Skocz do zawartości

BT-7 Model 1937 1:35 (Tamiya 35327)


Zlevikk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... osobiście robiłbym jakiś "bezimienny" czołg z jakimś fajnym, wczesnym kamuflażem. Na pierwszy rzut oka, BT ze zdjęcia ma inne koła napędowe i naciągające, inny kształt błotników i nie posiada tych dwóch peryskopów na wieży. Aczkolwiek, cześć z tych różnic może być wynikiem uczynienia z tego pojazdu pomniku :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są różnice ale akurat w przypadku tego BT-7 nie zależy mi na 100% odzwierciedleniu maszyny ze zdjęcia po prostu znalazłem w końcu jakiś BT-7 z numerem i mi się spodobało. W FAQ 2 Mig Jimenez pokazuje BT-7 z numerem 645 na boku, a raczej takiego nie było w rzeczywistości. Ruski podobają mi się najbardziej w jednolitym kolorze Russian Green dlatego nie rozważałem w ogóle kamuflażu różnokolorowego. No i na koniec dodam, że jest to dopiero mój drugi model więc na bardziej skomplikowane kamuflaże przyjdzie jeszcze czas:) ale to już w pancerce niemieckiej (Tygrys I z Normandii już się robi). Teraz to mam inny problem: wczoraj malowałem kolorem bazowym ten model i się chyba przytrułem farbami Gunze serii C mimo tego że miałem nałożoną maskę do lakierowania ale głupek zdjąłem ją od razu po ostatnim "psiknięciu" jak jeszcze pełno oparów latało w powietrzu i całe sprzątanie robiłem w tym syfie. Leveling Thinner daje ostro po nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

No fakt malowania które ci podesłałem sa trudne do namalowania, szczególnie zimowe, czy trójkolorowe, dla początkującego modelarza, sam bym sie tez bał ich podjąć. Apropo trucia sie oparami, ja osobiście uwielbiam zapach kleju Tamki, farb Xf oraz oraz rozcieńczalnika , gdy pracuje przy malowaniu to odżywam, od dłuższego czasu pracuje tylko na Tamiyi, na początku zabawy z modelarstwem kupiłem kilka farb Gunze i rozcieńczalnik ale strasznie zle mi sie z nimi pracowało i pod aero jak i z pędzlem, do którego kompletnie sie nie nadają,i zapach bardziej intensywny niż chemia Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E noo.. ładnie żeś go wymalował, zapasowe gąski na tyłach błotników, tam chyba jest ślad po wypychaczu i na lewej jak i prawej, popraw szybko.

 

Pozdrawiam

Faktycznie nie zauważyłem tego ale to nie problem "zniknie" się to przy brudzeniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zauważyłem tego ale to nie problem "zniknie" się to przy brudzeniu:)

 

Ej.. Ej.. Ej... Takiej fuszery nie odwalaj!, zapchaj szpachlą w płynie z Gunze, zmyj nadmiar i juz będzie dobrze, a nie na łatwiznę kolego , jeśli takowej nie posiadasz, zakup, sprytny i szybki pomocnik w warsztacie.

 

Wiadomo, ze twój sposób prosty i szybki, by to schować pod brudem i obiciami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki zalecane zrobione. Następnie wykonałem rozjaśnienia niektórych detali z farbek Vallejo Model Color. Ostatnim etapem nakładania koloru bazowego było naniesienie kilku warstw bezbarwnego lakieru Tamiya X-22. Aha no i jednak wykorzystałem kalki z zestawu na oznaczenia bo z 781 nie byłem zadowolony jak wyciąłem maskę z papieru, a nie chce tracić jeszcze więcej czasu na tego BT-7 bo tak naprawdę dla mnie to model szkoleniowy (drugi w życiu). Jeszcze przyjdzie czas na detale.

 

zE2N

vArC

p1OE

yJEE

a_o2

HqF8

6AUo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaleczki ładnie siadły , w ostatnim chyba numerze Super Modelu, ktos tam pokazywał na Challenger 2 trik który Ty tez użyłeś, czyli malowanie detali kolorem jaśniejszym niż reszta, bo brudzeniu ładnie to wszytsko wyszło i kontrastowało ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILTRY & OLEJE

 

Witam w kolejnym odcinku Dzisiaj zdjęcia z dwóch etapów. Pierwsze co zrobiłem bo zakończeniu poprzedniego etapu to nałożyłem na cały model Dark Tan Filter od Adama Wildera. Celem tego zabiegu było delikatne stonowanie zieleni, która wyglądała jak z prosto z lakierni i jednocześnie "wyciszenie" połysku jaki nadał lakier Tamiya X-22. Następnie przyszła kolej na zabawę z olejami 502 Abteilung. Dzisiaj tylko zdjęcia z pracy nad wieżą. Zrobiłem tzw. "fading" metodą biedronki oraz położyłem cienie na niektóre elementy wieży. Olejami bawiłem się pierwszy raz w życiu ale pracuje się z nimi świetnie. Pozdrawiam.

 

fl5h

rpRs

ILJ7

APxi

2kBf

wSrb

AmCM

Xpnx

RLW1

Bv1O

QZr3

cFY3

Xmp1

7hmD

hXFk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Widzę, że robiąc go, wzorujesz się na technikach, które pokazał Wilder w swoich filmikach o KW-1.

Zółty, zielony i biały jako fading.

Na takiej zieleni świetnie by wygladało rozblendowanie ochry, umbry. Jeżeli masz, to polecam spróbować.

A poza tym - masz czysto na biurku - szacuneczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz podpatruję Wildera W ogóle ten model w większości będzie oparty na jego technikach wykończeniowych z KV-1. Jak to wyjdzie to się jeszcze okaże ale narazie jest fajna zabawa i nauka. To mój drugi model "w karierze" więc nie kombinuje zbytnio ze swoimi pomysłami. Na własne techniki jeszcze przyjdzie czas. Na pewno dokupię jeszcze inne oleje bo zabawa z nimi jest wspaniała. Jeżeli chodzi o biurko to zawsze mam na nim tylko to co jest mi aktualnie potrzebne do pracy. Tak mam w pracy i z hobby Jak mam nieporządek to się źle czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie Ci to wychodzi , w jaki sposób planujesz przygasić rozjaśnienia elementów jaśniejszych? Bo chyba filtra nie dawałeś żadnego po lakierze tylko odrazu biedrona, a kurzem nie wiem czy aż tak zdusisz ten kolor.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem Filtr - Dark Tan Filter od razu po lakierze (druga fotka od góry z ostatniego postu ze zdjęciami). Co do tych rozjaśnień to wciąż jeszcze jest początek "brudzenia" i na pewno efekt końcowy będzie inny. W razie czego zawsze mam przy sobie oleje, a nimi można praktycznie wszystko. Zobaczysz ile jeszcze się zmieni po washu, obiciach, zaciekach itd.. Zabawy jeszcze sporo. Podstawowym kryterium czy coś będę musiał przyciemniać czy nie jest moje własne oko Jak uznam, że coś mi się podoba to tak zostawię. Wiadomo też, że zdjęcia nie zawsze oddają rzeczywisty wygląd kolorów ale powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, moje niedopatrzenie odnośnie filtra, przy okazji gdzie nabyłeś filtra Wildnera, ja nie potrafię namierzyć jego produktów. Wiem ze do końca jeszcze kawałek drogi masz, i te łosze i obicia. Zdjęcia potrafią przekłamać to wiem, ale ta zieleń wali po oczach jeszcze.

 

Patrzę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.