Skocz do zawartości

Sturer Emil [Stepy Donskie 1942] Trumpeter 1/35


Jakub W.

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja jeszcze startuję w konkursie, z modelem Sturer Emil. Być może zrobię dioramkę, z odsieczy dla Stalingradu ale to tylko plany. No to In-boxik:

 

Pudełko i jego zawartość:

dsc04342.jpg

dsc04343.jpg

Wypraski, gąski, instrukcja i schemat malowania:

dsc04344.jpg

Tutaj jedno zbliżenie na ładnie zrobione łuski:

dsc04345.jpg

Jak sądzicie, użyć tych figurek ? (mam w planach zrobić dioramkę typowo bojową, a mam wrażenie że te figurki są zbyt statyczne )

dsc04346.jpg

 

Oraz strony które znalazłem w internecie (2 pierwsze) oraz na forum (ostatni link)

http://www.dolin.estranky.cz/fotoalbum/original-net-fotos/128mm-sfl_/1523 (dużo fajnych zdjęć)

http://www.ioh.pl/bron_pancerna/index.php?art=10 (tutaj mam też krótką historię oraz wymiary tego pojazdu)

http://www.ostpanzer.asty.ru/topics/sp_guns/emil/images.html (trochę zdjęć wnętrza, oraz z poligonu)

Oraz wujek Google obiecał mi pomóc w znalezieniu fajnycj zdjęć i linków.

 

Pzdr. Jakub

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak sądzicie, użyć tych figurek ?
Nie chcialbym wyjsc na malkontenta i czepiacza, ale postanowione zostalo, ze jezeli w dioramie konkursowej ma byc wykorzystany jakis element, to musi byc on rowniez budowany/tworzony od zera w ramach relacji konkursowej. Figurki, z tego co widze, sa skonczone, wiec to je raczej dyskwalifikuje do wykorzystania w dioramie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym wyjsc na malkontenta i czepiacza

 

no to powiedz, że są brzydkie/mało dynamiczne/nie nadają się :P

i niech robi nowe :P

trzeba mu dyplomatycznie odmówić

mam wrażenie, że kilka emilów będzie na konkursie :P i będzie ostra rywalizacja :P i łatwiej będzie oceniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się o to:

A elementy do waloryzacji mogę wykorzystać z mojego małego magazynku (np. jakieś skrzynki czy nawet figurka) czy muszę kupić/zrobić od zera

 

I otrzymałem odpowiedzi raczej pozytywne. No ale dobra, w planach mam i tak dać na niego planderkę więc niewiem co z figurkami,a planderka będzie tak jak tu: 00001.jpg

 

A co do dio to jakiś inny pojazd wchodzi w rachubę?

 

Inny pojazd? nie, raczej figurki, nawet już sobie jedne upatrzyłem:

tr35024.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za małą przerwę i obiecuję, że teraz będę starać się dawać foty trochę bardziej regularniej. No to zazynamy:

-Podwozie już pomalowane na podkładowy kolor czarny, niestety pomalowane pędzlem czego teraz żałuję.

dsc04465.jpg

-Koła równierz już sklejone i czekają na pomalowanie.

dsc04494.jpg

-Jako, że ja lubię robić modele niezbyt zgodnie z kolejnością podaną w instrukcji skleiłem i pomalowałem armatę.

dsc04496.jpg

Tyle na dziś.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć...

No narazie trudno mi coś ocenić, ale ruszyłeś i to się liczy...

Kuba postaraj się nie ruszać aparatem bo jak są czyste zdjęcia to lepiej się ogląda..

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny upload -góra została już zrobiona i czeka na pomalowanie (no prawie cała, kilka elementów jeszcze zostało do przyklejenia ale to po pomalowaniu i jeszcze dziur do zaszpachlowania )

dsc04501.jpg

dsc04502.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daję zdjęcia modelu spasowanego na sucho:

-podwozie

-nadwozie

- i buda (czy jak się tam na to mówiło)

 

Do nadwozia zostały już przyklejone wszystkie części, skleiłem też parę elementów wnętrza (np. podstawe pod armatę)

dsc04518.jpg

dsc04522.jpg

dsc04523.jpg

dsc04524.jpg

Tutaj tak ustawiłem jasność i kontrast aby uwidocznić większość szczegółów pojazdu:

dsc04525.jpg

I jak byłem na spacerze z moją godżillą znalazłem takie coś - jak się osuszy to myśąlę że to będzie świetny materiał na drzewko na dioramkę (oczywiście te listki strzepnę)

dsc04526.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nierównomiernie oświetlone zdjęcia. Góra przepalona, dół czarny. Zrób coś z tym bo przecież ten konkurs opiera się na zdjęciach. Zastosuj więcej źródeł światła pod różnymi kątami, żeby zmiękczyć światło i je rozproszyć możesz za każdą żarówką dać kawałek pergaminu, białej kalki technicznej, bibuły. Możesz tło i model umieścić w namiocie z prześcieradła prześwitującego i oświetlać je z zewnątrz... No i przede wszystkim unieruchom aparat na czas robienia fotki. Chociaż oprzyj nadgarstki o coś stabilnego jak nie masz statywu, bo z poruszonych fot dużo nikt Ci nie powie.

