Skocz do zawartości

Leopard 1 A2 (1:35, Tamiya)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze zobaczę, na razie nie chce mi się przy tym babrać

Challengera skończyłem, więc biorę się za skończenie tego. Dzisiaj, w czeluściach internetu moim oczom ukazała się taka fotka:

1280px-2_norwegian_Leopard_tanks_in_the_snow.jpg

Nie muszę chyba pisać, że Leopard z tego zdjęcia cholernie mi się podoba, i tak chciałbym pomalować mój model...

Chciałbym więc prosić o jakieś info odnośnie pojazdu ze zdjęcia, bo mogę jedynie domyślać się, że należy on do wojsk Norwegii, a zdjęcie wykonane zostało gdzieś na północy. Zasadnicze pytanie - czy mógłbym tak pomalować mój model? Jakie kalki ewentualnie musiałbym kupić, oraz jakich zmian w modelu dokonać? Za wszelkie info będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris -obejrzyj dobrze foty na tej stronie zwlaszcza dolny rzad,tam zobaczysz jak bardzo rozni sie mocowanie bocznych lin u ciebie, a jak w oryginale,zwlaszcza to gdzie zaczepione jest glowny zaczep, pozostale boczne sa sa chyba norweska przerobka gdyz ja w Leopardzie 1A5 Can,oraz Mexxas mam typowe stalowe haki podtrzymujace.

http://data.primeportal.net/tanks/erik_torp/leopard_1a5no2/index.php?Page=1

Zobaczę, dzięki.

Dzięki za linka. Myślę, że by się nadało, ale jednak 30 euro... ponad dwa razy więcej, niż dałem za sam model. Norwega zrobię kiedyś takiego:

x9qx9xck52220weobuvp.jpg

Ale kiedy to nie wiem

 

Skończyłem ten fartuch. Wiem, że niektóre te druty są krzywo, ale nie będę poprawiał. Naprawdę dużo pracy mnie to kosztowało.

IMGP4533.JPG

Oprócz tego udało mi się rozkleić lufę

IMGP4535.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nareszcie znalazłem chwilę czasu żeby pomalować model...

Użyłem farbki XF-22, szara wpadająca w zieleń. Może nie jest odpowiednia, ale tak pomalowany model mi się podoba.

Na zdjęciach (z fleszem) kolor wyszedł nierówno, ale zapewniam, że jest jednolity

IMGP4799.JPG

 

IMGP4800.JPG

 

IMGP4801.JPG

 

IMGP4802.JPG

W rzeczywistości jest on ciemniejszy. Dużo ciemniejszy, taki jak tu:

IMGP4803.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No osłona działa do poprawy, wygląda jak sweterek babci założony na jarzmo. Znowu problem "smutnych oczy" czyli światła skierowane w ziemie, nie powinny. Wyrzutniki granatów dymnych słabo oszlifowane. Antenty stanowczo za grube. No i najważniejsze, czemu on taki chropowaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta osłona armaty strasznie "puchata" Spawy wokół poręczy na wieży trochę brzydko przyklejone, zeszlifuj to i zrób spawy np. z surfacera, albo rozpuszczonej szpachli. Jak kolega wyżej pisze, szwy na wyrzutnikach granatów widoczne, warto poprawić szlifowanie. Ogólnie ładnie i spory szacunek za reaktywację tak starego modelu, cud że to coś da się skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.