Skocz do zawartości

MENG M2A3 Bradley 1:35


divv

Rekomendowane odpowiedzi

Jest bardzo daleko do dobrego wyglądu

 

Próbowałem różnie z bazami i ostatnio wyszło, że środkowy kolor jest najlepszy na bazę (vide tutorial z poprzednich postów).

 

Dzisiaj wieczorem kolejne próby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak naprawdę to nie powinno mieć znaczenia, co idzie na bazę, byle na koniec wyszło jak najbardziej zbliżone do oryginału. Ja napisałem jak to wygląda porównując właśnie oryginał, do figurki po lewej, którą z makinenem uważacie za lepszą. Poprawiaj, bo warto. Nie wiem, czy malowałeś tylko pędzelkiem, ale on - jak to pędzelek - jest przecież miękki i nawet najcieńszy przy lekkim przyłożeniu ma tendencje do zwiększenia powierzchni, którą styka się z malowanym obiektem. Zobacz na "końcówki" twoich plam - są zaokrąglone, właśnie z tego powodu. Sztywna wykałaczka powinna lepiej spisać się przy malowaniu drobnych pikseli. Powodzenia

 

 

Gąbka to przy tym rodzaju kamuflażu raczej się nie sprawdzi. MARPAT jest nieco bardziej rozdrobniony niż UCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega leżący wymaga przede wszystkim zmiany kolorów. Nie bardzo to pasuje ani do MARPATu, ani do UCP Jeśli chodzi o sam wzór - nie bardzo mi się to widzi Wadą gąbkowania jest to, że "urządzenie" nie dochodzi do zagłębień w mundurze. Dobrze to widać na tym leżącym w zgięciu jego prawej ręki, pod pachami i na... no na jajcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy, co wyjdzie z tego, co ma w tej chwili divv na swoich figurkach, po zastosowaniu moich rad. Nie żebym uważał je za jedyne prawilne, ale wydaje mi się (to dobre określenie, bo nigdy UCP nie malowałem. Mam nadzieję, że mnie to nie dyskwalifikuje całkowicie z dyskusji ), że najlepsza metoda to namalowanie cieniutkim pędzlem odpowiednich plam, a potem "strzępienie" ich brzegów oraz dodawanie drobniutkich plamek wykałaczką. Makinen - może i gąbką też dałoby się osiągnąć zadowalające efekty, ale na pewno nie po jednorazowym potraktowaniu nią figurki - a Ty chyba na tym poprzestałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, gąbka mnie w ogóle nie przekonuje. Sorry.

 

kubisz, rzeczywiście, pędzelek jest za miękki i zaokrągla. Dzisiaj spróbuję wykałaczką.

 

Wiecie, miałem proroczy sen, że najlepsza byłaby maluteńka kwadratowa gąbeczka przyklejona na końcu wykałaczki. Chodzi o to, żeby nie maczać końcówki co piksel.

 

Niemniej mam wrażenie, że wykałaczka to krok w dobrym kierunku. Można by zrobić obramowanie plamy wykałaczką, a środek wypełnić pędzelkiem, jak się robi mi niektórych wielobarwnych kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić obramowanie plamy wykałaczką, a środek wypełnić pędzelkiem

Właśnie o to mi chodziło! Nie mam pojęcia, dlaczego napisałem odwrotnie :

najlepsza metoda to namalowanie cieniutkim pędzlem odpowiednich plam, a potem "strzępienie" ich brzegów oraz dodawanie drobniutkich plamek wykałaczką

Tutaj niestety problemem będzie konieczność maczania wykałaczki co kilka kropek, no i pilnowanie, żeby końcówka nie była za bardzo zużyta (za gruba). Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo

 

 

 

EDIT. Na zachętę warsztat figurkowy (niestety nieukończony) Artura Mniszewskiego:

http://www.planetfigure.com/threads/acupat-alpines-figure-in-progress.28377/

SBS Calvina Tana na pewno widziałeś:

http://zyclyon.blogspot.com/2008/08/representing-acu-in-135.html

Mój osobisty wniosek - nieliczne ACU, które mi się naprawdę podobały, były malowane bez gąbki - to raczej nie tędy droga. Żmudnie, powoli do celu, z k...ami na ustach, cieniutkim sztywnym pędzlem i czymś twardszym jak choćby ta wykałaczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podejście i jednak porażka, ale dzisiaj zmywacz i bazując na cennych uwagach mojej szlachetnej Żony - lecę dalej.