Radzę też wejść w opcje aparatu i poszukać ustawień ISO. Ustaw ciut wyższe, o ile jest, np. 200 czy nawet wyżej. Im wyższe ISO, tym krótszy czas otwarcia migawki w aparacie a więc zmniejsza się ryzyko poruszenia zdjęcia. Oczywiście pociąga to za sobą redukcję jakości, pojawia sie takie "ziarnowanie", ale chyba lepsze to niż foty białych plam. Twój aparat może też robić za jasne zdjęcia, gdyż łapie balans bieli na czarne tło. Sprawdź czy możęsz wybrać sposób w jaki aparat to ustawia, np. żeby łapał według tego co jest w centrum "celownika". Wtedy namierzasz część, dusisz lekko przycisk, aparat łapie jasność i ostrość, kadrujesz, i pstryk. Powinno coś takiego być.

Takie z grubsza rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdedeczne dzięki reggy napewno się przyda, a zdjęcia są ruszone dlatego, że mam mały pokój i trochę mało w nim miejsca żeby się fajnie ułożyc no ale co za kłopot przenieść się do dużego pokoju , więc biorę się do kombinowania przy aparacie .

Buda w środku mi się strasznie podoba, będzie w środku jakaś broń lub amunicja

Czy ja wiem nawet nie jest jeszcze pomalowana zresztą tak jak pisałem mam zamiar pojazd nakryć ją planderką, więc za dużo wnętrza nie będzie widać (chociaż może uchylę tylne drzwi) .

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czarno...

Czyli nie pomyliłem się Jest czarny

No ale serio, przemknęło mi jakoś. Jak Jakub jesteś zainteresowany, to na PWMie (starym i nowym) jest całkiem dobra seria poradników o fotografowaniu modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PWMie (starym i nowym) jest całkiem dobra seria poradników o fotografowaniu modeli.

Wiem czytałem, całkiem fajne rzeczy tam opisują. Dobry poradnik jest też na stronie modellversium .

 

EDIT: Poustawiałem aparat tak jak radziłeś i żeczywiście zdjęcia są dużo lepsze (zdjęcia robione w takich samych warunkach jak wcześniejsze):

Mój sturer emil wraz z już obrobionym drzewkiem.

dsc04537.jpg

dsc04535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i działo w "całości" sklejone i mogę zobaczyć jak pojazd wygląda już z armatą (oczywiście pojazd złożony na sucho )

Cała armata:

dsc04539.jpg

dsc04540.jpg

Całkiem ciekawie to wygląda

dsc04543.jpg

Załoga to za dużo miejsca nie miała.

dsc04547.jpg

I ogólny wygląd mojej maszyny

dsc04548.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poustawiałem aparat tak jak radziłeś i rzeczywiście zdjęcia są dużo lepsze

Cieszę się, że pomogłem. Od razu więcej widać!

Naprawdę niezły kawał działa w tym pojeździe! Powodzenia w dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, dla mnie bomba ;] Ciesze się, że mogę popatrzeć bo poluje na tego Emila. Szkoda tylko że gąski to gumisie :/.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa A tak to wczoraj wieczorem i dziś rano zrobiłem podłogę w pojeździe (błyszczy się tak brzydko dlatego, że jeszcze nie dałem mata narazie jest tylko lakier połysk ) :

Podkład:

dsc04550.jpg

Kolor pod drewno:

dsc04554.jpg

Tutaj drewno już gotowe, lecz nie pobrudzone:

dsc04556.jpg

A tu już pobrudzone:

dsc04560.jpg

 

Jakby kogoś interesowały lepsze foty to tu są lepsze (akurat nie moje)

http://i235.photobucket.com/albums/ee318/sirJakub/Picture014.jpg

http://i235.photobucket.com/albums/ee318/sirJakub/Picture020.jpg

http://i235.photobucket.com/albums/ee318/sirJakub/Picture146.jpg

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.