Skocz do zawartości

Front wschodni ZIMA 1942. Niemiecka piechota 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Fantastycznie, kawal dobrej roboty. Bardzo mi sie podobaja warjacje na temat ubogiego oporzadzenia. Moze tylko manierka u strzelca MG gdyby wisiala na troku bylaby troche nizej ale to jest naprawde detal. Mam tylko jedno pytanko, czemu MGta nie ma dwojnogu? Acha, amunicyjny ma ladnego czeskiego mausa. Ogolnie naprawde super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Podobają mi się zwłaszcza gęby wyglądają na zmarzniętych a cieniowanie mundurów tez wyszło ok. Uwagi mam takie: zgubiłeś klamry od pasów ( akurat na tych figurkach brak rzuca się w oczy ) , bron jak i elementy skórzane maja połysk, ładownica od MP40 powinna być znacznie wyżej na pasie z przodu i w dodatku pod katem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, nawet nie zauważyłem tej ładownicy... Marcin ma racje, skóra nie powinn a sie błyszczeć, to dosyc częsty błąd. Pasy i szelki w Armii Niemeickiej były wykonywane mierzwą do zewnątrz, chodziło o to aby nie przecierały mundurów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja bym jedynie zaproponował jakoś bardziej zaakcentować głębie kaptura należącego do amunicyjnego. W tym momencie co by tu nie mówić, wygląda mi to dosyć płasko.

Całość wygląda fajnie, szczególnie na ostatnim zdjęciu. Może jeszcze warto by było popracować nad błotem, do tych klimatów pasowałoby mi zdecydowanie ciemniejsze.

Środkowy żołnierz ma z przodu dwie, symetrycznie usytuowane plamki i jakoś tak dziwnie to wygląda :X

 

Tak czy inaczej, czuć klimat frontu wschodniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie moje "ajabym", żeby nie było, ż nic nie piszę :

1. Za mocne różnice kolorów w cieniowaniu. Od przodu dają radę, ale z tyłu, ten w białym zwłaszcza, na płaszczu ma za duże kontrasty w przejściu od zagłebienia fałd idąc ku górze. Przydałoby się dodanie pośredniego koloru pomiędzy górą fałd a zagłębieniem. Przody płaszczy wyglądają nieźe i tak powinna wyglądać całość. Mam ten sam problem i czasami maluję po kilka razy żeby uzyskać efekt delikatnego połączenia kolorów (tak jak teraz amerykanów), więc taka moja uwaga.

2. Twarze fajne, ale oczy do poprawy. Ja ich nie maluję, bo boję się, że właśnie wyjdzie coś takiego. Takie moje założenie, może błędne, ale nie umiem i tyle.

3. Chlebakom przydałoby się mocniejsze cieniowanie.

4. Buty, ciężki temat - czarny kolor - ale warto jeszcze powalczyć.

5. Fajnie, że dodałeś trochę błota na mundurach, zawsze podnosi to realizm figurki, można jeszcze troszkę to powyciągać na tym białym.

Generalnie całkiem fajnie sobie poczynasz

Mam nadzieję, że nie za późno na uwagi, ale postaram się śledzić wątki, bo przyjemnie ogląda się Twoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakim punkcie montazu dwojnogu piszesz? Bo ja mowie o mocowaniu przy koncu lufy, prawie przy "lejku". W srodkowej czesci tez mozna bylo zamontowac ale rzadko z tego korzystano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych uwagach część już zmieniłem. Jeszcze powalczę i zostawię.

 

Wracając do dwójnoga to tak może być przyklejony. ewent. musiałbym go skrócić. Dalej nie przesunę ze względu na lewą rękę figurki.

5c1b2f3dc175665b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wcześniejszym zdjęciu ogólnym wydaje sie być bardzo dużo miejsca na podstawę, na zdjęciach ostatnich jakby lufa sie skurczyła... Nie ogarniam tego, natomiast napewno pas nośny pwinien być dalej (w kierunku wylotu lufy) i Marcin wstawił najlepszą fotkę jaką moża było w tym temaciew stawić, bardzo dobrze widać miejsce montażu dwójnogu, jego długość w pozycji złożonej w staosunku do całej reszty i co najważniejsze, pas nośnu którego zapięcie przechodzi pomiedzy nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż razi ten karabińczyk paska nie wychodzący spomiedzy dwójnoga, no ale to Twoja figura. Jeżeli godzisz sie na taki kompromis to znaczy ze godzisz sie z tym że jeszcze ktoś (być może nie raz) wytknie Ci to. Poza tym wyglądaj naprawdę fajnie. Rozumiem że spotkają się z baławanem na dioramie? Czekam więc na zdjęcia całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pas nośny pwinien być dalej (w kierunku wylotu lufy).

Mój błąd nie pamiętałem tego wpisu.

Oczywiście pas do poprawki.

 

Bałwan po turla się do piechoty i będą razem zdobić dioramę. Może dioramkę bo będzie dość mała (11x22cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutem na taśmę...

 

AXjs2ai3Ht37PJ06XcPJGOgzTzWB8mpdRvslqQrS-pg=w232-h419-no

 

Co prawda marynarz ale cóż... Ewentualne wątpliwosci moge rozwiac dopiero za 10 dni.

 

Zdjatko pochodzi z German Soldiers of World War Two- która to pozycję polecam wszystkim niewiedzącym a zmagajacym się z figurami żołnierzy niemieckich (poza sylwetką żołnierza 16. Dywizji Polowej Luftwaffe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przyjalem wlasnie zalozenie ze ma byc cywilny. Standardowa, regulaminowa szalokominiarka (bez frendzelkow) to oczywiscie feldgrau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalokominiarka z pierwszego linku to BW i kolor raczej troche za ciemny. Bardziej wlasciwy dla Luftwaffe. Szalik z drugiego linku najzupelniej poprawny i dosc dobrze oddane kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.