Skocz do zawartości

Flotylla Pińska 1/72 - Trałowiec T1


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

TankRed1070 - superancko

Fajny ten patent z naklejanymi nitami - nie wiedziałem że produkują takie cuś. Przy ręcznej robocie, na sztuki, to zawsze jest najtrudniej zachować regularne dystanse pomiędzy

 

PS: kiedyś się zastanawiałem czy Choroszy wypuści jeszcze coś ze śródlądowych łajb września ale chyba nic z tego nie będzie bo cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detale do systemu trałowego:

20160213_221440_HDR_zpsewntggsi.jpg

 

Rybka? zobaczymy ile zostanie miejsca - jak będzie pustawo to zrobimy. Jak nie to rybki będą na następnym trałowcu

 

Co do żywicznych modeli - sam się zastanawiam czy czegoś nie wydać. Czemu by nie spróbować?

 

Macie jakieś patenty na linki i sznurki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

hmmm, a gdyby tak wypalić to laserkiem?;) piknie wygląda. na cieniutkiej tekturce, koszt przynajmniej o połowę niższy a modelarz kartonowy sobie poradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd wziąść model z naszego materiału?

Kiedyś go zaczął projektować Adamcook, ale się wszystko urwało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet planów mam w domu, nawet coś tam kiedyś planuje w 1:25/1:50 jak mnie nikt nie uprzedzi, ale to pieśń przyszłości nie ma co brać za dużo projektów naraz na głowę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie laserkiem? Raczej nie w tej skali albo nie takie detale. Karton? Zrobiłem w życiu sporo modeli z kartonu, większość od podstaw, w tym sporo okrętów. Każde tworzywo ma swoje ograniczenia, karton moim zdaniem ma ich za dużo. Cena blaszki owszem, wysoka ale wynika z tego że to jednoegzemplażowa produkcja. Mógłbym ich zamówić np. 50, byłoby taniej, tylko kto by to kupił? Jak ktoś zainteresowany tą blaszką proszę o info na priv. Można wytrawić więcej

 

Jeśli ktoś wątpi w celowość stosowania takich wynalazków przykłady:

Przykład 1:

20160316_201356_HDR_zpsyo6rqmaw.jpg

U dołu greting zestawowy - żywiczny, u góry mój złożony z 8 elementów fototrawionych

 

Przykład 2:

 

20160316_201421_HDR_zpskscixzzn.jpg

Ramy okien z kratami. Trudno w tej skali oddać ten element ( rama + nitowanie + kraty) wiernie nie przeskalowując grubości elementów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli....

montuję i instaluję blacharkę, a przynajmniej to co się da przed malowaniem:

20160319_213647_HDR_zps41vbv0rk.jpg

20160319_213835_HDR_zpsjqq2cdut.jpg

20160319_213732_HDR_zpsnuoqiovd.jpg

20160319_213755_HDR_zps04ykzl9b.jpg

20160319_213929_HDR_zpsy1nswkua.jpg

20160319_214024_HDR_zps9mv2rntg.jpg

Koła łopatkowe oczywiście jeszcze będą zdetalowane. Niektórych "usztywnien" jeszcze brakuje.

Może nie wszystko idealnie ale nie jest najgorzej

Cieszę się, że póki co wszystko w miarę pasuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.