 

Już mam koncepcję. Używam stępionej igły i zaostrzonej wykałaczki - efekty jak widać. Dużo do poprawki, przede wszystkim rozkład i wielkość plam, ale mam wrażenie, że kierunek jest właściwy.

 

25037893533_6ff3568ae2_c.jpg

 

25363806520_ebf70fe1d2_c.jpg

 

25363810180_ea398871d0_c.jpg

 

Tutaj zaczynałem od najjaśniejszego podkładu. Teraz zmieniam na Tamiya Deck Tan (kolor jak na kamizelce), potem najciemniejsze plamy (GreenGrey ale rozjaśniony) i na końcu szary, jak sugerował Kubisz.

 

Najciemniejszego koloru jest najwięcej, ale zdjęcia realu pokazują, że taka jednak jest jakby kolejność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi się podobać

 

Sądzę, że na prawidłowe wdrożenie Twoich rad mógł mieć wpływ wczorajszy drink z Jimem Beamem Jak się uda , to i dzisiaj się wspomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej, lepiej...

 

Makinen, nie odpisałeś nic na temat oznaczeń jednostek na mundurach? Pisałem w twoim wątku o Humvee. Sam nie wiem, czy warto to kupić, ale jak już ładuję tyle czasu i energii w to kamo, to może i kalki warto dokupić? http://modelsua.com/Modern-US-Army-Rank-Marking-and-Regiment-Insignia.html

 

Czytałem na Humvee-models jak kubisz się chwalił zakupem innego zestawu kalkomanii? Czy warto było kupować? Może coś zostało? http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=9&t=1437

 

Może warto coś kupić na spółkę itp. itd?

 

PS. Alliance Model Works insignia wychodzi 17 USD = ok. 70 zł z wysyłką. Modelsua wychodzi 36 zł z wysyłką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na Humvee-models jak kubisz się chwalił zakupem innego zestawu kalkomanii? Czy warto było kupować? Może coś zostało? http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=9&t=1437

Ja się nigdy nie chwalę, ja tylko pokazuję co mam Zestaw bardzo dobry moim zdaniem, merytorycznie i jakościowo (z drobnymi uwagami, które można poczytać pod podanym wyżej linkiem). Nie ruszałem go, bo mi przeszła ochota na modelowanie całkowicie. Jednak pozostawiam go sobie - albo ochota wróci i wtedy sporo z tego się może przydać, albo nie wróci - wtedy pójdzie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak porażka.

 

25740016096_d85c20375c_c.jpg

 

25740013726_72afeaa65a_c.jpg

 

25645097392_c8d83d2e49_c.jpg

25139463193_7536bf8b5d_c.jpg

 

Niby zgodność z oryginałem jest, ale wizualnie to jednak nie to:

 

25139474753_b23b319699_c.jpg

 

Wracam do koncepcji Calvina Tana:

 

25150587274_222d197432_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Twoje niezadowolenie z poprzedniej wersji wynika z nie do końca dobrze dobranych kolorów? Widać wyraźnie różnice porównując ze zdjęciem czapki. Napisz proszę, jakich farb (numer, producent) używasz. Nie znalazłem wcześniej, czy o tym wspominałeś. No chyba, że to są mieszane na bieżąco kolory...

 

Gościu z ostatniego zdjęcia w sumie też się bardzo obiecująco zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.