Skocz do zawartości

Waloryzacja


sabatms

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie może dobrze zacząć ten temat --- elementy żywiczne : tj. obróbka, klejenie, malowanie, giełda bo ad odlewów i techniki już mamy mam nadzieję wszystko. Piszcie jak to robicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie może dobrze zacząć ten temat --- elementy żywiczne : tj. obróbka, klejenie, malowanie, giełda bo ad odlewów i techniki już mamy mam nadzieję wszystko. Piszcie jak to robicie.

 

1. Pozbywamy sie lenistwa i zaczynamy szukac na forum.

2. Po ok. 2 sek. wchodzimy na strone glowna forum

3. 3-cia sek.: patrzymy w prawy dolny rog i zanajdujemy "Tajniki modelarstwa"

4. 6-ta sek. klikamy, iiii....mamy wszystko jak na dloni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie może dobrze zacząć ten temat --- elementy żywiczne : tj. obróbka, klejenie, malowanie, giełda bo ad odlewów i techniki już mamy mam nadzieję wszystko. Piszcie jak to robicie.

 

1. Pozbywamy sie lenistwa i zaczynamy szukac na forum.

2. Po ok. 2 sek. wchodzimy na strone glowna forum

3. 3-cia sek.: patrzymy w prawy dolny rog i zanajdujemy "Tajniki modelarstwa"

4. 6-ta sek. klikamy, iiii....mamy wszystko jak na dloni!

 

thx "Warka Strong" - tak dla odmiany

 

p.s. daj 5. == konkret dla lotników bo tam nic nie widzę konkretnego :( -- może pominąłem na szybko

 

ps.2 : od zakupu po montaż --- może już jest coś takiego ?? ale "szukaj" nie pomaga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co tu można doradzić przy tak ogólnie postawionym pytaniu?

Elementy żywiczne starannie i delikatnie odcinasz od kostek wlewowych i jeśli trzeba, szlifujesz i piłujesz żeby ładnie wyglądały.

Jak się nie mieszczą w kadłubie, to szlifujesz je (albo kadłub, albo jedno i drugie), tak żeby się zmieściło w środku.

Jak dopasujesz do kadłuba, to gotowe do malowania - wtedy malujesz, no chyba że element wygodniej pomalować po zamknięciu kadłuba.

Lepiej zadawaj konkretne pytania, wtedy łatwiej będzie coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie może dobrze zacząć ten temat --- elementy żywiczne

 

Pozwolę sobie wyrazić w tym miejscu moją staroświecko brzmiącą i "niemodną" opinię. Zanim podejmie się decyzję o zakupie zestawu do waloryzacji warto dobrze to przemyśleć. Na samym początku zabawy w waloryzację odradzałbym skomplikowane zestawy wymagające dużej ingerencji w bryłę modelu itp. Często te z pozoru proste rozwiązania okazują się chybioną ( i stosunkowo kosztowną ) inwestycją ze względu na możliwe duże problemy ze spasowaniem, złą jakością odlewów czy wreszcie niezgodnością merytoryczną takiego "ułatwiacza" ( o ile w tym ostatnim przypadku komuś na tym zależy).Nie neguję w ogóle potrzeby takich inwestycji w ulepszanie/ poprawianie modelu, ale bezkrytyczne wsadzanie wszystkich możliwych dodatków w model nie zawsze daje dobry efekt, sam się o tym przekonałem. Patrząc na pracę takich Modelarzy jak Mikołaj75, GEM czy innych utalentowanych użytkowników tego forum widać jak wiele można osiągnąć bez uciekania na siłę w dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie może dobrze zacząć ten temat --- elementy żywiczne : tj. obróbka, klejenie, malowanie, giełda bo ad odlewów i techniki już mamy mam nadzieję wszystko. Piszcie jak to robicie.

 

Widze, że kolega trzy latka zalogowany ale forum to ciężko poprzeglądać? Zakładasz roszczeniowy temat i liczysz na to, że wszyscy rzucą ci do stóp gotowe tematy? Wypisałeś kilka zagadnień - zastanawiam się czy mamy ci bić brawo z powodu znajomości pojęć? Tego jednego jednak nie rozumiem "giełda bo ad odlewów"... I znów musiałem się unosić. Jak widzisz Miś Warka zrobił to w kilka sekund. Dla chcącego nic trudnego.

 

Chyba zacznę odkładać na emeryturę bo ostatnie pokolenia nie dają nadziei na lepszą przyszłość :(

 

PS. Swoja drogą - kilka tematów w tajnikach utraciło fotki... może pora pomyśleć nad archwiziowaniem tych ważnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w tajnikach, w warsztatach również :(

 

a odnośnie różnych dodatków to właśnie chcę pierwszy raz spróbować, wcześniej dorabiałem wszystko sam z różnych materiałów. a to co kupiłem jest bardzo fajne i dokładne więc spróbuję po raz pierwszy w życiu to poskładać w całość, lecz wielu rzeczy w dodatkach nie ma więc i tak czeka mnie bardzo dużo dorabiania własnych. Chcę otworzyć wszystko lub prawie wszystko w modelu więc jest co robić

 

ale dzięki za wszelkie sugestie a na emeryturę jeszcze nie odkładacie -- dziwne bo warto ale za granicą bo za swoją emeryturę po opłatach na zapałki nie starczy i to pod jednym warunkiem że w tym kraju jej dożyjesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie różnych dodatków to właśnie chcę pierwszy raz spróbować, wcześniej dorabiałem wszystko sam z różnych materiałów. a to co kupiłem jest bardzo fajne i dokładne więc spróbuję po raz pierwszy w życiu to poskładać w całość, lecz wielu rzeczy w dodatkach nie ma więc i tak czeka mnie bardzo dużo dorabiania własnych. Chcę otworzyć wszystko lub prawie wszystko w modelu więc jest co robić

 

Odnoszę wrażenie, że ten post to jakiś żart --- ja też ostatnio kupiłem dużo materiałów i też będę składał model i też mam farbki i dwa koty i stałe łącze internetowe. I to jest fajne wszystko. Chcesz czegoś konkretnego czy tylko się pochwalić, że masz "COŚ"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz założyć nowy wątek ad chwalenia to sobie załóż sam d....u. a od mego wara bo ja mam 6 kotów i 4 psy, he he więc jesteś cieniasem !! a teraz ogon pod siebie i do mamusi niech Ci dokupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Prosze o grzeczny ton wypowiedzi. Kolega za powyższy post otrzymuje ostrzeżenie. Temat zamykam - proszę używać opcji SZUKAJ na forum.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.