Skocz do zawartości

drugie życie Muła


Piotr Kmiecik

Rekomendowane odpowiedzi

dawno nic tu nie pokazywałem - może więc czas.

 

generalnie projekt rodził się długo (będzie już ze dwa lata) ale w końcu zaczął nabierać realnych kształtów.

 

kiedyś dawno temu ulepiłem Opla Maultiera. niestety szybko przestał mi się podobać, a potem jeszcze zderzył się z kotem. i stał tak biedak, aż zaczął mi się we łbie durnym rodzić chytry plan... do tegoż planu dokupiłem dragonowskie figurki niemieckich snajperów oraz martwego grenadiera.

 

opowieść jest taka:

 

późną wiosną 1943 roku w rejonie kurska zabłądził Opel Maultier. pech chciał, że zabłądził w bardzo niewłaściwym miejscu i dostał się pod ogień radzieckiego karabinu maszynowego. dużo tego ognia nie trzeba było żeby pasażer nieprzytomny osunął się na podłogę a kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słupek czy cokolwiek innego. zdążył jeszcze wysiąść z szoferki kiedy trafiły go kolejne kule - i tak już został. miejsce w którym stała się cała rzecz kilka miesięcy stało odwiedzane jedynie przez mrówki z sąsiedniego mrowiska. rosjanie nie zdążyli nawet zameldować o swoim sukcesie, ponieważ w drodze powrotnej oni z kolei dostali się pod ogień. i to w zasadzie mógłby być koniec opowieści, gdyby wraku nie znalazł zespół niemieckich snajperów. tak zaczęło się drugie życie muła.

 

dd16764b88fa1e37m.jpg d32cc9d5c4cc36c4m.jpg 1f1a0e88d4b24c01m.jpg

10f9ded1f882f9e0m.jpg 788d9e624ea164ffm.jpg

 

martwy grenadier na razie wygląda tak:

 

7bce498eb17a64d5m.jpg

 

z Maultierem coś tam sobie dłubię od czasu do czasu. figurki dragona są na razie poskładane "na sucho", ale generalnie projekt traktuję jako bardzodługodystansowy - więc wszystko pod kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry pomysł z tą założoną "nieregulaminowo" czapką.. daszkiem do tyłu..

ciekawi mnie jak wykonasz mrowisko.. liczę również na tabuny małych zwierzątek oblegających szkielet i parę "łańcuszków" prowadzących od mrowiska w różnych kierunkach :P

skoro opel został ostrzelany z broni maszynowej to proponował bym bardziej zmasakrować drzwi tegoż.. tak samo okolice maski i silnika, szyba raczej by się rozprysła po przyjęciu paru pocisków..

myślę, że ciekawym akcentem było by też wykonanie opony w wersji "flak", luźno zwisającej z powodu braku powietrza..

ciekawie się zapowiada.. będę zaglądał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie czapki z daszkiem do tyłu da się znaleźć na kilku zdjęciach. IMHO wygląda to fajnie - zawsze inaczej niż hełm.

mrówek ani mrowiska raczej robił nie będę - to tylko sposób na wytłumaczenie stanu poprzedniego użytkownika Maultiera po tak krótkim w sumie czasie.

w kwestii ostrzelania - dużo go nie było. w szybach są dwie przestrzeliny i wystarczy. w drzwiach i masce też trochę jest - ale nad tym będę jeszcze pracował. opona raczej nie będzie w wersji "flak" - wolę wersję "popiół", być może z wyeksponowanym oplotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA - to zależy, jak szybko go ktoś znalazł. zakładam, że tego znalazły tylko mrówki. jak na niego dokładniej popatrzeć - to ma nawet walthera w kaburze.

 

Maciej - kiedyś w czechach kupiłem, bo mi się spodobał strasznie. no i tak leżał rok chyba, aż w końcu wymyśliłem, jak go spożytkować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.