Skocz do zawartości

Diorama 1/35 Bitwa o Stalingrad 1942


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że tu sami "pancerniacy". Może doradzi mi ktoś z czego zrobić trawę na dioramce. Zastanawiam się i nic nie przychodzi mi do głowy. Myślałem zrobić z tych warstw co są na gąbkach do zmywania naczń albo z trocin pomalowanych na zielono lub z mchu. Jak myślicie który pomysł będzie najlepszy? Jak macie jakieś pomysły to też możecie podrzucić. Mówię z góry, żę nie mam doświadczenia w dioramkach, będzie to moja pierwsza.Szukałem już na forum ale tam prawie nic nie ma o wykonywaniu dioramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale trawe z włosia pędza troche przy tym roboty by było .

Tiger ja myśle że ten sposób z trociną jest najlepszy z tych których wymieniłeś chociaz przyznam ci sie ja też bede robił swoją pierwszą dioramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepraszam za taką przerwę w pracach ale wiecie nauka i takie tam

A oto i zdjęcia modleu

233295293d43f317.jpg

43755d628878507c.jpg

7dc2fecb24a79fcc.jpg

043681d6a938c391.jpg

4fe2c78bdba8d34c.jpg

 

 

No i to na tyle

Przepraszam za słabą jakośc zdjec ale brak apartu i zdjęcia są robione z kamerki komputerowej

A co do modelu to jest jeszcze przy nim dużo pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Tak na początek to przepraszam was za to że nie wrzucałem fotek z postępów mojej pracy ale wiecie święta i takie tam

No to bez obijania w bawałne przechodze do rzeczy:

Model został pomalowyany ale jeszcze gdzie niegdzie potrzebyjue poprawek.

6498529a4fc63ed2.jpg

 

d4bd515812b38363.jpg

 

4f98ceb273da5c99.jpg

 

34c05371aa2574e3.jpg

Podłoże w wierzy pomalowałem na brązowo i nałożyłem jeszcze na to sidoluks.

1a9dac245a60947a.jpg

 

No i to na tyle:)

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas

No co ja Ci tu mogę powiedzieć. Tylko tyle że trzonki szpadla, siekiery, młotu to raczej brązowe bo myślę że nie malowali ich na zielono bo to strata czasu i pieniędzy, chyba że się mylę. (prośba o sprostowanie) A tak po za tym to znasz moją opinię...

Pzdr Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie wrzuce foty z ostatnich dni pracy

A oto i one

 

Zaczne od wierzyczki w której się ostatnio nic nie działo

6d9676460d8e9c8e.jpg

Tutaj pokazana jest rdza z lewej strony

100961873b788109.jpg

a tutaj z prawej strony Sturerka

287b3bebedbe9947.jpg

 

af51c6eeeb0919c1.jpg

 

eaed98d03a6f1309.jpg

 

d2d24a1ee539a9e3.jpg

 

33c9b356e148c269.jpg

 

bbfc1a2c5e9af0ad.jpg

No i to by było na tyle Czekam na wasze komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może się wypowiem o gąsiennicach, mógłbyś je jakoś "pordzawić" (ja to robię pastelami), a później przetrzeć jakimś metalizerem. To samo z wydechem. No i mógłbyś spróbować zrobić zwisy gąsek, wiem że to gumisie ale spróbować można

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO już gąski mam żę tak powiem zmetalizowane ale nie pordzwaione a co do opusczenia ich to nie ma siły żeby z nimi coś zrobic. Foty wrzuce może wieczorem więc zobaczycie jak to wszystko wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzyczki

Samo ż. Nie wymienia się na wiara.

Czy mi sie wydaje, czy przy kołach, na podwoziu i przy narzędziach przebija goły plastik? Na fotce od spodu widać, że błotniki pod spodem są niepomalowane. Jeśli tak, to mam nadzieję, że to poprawisz.

Piszesz, że użyłeś sidoluxu do wnętrza nadbudówki. Czemu nie nałożyłeś na cały model przed zabawą z pigmentami? Mógłbyś spróbować zrobić jakiego wash'a żeby ożywić model. Może ukryłoby to trochę lekko widoczne smugi od pędzla.

