Skocz do zawartości

Diorama 1/35 Bitwa o Stalingrad 1942


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem również wziąć udział w zabawie, gdyz dotychczas nie uczestniczyłem w żadnego typu konkursach.

 

Wybór padł na replikę czołgu Sturer Emil w skali 1:35.

 

Z czasem będę uzupełniał zdjęcia.

 

Początek pracy przedstawia się następująco:

 

40999483sa1.th.jpg 3azt3.th.jpg 3bqw1.th.jpg 3cqt3.th.jpg 3dqn0.th.jpg 3ecz9.th.jpg 3fug2.th.jpg

 

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłej zabawy :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę Mariusz, że jednak zdecydowałeś się wystartować w konkursie i to jeszcze z tym samym modelem co ja. Będzie napewno ciekawiej . Ja ze swoim wystartuję chyba w poniedziałek .

 

Pzdr. i wysokich lokat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnych przemyśleniach zdecydowałem, że dodatkowo zrobię diorame.

Będzie to diorama z kilkoma figurkami i może z pojazdem opancerzonym.

Poniżej kilka zdjęć Stalingradu w 1942-43r:

 

stalingradqa0.th.jpg stalingrad43lw8.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas

Widzę że nie za szybko jedziesz z Emilkiem, ale cóż każdy robi w swoim tempie.

Ni podoba mi się jedna żecz: pociski w kabinie są dwukolorowe, mianowicie złoto-srebrne. A czy sam pocisk nie powinien być po prostu srebrny? A tak to spoko. A jak ta Twoja dio będzie wyglądać (no co tam będzie)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Przed przyklejeniem sprzętu wypadało by pomalować wnętrze gdyż będziesz miał SPORO zabawy z pędzelkowaniem, no ale jak to woli, niektórym wychodzi to nawet dobrze.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu to działo samobieżne a nie czołg.

Tu jest fajnie opisane.

http://www.ioh.pl/bron_pancerna/index.php?art=10

 

Jeśli chodzi o amunicję to nie wiem czy była dzielona czy jednolita. Jeżeli jednolita to często łuska była malowana kolorem zielonym. Kolory pocisków trzeba było by zlokalizować w necie rodzaj amunicji używany do tych armat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ostpanzer.asty.ru/topics/sp_guns/emil/images.html

tu masz kilka fajnych zdjęć Amunicja była dzielona. Jest więc możliwość że ładunek miotający był częściowo kartonowy. Pocisk mógł być szary. Nie dysponuje informacjami szczegółowymi na temat amunicji stosowanej do tego działa. Oznaczenie A.P.H.E. (Pz.Gr.) i A.P.D.S. (Pz.Gr. 44) niestety niewiele mi mówią. / oprócz tego że jest to amunicja przeciwpancerna i podkalibrowa /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszelkie nomenklatury czołg ma z reguły wieżę obrotową. / Nie licząc szwedzkich wynalazków gdzie celowanie odbywa się poprzez skomplikowany układ jezdny/. Oczywiście są odstępstwa w jedną i drugą stronę. /Patrz armato haubica "Goździk", nie dość że ma wieżę obrotową to może strzelać na wprost, ogniem pośrednim i bezpośrednim i jeszcze franca pływa ale to już takie ruskie wynalazki./

Z kolorami pocisków to chyba tak jak F_b_h pisał. Te ścięte to podkalibrowe a zielone p.pancerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze serwuje taki jeszcze link -tam jest dość sporo fajnych zdjęć Sturera: http://www.dolin.estranky.cz/fotoalbum/original-net-fotos/128mm-sfl_/1523

 

Ech miałem go zachować dopóki nie wyrstartuję z własną relacją , na ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo? Mariusz przecież konkurs się dopiero zaczoł, a będzie trwał do conajmniej połowy marca (właczam również ankietę) i to chyba wiesz, bo chyba czytałeś regulamin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w poniedziałek w najlepszym wypadku jutro (niedziele) wrzucę fotki ukończonego modelu ale to jeszcze nie pomalowanego itd.

Model jest tylko sklejony i w co niektórych miejscach pomalowany

Pozatym trzeba przy nim wiele pracy

A więc prosze o cierpliwośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.