Jump to content
Manve

[Konkurs] Nazwanie modeli

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Nazywam się Andrzej Aksak i jestem synem Marka Aksaka wielokrotnego mistrza świata w modelarstwie redukcyjnym, który zmarł niecały rok temu. Pozostawił po sobie kolekcję ponad 200 modeli, niestety nie mam żadnych informacji o tym czego są to modele. I tu zwracam się z ogromną prośbą do forumowiczów o pomoc przy ich identyfikacji, aby umilić Wam tą czynność organizuję konkurs. Przy okazji zapraszam do zapoznania się z osobą jaką był mój Tata.

 

 

W celu wzięcia udziału w konkursie należy wejść na stronę http://marekaksak.pl tam w zakładce modelarstwo znajdziecie galerie zdjęć każdego modelu, które są nazwane: samolot 001, samolot 002... pojazd 001, pojazd 002... . W komentarzach należy podać nazwę modelu z galerii a następnie nową poprawną, jak na przykładzie:

 

samolot 001 – [tu proponowana nazwa]

samolot 002 – [tu proponowana nazwa]

 

Pierwsze trzy osoby które poprawnie zidentyfikują największą ilość modeli, otrzymają otrzymają albumy poświęcone tematyce lotnictwa wojskowego i nie tylko.

 

Konkurs zakończ się w momencie nazwania wszystkich modeli na stronie, które będę starał się na bieżąco aktualizować.

 

Pozdrawiam Andrzej Aksak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie, jestem pod nie małym wrażeniem jednocześnie informuję że ciągle jest szansa na zgarnięcie trzeciego miejsca, są braki w galerii Woda i Ziemia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie się z kimś nałożyłem przy temacie trałowca T-61. I pojawił się gwóźdź z numerem taktycznym 110! Ktoś coś wie czy to jakiś błąd czy był okręt z takim numerem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę, to nasze trałowce tego typu nosiły pierwotnie oznaczenia T-61 do T-72, a później od 601 do 611. Ten błąd wynika prawdopodobnie z pomyleniem numeru burtowego z numerem stoczniowym...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.