Skocz do zawartości

Diorama 1/35 Bitwa o Stalingrad 1942


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.news.navy.mil/management/photodb/photos/031214-N-3236B-001.jpg

 

teraz powinno być dobrze, zdjecie można powiekszać,

 

Wybaczcie ale wszystko rdzewieje, ( zdjęcie zaczerpnięte z forum modelarskiego )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie widziałem jeszcze tak skorodowanego Abramsa! Nawet sobie nie próbuje wyobrażać, ja wyglądały niektóre pojazdy pod koniec II WŚ! Niemcom brakowało pewnie jeszcze przecież metali do uszlachetniania stali to już całkiem! Gąski mają gumowe nakładki, ale widać ile korozji jest na łączeniach. Dobra fotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wątpienia masz rację - ale zdjeć tego abramsa jest kilka i na każdym jest na środku pustyni. To rdza Panowie, nalot rdzy.

 

to tak jak dyskusja że czolgi się nie moga ublocić bardzo - kolejny mit proszę bardzo

 

http://www.militaryimages.net/photopost/data/501/gbo_rc_m1_08_of_43.jpg

 

pytanie jakie powinismy sobie zadać to nie czy może być rdza, błoto itp tylko czy umiemy tak zrobić.....na modelu

 

Czego sobie i wszystkim życzę

 

Sorry Mariusz za zasmiecanie wątku - jeśli ma dalej trwać ta dyskusja to proponuję otworzyć odrębny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wątpienia masz rację - ale zdjeć tego abramsa jest kilka i na każdym jest na środku pustyni. To rdza Panowie, nalot rdzy.
- tez tak moze byc, ale piasek to idealne medium polerskie. Przelot po pustyni powinien ta rdze szybko zetrzec - szczegolnie na gskach i okolicach - wiec ja bardziej wieze ze tu mamy przypadek pojazdu z zaschnietym blotkiem z duza domieszka zelaza - ktory wjechal sobie na piasek. To tylko moje zdanie - naturalnie.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też gleba?
- ja juz glebe zaliczylem.

Na tej fotce z Iraku - gumowe nakladki wlasnie zardzewialy http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/22/060203-F-7823A-008.jpg

Co maja Twoje fotki do rdzewienia gasek w Iraku ? Czy ja pisalem gdzies ze takowe nie maja nigdy prawa zardzewiec. Bo ja nic takiego sobie nie przypominam, ale pamiec bywa zawodna...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to błoto - jest po deszczu - widać wyrażnie.
- jak to z blotem zazwyczaj bywa Tereny podmokle & bagienne s.p. dyktator osuszyl w polowie lat 70-tych...
Kończmy Panowie zaśmiecamy czyjś temat.
- temat sie podmoderuje.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonak w twoim poście na 1 i 3 fotce idealnie widac rdze. No i jak zardzewiały te gumowe nakładki chociaz nie wiem czy to jest możliwe pkd4ga no tą fotke to pozostawie bez komętarza .

Dobra przechodze do żeczy.

A oto foty washa, ale nie wiem czy mi to wyszło dobrze. No ale jest jak jest

Tutaj jest wash z prawej strony wieżyczki

fbc042b1174361c8.jpg

Lewa storna wieżyczki

465eb422d2a56b87.jpg

tutaj gąska pokazana z bliska

d4836c07fafe3141.jpg

a tutaj całe

04584154c5bf429a.jpg

a tutaj znów prawa strona wieżyczki tyle że z innego profilu

4c99948495c36f92.jpg

No i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co maja Twoje fotki do rdzewienia gasek w Iraku ? Czy ja pisalem gdzies ze takowe nie maja nigdy prawa zardzewiec. Cool Bo ja nic takiego sobie nie przypominam, ale pamiec bywa zawodna...

 

Kajam się i proszę o przebaczenie

 

Byłem przekonany, że tym tropem potoczy się dyskusja

 

Choć z drugiej strony - rzuć okiem na to zdjęcie - czy kolor zerdzewiałego kosza i gąsienic nie jest bardzo podobny?

 

Mariusz - postaraj się o farby olejne - brąz Van Dycka, czerń i może jeszcze umbrę naturalną - taką mieszanką zapuść delikatnie wszystkie zagłębienia i nity, a potem zetrzyj delikatnie - powinno to dać bardzo dobry efekt.

 

Błoto na wannie będziesz poprawiał?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wydzielić jednak wątek gąsiennicowy w warsztacie. Sorki za to OT ale ja dla odmiany mogę przedstawić fotki mojego sprzętu któremu gąski za cholerę nie rdzewieją. Wychodzi na to że różnie w różnych warunkach atmosferycznych zachodzą reakcje z materiałem. Ten abrams śliczny ale skąd oni tego trupa wzięli to pojęcia nie mam bo parę widziałem i nie były tak ściorane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż dużo nie zdziałałem. Teraz nałożyłem kalke no i juz w pon będe miał chyba washa:) a oto foty

Lewa strona modelu

7dd433a67c2408c2.jpg

Prawa strona modelu

5476c209d789f33f.jpg

A tutaj tył

e7e940f6dad81660.jpg

I to by było na tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no szybki jesteś ale ta rdza ci średnio wyszła. Dam ci parę rad:

Przed nałożeniem kalkomani model lakieruj na połysk, po nałożeniu znów na połysk a potem na mata.

Upewniaj się czy wszystkie elementy przykleiłeś bo:

5476c209d789f33f.jpg

dsc05449.jpg

To na tyle pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenkę zrobiłem z drutu (nie tego do lin holowniczych tylko konkretnie przeznaczonego do zrobienia anteny) dołaczonego do zestawu dragona King Tigera P.T. (nie była mi potrzebna bo mój KT antenę miał złożoną)

Co do podstawki pod model to zależy na jakim będzie podłożu- płaskim/ pagurkowatym, na bruku/ na gruzach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gąski w kraju piasku, to proszę:

 

63ac2431f4786dd2.jpg

 

nie widać na nich zbytnio rdzy, a to fotka tego niby ubrudzonego USMC M1A1 HA:

 

796f7a972b708b2a.jpg

 

dla mnie to nie błoto czy gleba, bo widać ją tylko w miejscach gdzie łatwo usunąć powierzchnie ochronną (farbę), a w miejscach gdzie farba jest w jakiś posuch ochronię ta przed np. zdrapaniem już nie ma wyżej wymienionej gleby, co ciekawsze to jeśli taki czołg by się ubrudził to piasek w trakcie pracy jako pierwsze usuną by ją z miejsc łatwo dostępnych a została by w zakamarkach a na zdjęciu widać że sytuacja jest odwrotna, jaki z tego morał to nie zabrudzenia tylko potarcia obicia itp. Uszkodzenia które spowodowały usunięcie powierzchni ochronnej, w wyniku czego nastąpiło utlenienie zewnętrznej metalowej części pancerza czyli wystąpiła korozja a jeśli jeszcze taki czołg poruszał się w mokrym terenie i gdzie gleby są z dużą zawartością matali, to proces korozji w znacznym stopniu przyśpieszył się, i na zdjęciach widać tego efekt:

 

7bc27bdba59c3f80.jpg

 

Sorka za zaśmiecanie postu ale musiałem się wypowiedzieć. A co do założenia oddzielnego postu to bardzo dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.