Skocz do zawartości

Diorama 1/35 Bitwa o Stalingrad 1942


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę was prosić o radę

Diorama będzie przedstawiała droge po której porusza się Sturer Emil

tylko właśnie jest w tym problem że nie mam pomysłu z czego moge wykonąć tą dorge. Obog drogi będzie rów po lewej i po prawej stronie

Proszę was o pomoc Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Urozmaicony teren dobrze robi się ze styropianu oblepionego potem chusteczkami higienicznymi nasączonymi wikolem lub ze spienionego PCV na przykład (dostępne na allegro i w sklepach różnych ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej. Fajny temacik. Ale mam jedno pytanie. czy zdjęcie do którego będziesz kleił swojego Emila nie przedstawia czasem Dicker Maxa. Mam rozumieć, że zdjęcie to tylko baza i pomysł na wykonanie Emila tak? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako materiał do wykonania terenu mogę podpowiedzieć styropian spieniony pochodzący z ...wywalonej na śmietnik lodówki.

Najczęściej złomiarze odwalają za nas robotę zabierając blachę i pozostawiając plastikowe wnętrze oklejone płatami żółtego styropianu.

Jest lekki i doskonale można w nim "rzeźbić" różne kształty...

 

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren możesz też zrobić z pianki montażowej (jeśli będzie za dużo to po prostu przycinasz ) Potem zalewasz gipsem lub mieszanką papieru toaletowego z wikolem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przeciętny...

Narzędzia pomalowane na pojeździe, co przyniosło pochlapanie miejsc wokoł nich. Widać, że model malowany pędzlem (na każdej płycie farba malowana w innym kierunku). Miejscami za dużo farby. Proponuję narzędzia malować jako osobne elementy a potem przyklejać do modelu. Gąski, są trochę za bardzo błyszczące. Niestety, Trumpeter wykonał je z gumy, i nie raczył dołożyć plastikowych odpowiednikow jak choćby w modelu Kw1, Kw2 i niemieckich konwersjach tych pojazdow. najlepszym wyjściem byłoby wymienienie ich na Friule. Przed nałożeniem naklejek malnij model bezbarwnym błyszczącym, a po ich nałożeniu bezbarwnym matowym (nie ma wowczas efektu błyszczących kalek) Wnętrze, całkiem niezłe... Zdjęcia staraj się robić na jednakowym tle, np. duża kartka papieru A2 (najlepiej niebieska, beżowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie chcę cisnąć!!! Wymieniłem elementy, ktore warto by poprawic dla lepszego efektu i kilka sposobow, aby łatwiej było uzyskać taki efekt.

W następnych modelach nie popełnisz tych błedow i będzie lepiej wyglądać (to normalne, u każdego modelarza, że z modelu na model efekty są lepsze.... więc głowa do gory i pracuj, a efekt będzie ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc zakupiłem sobie mase do lepienia którąużyje do dioramy fotki nie wrzuce bo nie mam aparatu ale jesli chce ktos cos takiego zobaczyc niech wchodzi na warsztat do reggiego niedługo pierwsze foty z postępu prac nad dioramą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto ciąg dalszy z prac nad dioramą

Diorame robie na styropanie robie pierwszy raz w życiu coś takiego i ta oto diorama jest wykonywana w bardzo nietypowy sposób

to pomarańczowe jak widać to droga zaś to szare to tynk ta dziura wyżłobiona ma przedstawiać wybuch po bombie i to natyle

tutaj fotka

e09f7b0037b4022b.jpg

Wiem że dioramka wymaga jeszcze wiele pracy i poprawek ale to juz niedługo

Wszelkie rady i uwagi mile widziane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo zaczyna się robić bardzo ciekawie, dobre zagłebienia. Do robienia gładkich dziur w styropianie możesz używać nitro, nakładanego na pędzelku (tylko ostrożnie, żeby nie przedobrzyć)

 

Pozdrawiam, czekam na dalsze postępy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wrzucam fotki z moich ostatnich działań nad dioramą:) co prawda dużo nie zdziałałem ale zawsze coś jest Jak g\figurki do mnie przyjdą to odrazu będzie to lepiej wyglądało

A oto fotka

55eb149aca92e6ba.jpg

no jak figurki przyjdą to dopiero zacznie się rozkręcaća teraz to na tyle:)

Jak macie jakieś uwagi to walcie śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.