Skocz do zawartości

Daihatsu Midget II Fujimi 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje Panowie

Kładła się bardzo dobrze - biały podkład + dwie warstewki tego fluo kolorku. Kolory fluo mają specyficzną konsystencję, przez co trudno się je rozcieńcza - ja maluję gęstszą farbą na duży ciśnieniu, przez co wystarczają dwie warstwy

 

Pozdrawiam

Messer

Jakiego rozcieczalnika używasz?

Chcę uzyskać wysoki połysk "samochodowy" który lakier się do tego najlepiej nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Vallejo - wody z kranu

Jak chcesz uzyskać wysoki połysk to tylko lakier bezbarwny - ja używam samochodowych 1K ( w sprayu ) takich firm jak Car system, APP, Troton - nic się nie waży z Vallejo.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np taki

http://www.troton.pl/produkty/dodatki_lakiernicze/lakiery_akrylowe_w_aerozolu_adds_troton/lakier_bezbarwny_akrylowy_1_k_polysk__mat.html

I tak z puszki ładujesz na model?Ja mam do pomalowania skrzydła w Mustangu 1:72.

Malujesz z bliska, z daleka, kladziesz kolejną warstwę na mokry lakier?

Opisz bliżej techniki lakiernicze samochodziarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zloty ja maluję prosto z puszki, czasami przelewam lakier do pojemniczka, daje mu czas na odgazowanie ( 20min ) i leję do aero ( czyszczę nitro potem ). Z puszki maluję kilkoma etapami:

1. Mgiełka - odległość od modelu ok 30cm, szybkie ruchy - na modelu ma zostać tylko mgiełka ze sprayu. Zabezpiecza to kalki.

2. Pół mokra - odległość ok 15-10cm, wolniejsze ruchy - ma być widoczny lekki połysk. Takich warstw daję dwie.

3. Mokra - ok 10-15cm od modelu, wolniejsze ruchy ale z wyczuciem ( łatwo o zaciek ) - model ma się szklić, być jak zanurzony w wodzie. Z racji późniejszych zabiegów polerskich potrafię wylać takich warstw nawet osiem ale zazwyczaj są to trzy.

 

Maluję w odstępach 10min między warstwami, przy mokrych warstwach daje nawet 20min między kolejnymi.

 

A tymczasem...

Model kupiłem bez oszklenia ( brak całej przeźroczystej ramki ) więc zacząłem dorabiać brakujące elementy wnętrza, które będą dość widoczne. Na razie wygląda to tak:

 

bebecha%203_zpsvdtyon83.jpg

bebecha%202_zps5t3wjatl.jpg

bebecha%201_zpsm5blh5ij.jpg

bebecha_zpsc1okfqjg.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę wnętrze. Tak wyglądała fabryczna deska:

klatka_zps0tffunwv.jpg

A tak moja wersja:

klatka%205_zpsxawt1mt3.jpg

 

W wnętrzu doszła też klatka ( jeszcze przed obróbką i szpachlowaniem ) oraz docelowy fotel ( jeszcze nie obrobiony ).

klatka%204_zpsoxhqfmqf.jpg

klatka%203_zps5qrw0zsg.jpg

klatka%202_zpspo7hsyga.jpg

klatka%201_zpsymevkkb4.jpg

 

A tak się to prezentuje złożone na sucho ;

klatka%206_zpsj0c7hchz.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny projekt, od początku się jemu przyglądam i kibicuję.

Fajna kolorystyka oraz wykonanie wraz z malowaniem, dobry wybór felg.

Jestem ciekaw podwozia oraz wykonania przeniesienia napędu.

Wnętrze również ciekawe chociaż deska rozdzielcza rzecz gustu, jestem ciekaw na finalny produkt - wtedy ocenię.

Klatka fajnie wygląda ale powinna być wykonana w technologi wykonywania klatek sportowych.

 

Tak trzymaj Tomek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Szkoda, że dzisiaj znalazłem na forum ten wzór malowania :((

Jest po prostu super !

Gdybym go wcześniej widział ,to bym "na licencji" tak pomalował swojego Midgeta - oczywiście jak bym znalazł takiego lakiernika

 

Teraz już za późno - został pomalowany na biało- żółto ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam po długiej przerwie. Model odstał już swoje, a że mam chwile wolnego, to kończę zaległy temat :) 
Wnętrze doczekało się skończenia. Nic rewelacyjnego, spartańskie - to nie auto do jazdy na co dzień.

IMG_0736.thumb.JPG.6b606ef4f38950be3430f17e0e7073c2.JPG

IMG_0737.thumb.JPG.993842edc908e2d86a26a280c6535bdc.JPG

IMG_0738.thumb.JPG.b3ce5df375ba6418340654dccb1bd832.JPG

Garść drobiazgów do wklejenia:

IMG_0742.thumb.JPG.bdc250221a4bd9831da92babc7adb15c.JPG

Oraz rzut oka na bryłę. Doszły szyby ( jeszcze przed czyszczeniem ), światła, pałąk na pace, lusterka. Zostały światła tył i kierunki...

IMG_0739.thumb.JPG.4e6a9c0149c8e6b6c203bd28a7a91b73.JPG

IMG_0740.thumb.JPG.55498f5fc7634e639fb69bd1c7d96b73.JPG

IMG_0741.thumb.JPG.0266af6e9d66c9f70ef102bc0abb32f5.JPG

Oczywiście tu i tam muszą być jeszcze retusze, ale wszystko w swoim czasie :)

Pozdrawiam
Messer

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.