Skocz do zawartości

Wybór modelu i maskowanie.


Michael_94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy, mam na imię Michał. Do hobby wracam po kilku latach, uzupełniłem warsztat i coś podłubałem (kiedyś na dłubaniu się skończyło) ;)

Na początek wybrałem myślę klasyki: T 34-85, Titanic, Spitfire, później pewnie jakieś Tygrysy, Shermany itd....

Jako z wyborem dwóch pierwszych nie miałem problemu - fajnego teciaka oferuje firma Dragon, Titanica dostałem na urodziny - to mam problem ze Spitfire'm.

Znalazłem dwie opcje w sensownej cenie: HobbyBoss 1:32 z kalkami Jana Zumbacha i zestaw Revella również 1:32.

Generalnie od razu brałbym zestaw Revella - dobrze oceniany, montaż pewnie też prosty, jednakże znajomy odradził mi go ze względu na trudności w montażu kokpitu i niemożność połączenia połówek kadłuba, bo kokpit jest zwyczajnie za szeroki - przez boczne ścianki.

Czy ktoś z Was mógłby zweryfikować czy to prawda?

Jeśli chodzi o zestaw HobbyBossa to mam wrazenie, że na początek ma za dużo części i mogę go nie ogarnąć.

Doradzicie, który lepszy? W obydwu silnik będzie zamknięty.

 

Druga sprawa. Tu chodzi o widoczność preshadingu.

Czy malując dwukolorowy kamuflaż najpierw

a) malujecie cały model jednym kolorem, potem jak wyschnie tworzycie siatki i nakładacie drugi kolor?

b) nakładacie siatki od razu, maskujecie pola gdzie będzie drugi kolor, malujecie pierwszy kolor, a potem zmiana?

 

Trzecia sprawa. Czy nakładacie siatki maskujące z plasteliny szkolnej? Kiedyś robiłem to patafixem, było ok ale patafix formuje się ciężej niż plastelina.

Teraz zrobiłem siatkę z plasteliny ale wyszły pod spodem brzydkie smugi. Ale to może przez to, że farba nie była jeszcze wyschnięta. Malowałem Gunze H z odrobiną Leveling Thinnera. Powierzchnia była odtłuszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Spitfire … HobbyBoss 1:32 … Revella również 1:32. …
Hobby Boss 83205 ➝ 175zł, Revell 03986 ➝ 115 zł. Bierz pierwszy — bedziesz bardziej dumny żeś rozdłubał droższy zestaw.

 

Pozwolę sobie podpowiedzieć, że więcej satysfakcji niż wymienione przez ciebie zestawy da ci rodłubanie modelu Tamiya 60319.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya 60319.... jakość i cena na równym wysokim poziomie. Ale tak jak mówiłem - obawiam się, że przy pierwszym modelu coś może pójść nie tak i będę 500 zł w plecy dlatego wolałbym wybrać między Revellem i HobbyBossem chociaż Tamiya bardzo kusi

Czy mogę jeszcze uzyskać odpowiedź na drugie pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya 60319 … Tamiya bardzo kusi
Przeczytawszy twój pierwszy post od razu zauważyłem, że masz doświadczenie i obycie z tematem, które spokojnie wystarczy do rozdłubania tego zestawu.
Czy mogę jeszcze uzyskać odpowiedź na drugie pytanie?
Z tego co mi wiadomo jest to jedna z podstaw modelarstwa, którą opanowuje się na modelach kosztujących od piętnastu do trzydziestu złotych. Tu masz gotowy link do google.

Uważam, że ten filmikhttps://www.youtube.com/watch?v=_keOjVW-2i4 w sposób zadowalający odpowiada na twoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj Michael_94 bardzo dokładnie recenzje tych modeli w kilku miejscach bo może się bardzo szybko okazać, że jak będziesz coś więcej chciał zrobić z tych tańszych to per saldo okażą się bardziej pracochłonne (poprawianie uproszczeń i baboli) i kosztowne... niż polecana Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście Panowie rację, wybrałem Spita Mk IX c z Tamiyi. Będzie u mnie po świętach.

Otrzymałem odpowiedzi na wszystkie pytanie więc myślę, że temat do zamknięcia.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.