Skocz do zawartości

Leopard 1 A2 (1:35, Tamiya)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O cholera, chyba macie rację... Na szczęście wkleiłem ją na CA, więc może uda mi się rozkleić.

Model dostał koła i gąski, odnalazł się również uchwyt.

IMGP5859.JPG

 

IMGP5863.JPG

A tutaj fotka mocowania liny, które sam wymyśliłem (Tamiya olała ten element):

IMGP5862.JPG

Co o tym sądzicie? Mogę je zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrkur, wpatrywałem się długo w to zdjęcie i nie mogłem ogarnąć jak ta lina jest zamocowana, wiec wymyśliłem takie coś.

Jeszcze pokombinuję.

Za smutny ten Leopard, światła z przodu mają być poziomo a nie skierowane w ziemie.

Smutny to on może być jeszcze bardziej, jak mu lufę opuszczę. Jest zrobiony tak, że nie da rady inaczej, spróbuje trochę spiłować te reflektory od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liny, to zainwestuj w profile polistyrenowe o kształcie prenta lub rurki i kup małe wiertło, a zawleczke zrób z drucika.

 

cos w tym stylu

 

DSC06156_zps8qgbf5jj.jpg

Popróbuję, dzięki.

To już zrobię coś z zestawowymi

a może coś takiego?mam i polecam!

http://www.etmodeller.com/product/html/?174.html

i dla "wypasu" jeszcze to:

http://www.martola.com.pl/es141/produkty61235/

W Polsce nie znalazłem tego w żadnym sklepie, w Hobby Easy jest za 60 HKD, więc też drogo.

Zrobię coś z plastikowymi.

 

Czy takie szekle będą dobre:

http://www.martola.com.pl/pl141/produkty30219/shackles_4_pcs_

? W te plastikowe nie da się wpiąć liny, próbowałem przeciąć i skleić ale nie wygląda dobrze.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego fartucha na łączeniu wieży z jarzmem - czy wszystkie Leopardy to coś miały?

Bo ten nie ma (chyba):

koblentz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to eksponat muzealny, i w dodatku przecięty na pół

Na zdjęciach ze służby, widać, ze czołgi są w to wyposażone, to zresztą logiczne, inaczej zbierałby się tam brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, dorobie.

Troszkę się obcyndalam ostatnio i nic nie robię, ale spróbuję przygotować go w tym tygodniu do podkładowania.

Ponowie wiec pytanie o szekle - mogę kupić któreś konkretne (jeśli tak to które?) czy po prostu zmierzyć plastikowe i kupić metalowe o takich samych wymiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakieś szekle o zbliżonych wymiarach, chyba są ok. Po pomalowaniu kapnę tam troszkę kleju CA, żeby się dobrze trzymało. Dodałem też anteny (jakieś od RB).

7-0.jpg

 

7-2.jpg

Próbowałem wymienić mocowanie lin, ale nie udało mi się przewiercić polistyrenowego patyczka o średnicy 1 mm, poza tym najcieńsze wiertło jakie miał Jadar to 0,7mm. Zostaje jak jest, trudno.

Lufa jest natomiast w trakcie rozklejania, mam nadzieję, że się uda.

Teraz ten model pójdzie raczej w odstawkę, wezmę się za kończenie Challengera (dojechał polistyren).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.