Skocz do zawartości

Sturer Emil [Stepy Donskie 1942] Trumpeter 1/35


Jakub W.

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nie dałeś żółci i czerwieni

Chciałem mu nadać nieco "błękitu" i bałem się, że z czerwonym i żółtym mi to nie wyjdzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pytam technicznie - dorobiłeś się już spręzarki. Jeśl tak to można tu zrobić jeszcze dużo ciekawego na powierzchniach szarych.

Jeszcze muszę uzbierać parę groszy ( ok 50 zł.) bo zbieram na ten droższy rodzaj kompresora za ok. 350 zł. (nie pamiętam jak się nazywa) ale może mama dołoży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap budowy:

-narzędzia są już gotowe

-gąśenice w całości już przetarte suchym pędzlem i od części wewnętrznej wybrudzone pigmentem

-przednia gąśenica już przyklejona

-rdza na tym zbiorniku i rurze wydechowej też już gotowa

- model już szykuję na lakierownie połysk, przyklejenie kalkomani i zrobienie wash-a.

- wyposarzenie wnętrza też już prawie gotowe- zostały mi tylko do zrobienia "puszki" na maski gazowe.

 

Pare zdjęć:

 

Gąśenice:

dsc05533.jpg

dsc05494.jpg

Narzędzia:

dsc05520.jpg

dsc05511.jpg

dsc05513.jpgdsc05515.jpg

Rdza:

dsc05517.jpg

Przednia gąśenica:

dsc05524.jpg

 

Muszę model jeszcze wyczyścić z tych farfoli

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i model prawie skończony- muszę jeszcze go pobrodzić ( a raczej dokończyć ten proces) dać obicia i jest gotowy Ostatnio co zrobiłem, to modelowi nadłem ostateczną faktórę tzn. dałem wash i suchy pędzel. Sturer dostał też kalkomanie i jest na połysku. Co do koncepcji dioramy to znowu ją zmieniłem - zrezygnowałem z scenki bojowej (w moim wypadku planowanie dioramy przebiega bardzo chaotycznie) , będzie bardziej sielankowa. No to serwuję foty:

dsc05740.jpg

dsc05739.jpg

Zrobiłem z tyłu rdzawe zacieki:

dsc05730.jpg

Poprawione pasy na lufie (poprostu kalkomanie pociołem wzdłóż )

dsc05717.jpg

W mych złomach znalazłem takie figury które mam zamiar użyć do dioramy (oczywiście po uprzednim oczyszczeniu z farby oraz rozebraniu na części pierwsze (ale to jeszcze przedemną )

dsc05755.jpg

Mam zamiar jeszcze sprawić sobie te figury z miniartu ale jeszcze zestawu nie wydali (mam nadzieję, że wyrobią się do lutego ) :

35054.jpg

 

--------------------------------------

Pozdrawiam

Jakub Wiśniewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to model nareszcie skończony , muszę popoprawiać parę żeczy np. obicia bo nie wszędie wyszły mi tak jak chciałem. Teraz mogę się już wziąść za figury i podstawkę. Jak wam sie podoba model- co do poprawy a co wogóle odnowa zrobić- liczę na komenty Za jakiś czas postaram się dać nowe foty bo te są nieco prześwietlone i model znów mi się za kurzył :P

dsc05774.jpg

dsc05775.jpg

dsc05776.jpg

dsc05778.jpg

dsc05771.jpg

dsc05770.jpg

 

Pozdrawiam

-------------------------

Jakub Wiśniewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO bardzo fajnie ale zwróciłem uwagę na zakurzenie modelu ale wyjasnienie jest na początku tak jak dobrze zrozumiałem co do figurek to bardzo fajne

ale wydaje mi się ze ten wydech powinienes poprawic zadzuo tej rdzy jest przynajmniej tak mi się wydaje

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie gąski model byłby super...

Jeśli ich nie przykleiłeś to zmień na Friule...

Lewa lampa jest krzywa. Figurki się dość błyszczą, no chyba że to wina aparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki się dość błyszczą, no chyba że to wina aparatu

 

No co ty, przecież jeszcze przed nimi "cleanlux" - jeszcze nie są gotowe .

Co do friuli to niestety mnie na nie niestać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oj, długo nie aktualizowałem mojej relacji... no ale cóż nauki trochę jest a w weekendy ciągle gdzieś wyjeżdżam, a po za tym mam jeszcze kilkia innych hobby (zapraszam na moje www - uwaga może być kilka byków)...

 

No dobra w koncepcji dioramy kolejna zmiana, tym razem w ilości figur- ograniczę się tylko do załogi i jednej innej figury. Narazie prowadzę budowę granadiera, załogę z miniarta którą szukam nadal nie umiem znaleźć w żadnym modelarskim...

 

O to postępy z budowy:

Figura już po wyczyszczeniu z farby:

dsc06093.jpg

A na chwilę obecną wygląda tak:

dsc06174.jpgdsc06176.jpg

No cóż pare rzeczy będę musiał poprawić.

Przepraszam za jakość fotek...

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 fotce twojego żołnierza przy zgięciu lewego kolana , w tych zagłębieniach (pofałdowanie materiału) jest chyba chyba za ciemo , rozjaśn troche bo wygląda nienaturalni troche . Nie znam sie na malowaniu figurek , maluje tylko Warhammer

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż parę żeczy będę musiał poprawić.

Jakubie, figurki są dobre, popraw tylko to

żeczy
, bo aż razi...

Już poprawione

w tych zagłębieniach (pofałdowanie materiału) jest chyba chyba za ciemo , rozjaśn troche bo wygląda nienaturalni troche .

 

No może trochę...zobaczę co da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę robisz bardzo ładne figurki. Fotki też są dobre. Widzę, że stosujesz nieco inną technikę niż ja przy budowie figurek. Ja sklejam całość łącznie z głową. Jedynie nakrycie głowy przyklejam oddzielnie. Ale jak widać istnieje wiele możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sklejam całość łącznie z głową.

Ja też zazwyczaj tak robię, tyle że bez główki.

 

Mam pytanko Jakub dlaczego rozczłonkowałeś tego biednego żołnierza???

No właśnie... figurka jeśli chodzi o wyposarzenie jest nieco skompikowana i bałem się, że coś sknocę, więc postanowiłem zrobić rączki i tłów odzielnie.

Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postępy:

- główka już na swoim miejscu

- dodałem trochę sprzętu, jeszcze tylko płachta namiowta.

dsc06180.jpg

dsc06179.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.