Skocz do zawartości

Front Wschodni 1941-45 + SdKfz 250 - 1:35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobudowałem dioramkę do zestawu, który wykonałem już jakoś czas temu. Sceneria to zimowa droga, powiedzmy gdzieś w Rosji, jak widać po znakach w promieniu 100km od Moskwy. Od razu powiem że jest to moja pierwsza zimowa diorama, jaką zbudowałem, i chyba 5 jaką do tej pory, wykonałem, dlatego zapewne są błędy, no ale od czegoś trzeba zacząć

 

o6b0nc.jpg

 

nx3ifm.jpg

 

7mdjgz.jpg

 

75al0w.jpg

 

i1rvb0.jpg

 

ukc5jv.jpg

 

n7o9ig.jpg

 

5bjqhi.jpg

 

89zi0r.jpg

 

j46a1i.jpg

 

axp9uz.jpg

 

zagqk2.jpg

 

yig6ju.jpg

 

nzc9sl.jpg

 

wh95gj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pracy...

Co do merytoryki: poczytaj i pooglądaj zdjęcia- zrozumiesz, że wyposażenie żołnierza i umundurowanie odpowiada raczej końcowi roku 1944 lub początkowi 1945 roku. Pojazd to rocznik 1941-42, armatka też z tego okresu (co nie znaczy, że nie mogły być używane w 1941).

Modelarsko- jak na piątą pracę- nieźle...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , niestety, że merytorycznie to jest tam sporo błędów, typu mundury SS, a pojazd ma tablice WH, ale taj jak wspominałem pojazd i figurki zbudowałem jakiś czas temu, i dopiero od nie dawna, staram się zwracać uwagę na prawdę historyczną, dlatego ta diorama ma sporo błędów merytorycznych, dlatego "przemilczmy" tą kwestię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wykonana diorama. Pojazd i figurki sensownie rozplanowane i wkomponowane w obrazek.

 

ale muszę powiedzieć iż drażni mnie podpis na tabliczce East Front zamiast Eastern. Taka mała dygresja. ;)

 

Popraw etykietkę i usuń daty wtedy merytoryka nie będzie bardzo drażniąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko zostalo napisane, dobrze Daz ze sam wiesz co pomieszales w kwestii merytoryki. Poza tym jako praca, calkiem mila w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , niestety, że merytorycznie to jest tam sporo błędów, typu mundury SS, a pojazd ma tablice WH

 

Do tego dolicz Mg-42 i Stg, których nie powinno tu być, no i jeśli to maks. 1943 rok, to wtedy Niemcy już byli trochę dalej niż 100km od Mokswy. Szkoda, że co nowa Twoja praca, to kolejne błędy merytoryczne, i to nie drobne, ale po prostu miażdżące system A szukanie w książkach czy googlach raczej nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Swietnie ci wyszło , fajna historia, ale co do merytoryki i spujnego sensu ; data , wyposażenie , fakt historyczny to jak bym widział swoje prace robiłem te same błędy. Posłuchałem rad kolegów i teraz prace rozpoczynam od wyszukania w internecie lub książkach interesujący mnie fakt historyczny a puźniej staram się dopasować swoja pracę do tego.

Malowanie figur to kwestia wprawy , jak coś moge ci poradzić kilka rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.