Skocz do zawartości

TS-11 1:48 Arma Hobby 49002


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skromny update w tym tygodniu. Kokpit bardzo powoli się kompletuje. Dziś drążki sterowe i orczyki wklejone na swoje miejsce. Pulpity włożone do kabiny na wcisk i jak widać nie będzie różowo. Trzeba to będzie ładnie wyprowadzić wstawkami z hipsu i szpachlą na łączeniach z wanną.

 

DSCN3542_zps2xb7mpl6.jpg

 

DSCN3543_zpskb8yklws.jpg

 

DSCN3544_zpswwcqek2y.jpg

 

DSCN3545_zpsprd9dhns.jpg

 

DSCN3546_zpsqwk8cwkp.jpg

 

Żywica nie jest tak samoskładalna, jak plastiki ale i tak mam czuja, że będzie dobry model. Na nierównomierność brudzenia w kokpicie można psioczyć, ale zastrzegam, że robota jest w głębokim "under construction" więc mogę się nie przejąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony zrobiłem grubej folii aluminiowej. Są dość charakterystycznym elementem i głupio było by je pominąć. A uzupełnić muszę przestrzeń między prawą burtą a pulpitem instruktora, bo przy obróbce odciąłem mocowanie wraz kostką wlewową Mea maxima culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyscie konkretnie wskazac co obcieliscie zebym u siebie nie zrobil tego samego?

Po bokach pulpitów z przyrządami, mniej więcej w połowie wysokości masz ustalacze względem burt kokpitu. Na nie trzeba uważać, bo łatwo je uciąć przy odcinaniu nadlewek żywicy.

 

Fotele. Przy zagłówkach odlane były pałąki, ale więcej było by zabawy z czyszczeniem ich z żywicy, więc je odciąłem i dorobiłem z drutu. Poza kolorem bazowym wszystko malowane pędzlami. NIe lubię tej roboty i cieszę się, że to już za mną ;)

 

DSCN3576_zpskigyrw3g.jpg

 

DSCN3577_zpsikkyrumk.jpg

 

DSCN3578_zpsy9xdoar7.jpg

 

DSCN3579_zpscug1oyfm.jpg

 

Maksymalny zoom, lupa i aparat bez manualnego ISO, więc foty koszmarne, sorry for that.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Się napracowałem przez święta, nie ma co

 

DSCN3590_zpsdhwpy5ct.jpg

 

DSCN3592_zps9ht66si2.jpg

 

Jak widać spasowanie kanałów wlotowych specjalnie precyzją nie poraża. W swoim modelu planuję założyć siatki ochronne na wloty więc będę musiał je wykonać zawczasu i sprawdzić, jak to będzie wyglądać na koniec, żeby ocenić, czy trzeba obrabiać kanały wlotowe, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał .Piękny model jak i jego detalizacja.Oby tak dalej.Pozdrawiam Jacek1971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za detale to się brawa producentowi należą - naprawdę fajny zestaw. ;)

 

Montażu ciąg dalszy.

 

DSCN3598_zpsreesvox9.jpg

 

DSCN3599_zpshioei5tv.jpg

 

DSCN3601_zpsklpaa633.jpg

 

DSCN3602_zpskvqq949e.jpg

 

DSCN3603_zpsea3rtxpu.jpg

 

DSCN3604_zpsmlcjfwfz.jpg

 

Będzie trochę gimnastyki ze szpachlowaniem i szlifowaniem - trzeba będzie skorzystać z patentu Mikołaja75 na pilniki z zapałek i papieru ściernego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć .Co tam Panie z Iskierką słychać.Jak do tej pory to bardzo ładnie.Powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najżmudniejsza robota, mam nadzieję, za mną. Gdzieniegdzie poprawki napewno sie trafią, podkład mi o tym powie, ale w zasadzie przejście skrzydło-kadłub wyprowadzone, i co mnie bardzo cieszy, wnętrza głównych wnęk podwozia także.

 

DSCN3636_zpsp7wnogb3.jpg

 

DSCN3637_zpst7izx2rz.jpg

 

DSCN3638_zpsqescuse3.jpg

 

DSCN3639_zpstbmffxut.jpg

 

Zaczynają łazić za mną przeróbki - zestawowy pitot i masy przeciwflatterowe wyglądają tak sobie a montaż na styk to też nie najlepszy pomysł, więc coraz częściej podglądam warsztat Nacktgeborena na PWMie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat nie umarł, zbierałem siły na tę nierówną walkę:

 

DSCN3948_zps1ozy8bju.jpg

 

DSCN3949_zpsk1ndg8fx.jpg

 

DSCN3950_zpsobdtm2xa.jpg

 

Pierwsza z instalacji niemal kompletna, kilkanaście dupereli zostało do doklejenia i choć tyle będzie z głowy. Przy Malowaniu kolektora ppoż. Farba mi popłynęła więc trzeba to zamalować z aerografu i położyć czerwony na nowo.

 

Co mnie podkusiło z tym silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć Michał.Jak tam model jeszcze żyje ,coś przy nim działasz.Napisz o postępach w budowie.Pozdrawiam Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyje, żyje. Przerwa spowodowana była konkursem na forum. Póki co nic spektakularnego się nie wydarzyło - płatowiec pomalowałem na obrabianych miejscach w celu znalezienia kandydatów do ewentualnych poprawek. Silnik niedługo skończę upiększać instalacjami to pojawią się foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam z niecierpliwością na zdjęcia .Napisz proszę jakiego kleju używasz do klejenia-tego który szybko wiąże lub tego w żelu,jaki producent.Z góry serdeczne dzięki Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.