Skocz do zawartości

F-15E Strike Eagle w hołdzie zimnej krwi. REVELL 1:48


xerix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprawdziłem w swoim zestawie: też mam dodatkową połówkę kadłuba i napis Revell 2000 China na stateczniku.

 

a wg Ciebie są identyczne? Bo wg. mnie tak. Na początku myślałem, że to jakaś wersja bombowiec vs myśliwiec, ale nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej identyczne: na oko, a także oznaczenie wypraski jest takie same (bo to są po prostu dwie takie same wypraski w pudełku).

Jedyna rzecz jaką różnią się te połówki to dziwny nadruk wewnątrz każdej: numer i napis "ZhongShan" - te numery są różne.

Może to numer pakowacza, albo coś w tym stylu.

Dziwne tylko jest to, że jedna wypraska jest u mnie zapakowania w oddzielnym woreczku, a druga była zdaje się razem połączona z wypraską z dolną częścią kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to jestem bardzo zadowolony. Jest kilka miejsc wymagających szpachli, ale to na prawdę niewiele. Używam tylko płynnej dla drobnych szczelin. Części są dobrze spasowane, a co znacznie ułatwia to wypustki na częściach, żeby jedna dobrze weszła w drugą. No kadłuba nie zgnieciesz bo są specjalne wzmocnienia. Trzeba być ostrożnym i przykładać 3 razy zanim da się klej. Ale to chyba standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, położyłem podkład. Wyszło to:

 

33k4pef.jpg

 

No to co, leń traci czas dwa razy więc pilniki, papier 1200, papier wodny 2500 i jedziemy ze szlifem. Wyszło:

 

104fatd.jpg

 

Zabieram się więc za "zbrojenie". Pierwsza część:

 

2u410ma.jpg

 

Dojdą jeszcze Amraamy i GBU 15.

 

Rakiety PP będą w konfiguracji mieszanej jak tu:

 

2641gtf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okres taki, że czasu na nic nie ma i trochę się opóźnia praca. Zamiast kończyć to w sobotę było mikołajkowo....18+

 

309sfh5.jpg

 

za co moja kochana żona zaciągnęła mnie kolejnego dnia do ubierania choinki. Uwierzcie, czułem się jak pilot przy 7G jak wieszałem girlandę:

 

2m50avp.jpg

 

no ale już w wczoraj prace ruszyły do przodu. Jeszcze raz sprawdziłem rozstaw uzbrojenia:

 

15fspqb.jpg

 

i podkładem pociągnąłem wybrane. Było trochę zabawy w szlifowaniu łączeń, ale nic nadzwyczajnego. SW odlane w całości więc tu zaoszczędzona praca

 

2nm1xfo.jpg

 

Przy okazji podkład poszedł już na całą maszynę. Konstrukcja całkiem nieźle się trzyma stojąc na statecznikach i ogonie.

 

2vxpnw7.jpg

zy7ksh.jpg

 

zabrałem się też za dysze, gdzie będą wklejone wewnątrz blaszki:

 

23r4j1s.jpg

e8k13k.jpg

 

Zaczynam też walczyć z gondolami kół. Całkiem fajnie wykonane, nawet mają okablowanie. Je jednak zmienię, bo Edek dodaje blaszki.

 

6s7szb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deadline się zbliża to i trzeba zagęścić ruchy. Preshading zrobiony:

 

dvq9tf.jpg

 

Pociągnięte kolorem bazowym:

 

200frb8.jpg

 

A i dysze dorzucone:

 

fk5jlt.jpg

 

Co do samych dysz to całkiem nieźle się je klei. 3 części łączą się w wylot + 15 siłowników (tak mi się wydaje, że się to nazywa). Spasowanie bardzo dobre.

 

Uzbrojenie pomalowane. Było to trochę obklejania, bo po 2-3 kolory się stosuje:

 

iyg740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba się - szkoda tylko że zdecydowałeś się na uniesiony hamulec aero - bardzo to psuje sylwetkę samolotu.

Choć to oczywiście kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba się - szkoda tylko że zdecydowałeś się na uniesiony hamulec aero - bardzo to psuje sylwetkę samolotu.

Choć to oczywiście kwestia gustu.

 

 

jest to tak fajnie zaprojektowane, że w 3 sekundy mogę to zamknąć. Pod tym względem Revell się spisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końców już w galerii. Musiałem przyspieszyć z pracą i trochę zaniedbany warsztat ale obiecuję nadrobić.

 

Główna sprawa z kalkami - bierzcie Revell. Te co dokupilem nadają się tylko do wyrzucenia. Jedyna jaką użyłem to strażak i policjant. Reszta rozpadła się w rękach lub miała odpowiednik Revell. Znacznie fajniejszej szczegółowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.