 

Popracuj jeszcze trochę pędzlem nad Sturerkiem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak mówiłem Matthew wrzucam fotki

Na początek gąsiennice zrobiłem to tak że pomalowałem gąski całe na czarno następnie dałem sidoluks i pomalowałem na aluminiowo ogniwka gąsiennicy i jeszcze raz sidoluks. I wydaje mi się że gąsiennice są nierdzewne :P

9342ffd460031000.jpg

a tutaj wydech

c471612171409ba4.jpg

no i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sorry pomyliłem się i to gróbo hmm ale jak wspomniał Matthew zeby dac rdzy troche na te gąski to niewydaje wam się że jej nie będzie za dużo na całm modelu?.Czekam na waszą rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze "urdzewiam" gąski na max. a reszte modelu jakoś tak nie specjalnie W zasadzie zobacz (pozwolę wstawić link):

http://i22.tinypic.com/14lu9n4.jpg

http://i16.tinypic.com/6x1001y.jpg

http://i2.tinypic.com/6ty1dmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady powiadasz...

 

1) Przemaluj narzędzia - nie wiem dlaczego ich uchwyty też pomalowałeś na brązowo.

2) Zmyj to brązowe coś - szczególnie z zawiasów i wydechu.

3) Gąsienice rdzewiały. Serio. Poza tym w czasie jazdy osadzało się na nich błoto i kurz - weź to pod uwagę.

4) Przed dalszym "brudzeniem" pokryj model błyszczącym lakierem i zapuść wszystkie zagłębienia, nity etc. mocno rozcieńczoną ciemną farbą - model nabierze trójwymiarowości.

5) Brudzenie - temat rzeka... gorąco polecam te artykuły: KLIK!. Pisane są prostym językiem, nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem, a nawet jeśli, to od czego są słowniki.

 

Jeśli możesz zrób coś z wnętrzem. Podłoga jest zbyt czysta; drewniane podkłady zrobili ze stylowej wiśniowej szafy? Jakieś ślady zużycia też wiele by dały.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy gąskowe są odwiecznym tematem dyskusji modelarski

Ja jednak uważam, że rdzewienie gąsek to przegina. Tak samo nie powinny być czarne i tylko przetarte. Swego czasu malowałem mieszanką czarnego i metalizera a potem przecierałem pastelami żeby trochę przykurzyć i uplastycznić. Wychodziło znośnie. Rdzy na gąsienicach nie może być bo fizycznie nie ma takiej możliwości na eksploatowanym pojeździe. Mogą być bardziej lub mniej przykurzone ale nie pordzewiałe. Jeśli chodzi o ułożenie gąsek to ja je po prostu "zszyłem" igłą z nitką , góra z dołem, w mniej widocznych miejscach i trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dziwiłem że gąski rdzewieją co powiedzieli koledzy wczesniej bo pojazd przeciaz się porusza więc tej rdzy nie powinno byc. Ja gąski mam gómowe i nie musiałem ich zszywac bo mam na takie specjalne zaczepi . Nie opalałem ich ani nic nie robiłem w tym kierunku tylko je zczepiłem i tak zostawiłęm. Trzymają się świetnie i nie mam zadznych zastrzezeń do nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Przemaluj narzędzia - nie wiem dlaczego ich uchwyty też pomalowałeś na brązowo.

2) Zmyj to brązowe coś - szczególnie z zawiasów i wydech

Jonak poprawiłem to co mówiłeś tylko że nie dałem jeszcze washa. Ale to z czasem

No i to są foty:

Poprawiony wydech

76193be9de84756c.jpg

A tutaj narzędzia ale nie uzyskałem koloru drewna więc jest jak jest

9fea93ff0c692dac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy gąskowe są odwiecznym tematem dyskusji modelarski

Ja jednak uważam, że rdzewienie gąsek to przegina. Tak samo nie powinny być czarne i tylko przetarte. Swego czasu malowałem mieszanką czarnego i metalizera a potem przecierałem pastelami żeby trochę przykurzyć i uplastycznić. Wychodziło znośnie. Rdzy na gąsienicach nie może być bo fizycznie nie ma takiej możliwości na eksploatowanym pojeździe. Mogą być bardziej lub mniej przykurzone ale nie pordzewiałe. Jeśli chodzi o ułożenie gąsek to ja je po prostu "zszyłem" igłą z nitką , góra z dołem, w mniej widocznych miejscach i trzymało.

 

jeśli chodzi o nierdzewienie pojazdów, gasek itp.

mała próbka

 

http://www.news.navy.mil/...N-3236B-001.jpg - zdjecie jest duże mozna powiększać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.