Jump to content

P-51B Mustang 1/72 Revell+Mastercraft


Czarek
 Share

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy model wykonany całkowicie samodzielnie. Każdy etap budowy modelu był ,,monitorowany'' przez mojego Tatę. Dobór farbek, maskowanie, szpachlowanie oraz nakładanie kalkomanii to także pomoc ojca.

Farbki to 11, 33, 34 Humbrola, wnętrze Pactra. Najwięcej problemów było z kalkami Mastrercrafta, gwiazdy USAF to Rewelle z zestawu. Najtrudniej było pomalować osłonę kabiny. Oczekuję obiektywnych ocen, pamiętajcie, że mam dopiero 13 lat.

 

 

1765ce8beb27e27dm.jpg 6f606b3900da9515m.jpg ca18d3a5c0dc02f4m.jpg 9eaf32fb7192f1afm.jpg

d0508265d412b253m.jpg 0984072e07dc9b9bm.jpg 56cd2f510972b9e5m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hehe, witaj, no to jesteśmy dokładnie w tym samym wieku... a model wyszdł bardzo ładnie jak na pierwszą samodzielną robotę jednyde co mi się nie podoba to nierealistyczne otarcia farby na śmigle (srebrne otarcia), oraz niedomaskowane pasy inwazyjne..pozatym małe szczegóły, taki jak niedomalowana zielona powierzchnia (2 zdjęcie)...aha, aerograf, czy pędzel?

Link to comment
Share on other sites

Znam ten model, i wiem ile to jest 13 lat :-)

Gratulcje. śmigło może być. przetarcia sa po dobrej stronie łopaty. Zatem wszystko jest OK. Gratulacje dla taty !!!!!!!!!!!!!!!! Bo nie łatwo być ojcem :-))

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jak na 13 lat to twój Mustang wygląda całkiem całkiem

Podziwiam to,że przy pierwszym samodzielnym modelu zdecydowałeś się na Mustanga i to w metalizerze (który potrafi dać sie we znaki młodemu modelarzowi). Godna uwagi jest również dbałość o szczegóły, często lekceważone przez modelarzy jak np. czerwone korki wlewów paliwa.Całkiem nieźle wyszedł Ci nieszczęsny "Mutangowy Spód" w okolicy chłodnicy.

Wszystkie niedoskonałości (Nie do końca prosto pomalowana owiewka, otarcia na śmigle, drobne niedomalowania) są tylko kwestią wyćwiczenia.

 

niedomaskowane pasy inwazyjne

 

Kolejny raz powtarzam,że Pasy inwazyjne nie były idealnie prościutkie i piękne jak nogi aktorek. Powinny być niedoskonałe. Te w wykonaniu Czarka są ok.

 

Podsumowując. Jeśli rzeczywiście robiłeś ten model samodzielnie korzystając jedynie z uwag i konsultacji,to biję Ci zasłużone brawo

Oby tak dalej

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.