam to sie nazywa :-))??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szpachlowania użyłem szpachli Revella, jednak bardziej klej CA się sprawdził. A dodatkowe wloty powietrza trochę dziwnie wyglądały w tym modelu tzn. ich klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsze skrzydło. Średniozadowolony z efektu jestem. Pare lini do poprawy i jeszcze trochę kosmetyki.

DSCF8566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dopiero nazywa "delikatne, wgłębne linie podziału" tak poważnie są bardzo głębokie i szerokie. Czekam jednak na dalsze efekty. Jestem bardzo ciekawy co można wykrzesać z tego zestawu, kleiłem bowiem kiedyś MiGa z takiego samego pudełka

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.