Skocz do zawartości

Mercedes 300 SL, 1:24 Tamiya


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Po co malować ? Uzyj folii BMF

Używałem tej folii przy Astonie. Ale tu obawiam się, że te ramki to za drobne elementy i nie dam rady tak precyzyjnie jakbym chciał. Mogę na kawałku spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie BMF, to czego planujesz użyć ?

Alclad ? Gunze SM ? Jakiś własny patent ?

Karoseria będzie już wypolerowana. Ramki obecnie są już czarne więc na to pójdzie Alclad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowane były inaczej (zakładam, że wiesz i że Ci się nie chciało).

Krew mnie zalewała przy montażu i w pewnym momencie odpuściłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny progres. Buda lakierniczo niemal skończona. Na fotkach jeszcze trochę zasyfiona.

 

Fot-26_zpsxihmc4rb.jpg

 

Fot-24_zpsspbgk8vb.jpg

 

Fot-23_zpsppu7pb5p.jpg

 

Fot-25_zpsqvjdwjly.jpg

 

Skończone drzwi...

 

Fot-28_zpsd3vx04yu.jpg

 

Fot-27_zpsb0iy0hnq.jpg

 

i karoseria. Pozostało teraz złożyć wszystko w całość.

 

Fot-29_zps3snooztb.jpg

 

A żeby "dziadkowi" na półce nie było smutno w tym tygodniu kurier dostarcza paczuszkę z wnuczkiem od Revella

Powinny ładnie się prezentować obok siebie. SLS również będzie czarny z czerwoną tapicerką.

 

Black-on-Black-SLS-1_zpsq1m1sob3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do lakieru cacy, fajnie i takie tam różne ochy i achy… Co do reszty... We wszystkich ramkach do szyb nie uwzględniłeś uszczelek... Ramka w przedniej szybie (róg prawy górny, źle zamaskowany – brak łuku, co po drugiej stronie nie wiem). Co do drzwi natomiast, to chyba jeszcze nad nimi trochę popracujesz? Ślady po wypychaczach widać na kilometr niestety i „zgubiłeś” niektóre szczegóły (niedomalowane śrubki, niedoszlifowane elementy, krzywo farba przy „ramkach”).

 

Ale i tak jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas złożyć wszystko w całość.

 

Fot-30_zps2ckuea6y.jpg

 

Fot-31_zpsiqz17iel.jpg

 

Gotowe. A tak wygląda pobojowisko po wszystkim. Nawet panuje ogólny porządek

 

Fot-32_zps6g15pkhn.jpg

 

A na marginesie. Został już zaczęty SLS. Warsztat za jakiś czas w osobnym wątku.

Przy okazji pracy nad 300 SL zrodził się pomysł zaczerpnięty z Galerii. Po skończeniu SLS'a wracam do 300 SL ale w kompletnie nowej odsłonie. Dla mnie to wyzwanie ponieważ nigdy czegoś takiego nie robiłem. W skrócie zdradzę, że chcę podejść do tematu złomu a la VW T1 Michnika

 

Dziękuję za Warsztat i do zobaczenia w Galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na sesję zdjęciową i galerię.

Po Twoim warsztacie korci mnie ten model. Są tylko dwa ALE. Po pierwsze totalny brak czasu, a po drugie cena -za koszt modelu + materiałów można wyrwać fajnie wykonanego 300SL z Minichampsa w 1:18 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wyrwać fajnie wykonanego 300SL z Minichampsa w 1:18 :(

 

No niby tak ale to nie to samo co samodzielnie skleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie to samo - cieszy sklejanie i efekt włożonej pracy oraz możliwość wykonania modelu zgodnie z własną wizją. Niestety czasem życie zmusza nas do pewnych kompromisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie to samo - cieszy sklejanie i efekt włożonej pracy oraz możliwość wykonania modelu zgodnie z własną wizją. Niestety czasem życie zmusza nas do pewnych kompromisów.

 

Zgadza się! Można skończyć studia i można też kupić dyplom na bazarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.