Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 10/4 z działkiem Flak 38 - 1:72 ACE


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wrześniowa diorama na finiszu więc nadszedł czas na dokończenie kolejnego "rozgrzebka". Producent jak zwykle ACE

Na chwilę obecną wygląda to tak

 

sd%20104-01_zpsffjuyvne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd fajny. Ale powiem Wojciechu, że tyle ACE to nie samozaparcie, a chyba masochizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, damy radę

 

Miało być pięknie, a okazało się jak zwykle. Plan zastąpienia układu jezdnego wyrobem znanej firmy ( nie będę psuł jej opinii i nie podam nazwy) po przymiarce do modelu niestety spalił na panewce. O ile ubytki w żywicy jakoś bym przeżył ( czytaj poprawił) to niestety róznica w długości prawej i lewej gąsienicy mnie dobiła. Toż to prawie 2mm !!!

 

sd%20104-03_zpsdacgtcxa.jpg

 

No cóż będzie wyrób ACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten pojazd tyle że z bodajże Cesara. Jedne elementy lepsze inne gorsze. Do swojego w pudle mam pelotkę ze Zvezdy (chyba najlepsza obecnie na rynku) i lufę z RB. Ponadto blaszkę z Armory dedykowaną co prawda do ACE ale dającą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten pojazd tyle że z bodajże Cesara. Jedne elementy lepsze inne gorsze. Do swojego w pudle mam pelotkę ze Zvezdy (chyba najlepsza obecnie na rynku) i lufę z RB. Ponadto blaszkę z Armory dedykowaną co prawda do ACE ale dającą radę.

Lufkę też dam z RB, a czy Zvezda góruje pelotką

 

Postanowiłem, że malowanie dla mojego modelu bedzie dla pojazdu z dywizji Hermann Goring z 1941 (malowanie panzergrau). M.in. Wydawnictwo Militaria w monografii poświęconej sd.Kfz 10/4 prezentuje zdjęcie pojazdu dla którego ACE dało kalki

 

Snap1_zps4j85u9ok.jpg

 

Jak widać, pojazd jest w wersji "późnej" (koła). ale nie posiada opancerzonych zasobników karabinów. Dlatego konieczna będzie modyfikacja modelu, ale to jutro, bo dzisiaj jestem trochę "zmęczony" po wyborach Króla Kurkowego A.D.2015-2016

 

P.S. sorry za ewentualne literówki, ale klawiatrura mi się trochę rozjeźdża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Działko prawie skończone. Oprócz pocienienia tego i owego, wymieniłem lufę na RB, dorobiłem od podstaw łapacz łusek i trochę uchwytów

 

sd%20104-04_zpsedgkbl1s.jpg

 

Prawdopodobnie czeka mnie jeszcze wymiana oparcia siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem,całkiem. Po Twoich zabiegach działeczko wygląda bardzo fajnie, zwłaszcza siatkowy łapacz łusek

Fotel strzelca faktycznie do wymiany, albo głębokiej interwencji, zdaje się że był składany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że aktualnie na warsztacie też mam flaka 38 (choć ja go stawiam na opancerzonym blitzu), to mogę polecić blaszki NH detail do tego działka. Wprawdzie dedykowane do modeli MAC, ale akurat działko nie powinno się różnić nawet pomiędzy takimi "asami" produkcji jak ACE (nomen omen) i MAC. (Fotel strzelca jest rewelacyjny w tych blaszkach).

 

A warsztat śledzę jako stały fan Twojej twórczości w ulubionej mojej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Kolejny mały postęp.

Patrząc na na poprzednie zdjęcie postanowiłem zmienić "odrutowanie" pod maskowanie działka z 0,1 na 0,05mm i pojawiły się bambetle.

 

sd%20104-06_zpsufp06zfn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam kunszt i samozaparcie, wygląda super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.