Jump to content

zakurzony

Members
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zakurzony

 1. Przy Twoich modelach wystarczy zrobić copy+paste z poprzedniego komentarza 😊 Jak zwykle świetny model i doskonały tutorial dla kolejnych amatorów Pz.I A w 1/72.
 2. Tak jak nie lubię teciaków, tak ten model bardzo mi się podoba. Dobry wzorzec, gdybym kiedyś się jednak przemógł i zabrał za ów pojazd.
 3. Przyłączam się do wszystkich powyższych peanów i uwag (czyli właściwie jednej dotyczącej lufy). Od siebie dodam żart z brodą (na usprawiedliwienie zarzekam się, że na tym forum rzucam go po raz pierwszy), że byłem pewny, iż to 1/35, szczególnie figurki. Gratulacje!
 4. Niezależnie od tradycyjnie już bardzo dobrego modelu i znakomitej dioramki, dodatkowe punkty ode mnie za sam malunek - świetnie zrobiony niełatwy kamuflaż i realistyczne spłowienia. Podoba się
 5. Podoba się, szczególnie weathering pierwsza klasa 👍
 6. Nie ma sensu dodawać nowych epitetów, po prostu przyłącze się do chóru zachwytów
 7. Też żywo zainteresowany (Langusta / Krab / Rosomak). Puściłem wiadomość. Pozdrawiam.
 8. Duet znakomitości - i model, i figurka!
 9. Rewelacyjna praca. Bardzo fajne chwycenie kolorów, efektu ich "zużycia". Dioramka świetna. Wielkie gratulacje za całość
 10. Przyłączam się do uwag kolegów - elegancko złożony i naprawdę fajnie pomalowany model ze zbyt mocnym washem (a, przy okazji próby jego zmywania, filtrem) i zbyt słabym brudzeniem (chociażby jakieś kurzenie na układzie jezdnym)
 11. Miło widzieć znowu po dłuższej nieobecności Pozwolę sobie - pod tym modelem - na jeden zbiorczy komentarz do ostatniej serii Twoich prac. W malowaniu pędzlem doszedłeś do mistrzostwa, dalszy krok to już aerograf (oczywiście jeśli ktoś uznaje wartość cieniowania, miękkiego przejścia kolorów etc). Cieszy wzrastająca gotowość do waloryzacji, doróbek i przeróbek, tym bardziej, że fajnie Ci to wychodzi (ta wieżyczka naprawdę dobrze wygląda ) Tym bardziej zastanawia mnie tylko, dlaczego nie sięgasz po dedykowane blaszki, pozwoliłyby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Na tych przykładach serii Staghoundow uwidacznia się to szczególnie - RPM jest jednak bardzo toporne, sam to widzisz, skoro starasz się to niwelować - "cienkować" włazy, zmieniać uchwyty etc. Ale w ten sposób nie wszystko przecież się uda naprawić np w tym przypadku osłony kół, zasobniki.. Blaszki z Parta - mimo pewnych zastrzeżeń i wątpliwości merytorycznych, w tym również przy Staghoundach - te problemy z topornością modelu w dużej mierze załatwiają. Ta uwaga oczywiście tylko na zasadzie możliwości poprawy dobrej pracy. Ale z drugiej strony, czemu nie miałaby stać się jeszcze lepsza
 12. Nie miałem jeszcze okazji pochwalić, a to przecież bardzo dobre wykonanie niełatwego modelu (RPM z założenia daje dodatkowe punkty za trudność).
 13. Bardzo się podoba. Pochwały nad detalem to oczywistość, ale mi szczególnie przypadło do gustu malowanie i brudzenie - moim zdaniem idealne na 1/72 (stonowane cieniowanie, umiarkowane obicia etc).
 14. Poniekąd wywołany do tablicy, zgłaszam swój akces do grona fanów tego modelu Nie tylko dlatego, że wiem ile wysiłku wymaga z nim walka. Fajnie Ci wyszedł, wykorzystałeś to co dobre w tym modelu, a z tym co fatalne świetnie sobie poradziłeś. Dodatkowy plus za dioramkę, która mi się po prostu podoba. Swoją drogą to dziwne, że tak ciekawy i rozpowszechniony pojazd nie ma swojego dobrego modelu w 1/72 i jest się wciąż skazanym na wiekową Esci/Italeri.
 15. Zdecydowanie zasługuje na większy (dużo większy) poklask i uznanie. Świetna, koronkowa robota, i detal, i malowanie. Jednym słowem klasa.
 16. Przyłączam się do pozytywnych ocen. Od siebie dodam jeszcze plusa za malowanie.
 17. Merytoryczny szacunek, estetyczny zachwyt Ani moja tematyka, ani moja skala, ale "ksiąnSZkę" nabędę, aby popodziwiać (i przy okazji czegoś się nauczyć)
 18. Bardzo fajnie stonowane i urozmaicone malowanie, co przy tak skomplikowanym kamuflażu nigdy w tej skali łatwe nie jest. Brudzenie odpowiadające moim gustom (też wolę skromnie ). W sumie bardzo pozytywny odbiór i ocena.
 19. Jestem pod wielkim wrażeniem, zrobiłeś z tak mikrego i niepozornego materiału wyjściowego dzieło sztuki modelarskiej.
 20. Model znany i "lubiany" Tym głośniejsze słowa uznania za świetną pracę. I jeszcze fajna dioramka, mnie akurat stopień wybrudzenia się podoba
 21. Tradycyjnie wypowiem się tylko o samym modelu. I tradycyjnie w Twoim przypadku pochwalę go za świetne zdetalowanie i bardzo sensowny wkład własny. A dodatkowo - nie do końca już tradycyjnie - przyznam, że tym razem bardzo podoba mi się również malowanie i weathering. Jak dla mnie optymalna ilość i jakość modulacji, brudu i obić Świetne rozproszenie tej wakacyjnej nudy
 22. Malowanie i brudzenie pierwsza klasa, dodatki własne też na wielki plus. Więcej modeli proszę
 23. Bardzo fajnie pomalowany, z sensem zrobione dodatki, interesująca dioramka. Model na mocny plus. PS gąsienice zestawowe czy to też jakiś dodatek/przeróbka?
 24. Mógłbym zabawić się w skrupulanta i ponarzekać na regularność odprysków na ogonach działa, ale byłoby to zwykłe czepialstwo. Świetnie zdetalowany i pomalowany model, bardzo się podoba
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.