Skocz do zawartości

Leopard 1 A2 (1:35, Tamiya)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No blisko bardzo mu nawet do hamerykańskiego olive drab Szare to czołgi Bundeswehry były tylko na czarno-niałych zdjęciach. Screen z gry raczej nie może być rozważany jako rozsądne zdjęcie referencyjne, czyż nie?

Z tym screenem to myślę że nie zawsze bo np w wocie wszystkie czołgi niemieckie są szare , rosyjskie zielone, amerykańskie ciemno zielone itd, ale jednak w war thunderze bardziej postawili na realizm i gdyby się wzorować ma grze to zdecydowanie moim zdaniem war thunder

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zostanę przy swoim. Czyli, że ten model z brita, do którego podałem link jest pomalowany źle, tak?

Kolor powinien być taki, jak tu:? http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234963680-kampfpanzer-leopard-135-tamiya/

 

A odchodząc od tematu kolorów mam pytanie odnośnie tego czegoś (co to jest?):

IMGP5394.JPG

Na modelu wygląda to tak. Na zdjęciach modeli innych (nie znalazłem zdjęcia z tym miejscem w prawdziwym Leopardzie) jest tam gładko, nie ma takiej szpary. Tu więc moje pytanie - nałożyć kilogram szpachli i szlifować na gładko? Żeby było tak, jak tu:?

UC2LtRp.jpg

Nie krzyczcie, że wzoruję się na zdjęciu z WoTa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wzorować się na zdjęciach oryginalnego pojazdu, a nie na modelach ( zwłaszcza, ze ten na którym się wzorujesz jest po prostu słaby...), czy grach.

 

(co to jest?):

 

Ale co? Może chodzi o osłony dalmierza stereoskopowego? Wtedy na gładko.

 

leopard_1a2_abl_01_of_15_zpsitqbsqzy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel?przewód?jeśli tak to proponuje zeszlifować i dorobić z kabelka ze skrętki lub innego kabla telefonicznego lub elektrycznego.Da ci to co najmniej +3 do look'a

Tak na szybko kilka fotek:

http://www.primeportal.net/tanks/robert_de_craecker/leopard_1a2_abl/

http://www.panzer-modell.de/referenz/in_detail/leo1a2/leo.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega piotrkur, podesłał Tobie dwa linki, jeden to prime portal, drugi, jakaś niemiecka strona. Na obu tych stronkach, Leoś obfotografowany jest, że aż miło . Dodatkowo, na tej niemieckiej stronce, pod każdym zdjęciem jest opis, co dana fotka przedstawia. No ja wiem, że po niemiecku, ale jest tłumacz google prawda?? Zgadnij co znalazłem ?? O to:

 

043g_zpsraexbti2.jpg

 

Na moje niewprawne oko, wygląda mi to na element o który pytasz . Z niedokładnego tłumaczenia, tłumacza google, wywnioskowałem, że to jest obudowa dalmierza, występująca ( chyba ), po obu stronach wieży. Oj nie chciało się zajrzeć , co zawierały te linki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, może jak przestaniemy zaglądać, pomagać i prowadzić za rączkę, to wreszcie kolega Solaris wykaże się jakąś inicjatywą ? Oczywiście to żart, z tym bojkotem, ale co do własnej inicjatywy, to kolego Solaris, chwyć że się Pan za ... No ogólnie wiesz za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te masz czy chcesz je kupić dopiero?

Jeśli to drugie to możesz śmiało użyć http://www.mojehobby.pl/products/XF-62-Olive-Drab.html

Chcę je kupić. Mam ten XF-62, ale jest bardziej zielony niż szary... Zobaczę, do malowania jeszcze trochę pracy zostało.

Niemieccy ludzie swoje wozy w tym czasie malowali farbą Gelbolive RAL 6014, czyli oliwkowy żółty dla tych którzy sprechen nicht gut. Bliższy byłby tu chyba Tamiya XF-51. Moim zdaniem, maluj albo tym albo szukaj Revell 42 Gelbolive.

Ten model i tak nie jest zbyt dobry merytorycznie, więc raczej nie będę dobierał dokładnego koloru... Chcę go tylko ładnie pomalować i pobrudzić.

 

Czołk wygląda teraz tak:

IMGP5846.JPG

 

IMGP5847.JPG

Na wieży brakuje już tylko uchwytów i granatów dymnych. Lufa zaszpachlowana, jeszcze nie szlifowałem. Kosz na wieży włożony na sucho. Więcej na tym modelu waży szpachla niż plastik

Osłona tego dalmierza wygląda tak:

IMGP5848.JPG

Wiem, że brzydko, ale już jest równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te masz czy chcesz je kupić dopiero?

Jeśli to drugie to możesz śmiało użyć http://www.mojehobby.pl/products/XF-62-Olive-Drab.html

Chcę je kupić. Mam ten XF-62, ale jest bardziej zielony niż szary... Zobaczę, do malowania jeszcze trochę pracy zostało.

 

Tak wygląda (mniej więcej) Leo w XF-62

 

v8ePVda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to taki średniaczek w cenie i w wykonaniu merytorycznym chyba też . ale możesz jeszcze coś z niego wyciągnąć działaj dalej

 

Pozdrawiam

No ja bym raczej powiedział, że to jest bardzo niska cena (jak na tanka w 1:35).

Te masz czy chcesz je kupić dopiero?

Jeśli to drugie to możesz śmiało użyć http://www.mojehobby.pl/products/XF-62-Olive-Drab.html

Chcę je kupić. Mam ten XF-62, ale jest bardziej zielony niż szary... Zobaczę, do malowania jeszcze trochę pracy zostało.

 

Tak wygląda (mniej więcej) Leo w XF-62

 

v8ePVda.jpg

Sprawdziłem i mam XF-61 a nie XF-62. Ten kolor to dość fajnie wygląda, inaczej niż w internecie.

Na mój gust za bardzo wpada w szary ten kolor. A powinien być bardziej oliwkowy, jak wynika ze zdjęć. Ale gust ma każdy swój własny.

Jak na mój gust to szary będzie fajniej wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.