Skocz do zawartości

2S3 Akacja. Koniec zimy w Artiomowsku. Trumpeter 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

tak zapytam z niewiedzy na jakim jest podwoziu ta Akacja ? tzn z jakiego czołgu ?

Nie czołgu a z systemu KRUG, GM-123

Szczerze mówiąc też o tym nie wiedziałem, układ jezdny wyglądał znajomo, gdzieś dzwoniło, ale nie wiedziałem w którym kościele.

Dzięki Tomku za wyjaśnienie , dobrze że jesteś na forum gdyż twoja wiedza merytoryczna na temat współczesnej pancerki jest wielka

Dołączam do pochwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie po dłuuugiej przerwie,

 

Model maźnięty na zielono. Kolor to mieszanka tamyiowskich Olive Green, Yellow Green, Wooden Deck Tan i białego. Jutro pomaluję plamy kamuflażu. Tym razem zrezygnowałem z lakieru do włosów na tym etapie, bo nie będę go mocno obijał. Ale już pod brązowy i czarny zamierzam go położyć i co nieco zedrzeć.

P1330780.jpg

P1330791.jpg

P1330812.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej. Model jest po kilku filtrach - pomarańczowym i brązowym, żeby złapać odcień bardziej zbliżony do oryginału i po szarym, który zgasił nieco różnice między kolorami.

P1330868.jpg

P1330869.jpg

P1330871.jpg

Pomalowałem też wszelkie detale, oraz bambetle, które planuję umieścić na pojeździe. W większości nie są jeszcze skończone.

P1330875.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Prace ostatnio posunęły się mocno do przodu i weszły w decydującą fazę. Przede wszystkim - mamy zrobione błoto.

Pierwszą warstwę wykonałem akrylami - Buff Tamiya, najpierw położony na lakier do włosów i wytarty, a następnie domalowane różne zacieki.

P1330881.jpg

Na to poszedł specyfik Africa Dust od AK, na który w okolicach wahaczy i powyżej zacząłem sypać pigmenty, wymieszane z piaskiem, trawką elektrostatyczną, zasuszonymi kawałkami liści etc. Całość utrwaliłem fixerem.

Na koniec pozostało podchlapać pigmentami mieszanymi z benzyną do zapalniczek i zrobić kilka tłustszych plam, zacieków/wycieków i oto efekt końcowy:

P1330906.jpg

P1330907.jpg

Procedura na kołach wyglądała podobnie, z tym, że tutaj gdzieniegdzie nakładałem wspomnianą powyżej mieszankę pigmentów "na mokro" z fixerem by uzyskać nieduże grudy błota.

P1330917.jpg

Poza tym w międzyczasie model otrzymał wash, odpryski, pierwszą warstwę różnych syfów, troszkę zróżnicowałem też kolorystykę farbami olejnymi. Tak to wygląda obecnie.

P1330914.jpg

P1330913.jpg

P1330911.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
To Twój? ;) Dzięki, na razie nie planuję - nie mogę się zmotywować nawet do zrobienia podstawki pod Akację. A i czasu brak teraz na jakiekolwiek przyjemności.

 

Nie môj, ale oczy mi się zaświeciły

No to tym bardziej bym go chciał w Twoim wykonaniu - tylko może nawet bardziej odbajerzonego?

Przejrzałem swoje mini-archiwum, niestety fotek Humvee z Ukrainy nie posiadam. Ale widziałem w internetach niejedną i ciekawych tematów wśród nich mnogo. ;)

 

Tak czy siak można rozważyć na konkurs letni - choć zdjęć nie mam, to mogę podpowiedzieć gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.