Skocz do zawartości

Problem z malowaniem


Pi90R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pi90R, trzy posty pod rząd, rozstrzał ledwo pół godziny. Netykieta, opcja szukaj - tyle do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkim mat lub satyna.

 

 

 

 

 

 

Sory ze pytam o wszystko ale ja dopiero zaczynam z modelarstwem...

 

 

Pi90R, trzy posty pod rząd

 

 

Pi90R z forum też 1 raz korzystasz ?

 

5. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania Netykiety, a w szczególności do ograniczenia odpowiedzi nie wnoszących do dyskusji treści merytorycznych.

 

Więcej dowiesz się TU

 

Świetna opcja ! SZUKAJ ! dostępna na większości for internetowych , pomaga się dowiedziec pewnych rzeczy , jeśli nie wiesz gdzie jest i nie możesz jej znaleźc JEST TUTAJ

 

PS. Dałem ci tyle cytatów , bo ludzie już odpowiedzieli na twoje pytania , czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie pozwole również na małe pytanko

 

Panowie powiedzcie mi jak jest z kolejnością. Po pomalowaniu modelu robie najpierw suchy pędzel, wash, kalki i na końcu lakier czy kolejność jest inna?

 

EDIT

Jeszcze jedno ;) Myślicie, ze jest sens klasc lakier na modelu za pomocą pedzla? Nie mam areografu i nie wiem czy nie okaze sie to zasadnicza przeszkodą.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

 

1. Nakładamy grunt a następnie farbe podkładową.

 

2. Jak kto woli preshading.

 

3. Farba bazowa.

 

4. Lakier bezbarwny błyszczący.

 

5. Kalkomanie.

 

6. Znowu lakier.

 

7. Wash farbami akrylowymi lub olejnymi artystycznymi.

 

8. Suchy pędzel.

 

9. Lakier błyszczący.

 

10. Ostatnie poprawki po malowaniu.

 

11. Najpierw lakier błyszczący aby utrwalić a następnie 3 warstwy lakieru matowego i gotowe...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. Lakier błyszczący.

 

9. Suchy pędzel.

Moim zdaniem najładniejszy efekt suchego pędzla uzyskuje się na powierzchniach względnie matowych. Na błyszczących jest problem natury takiej, że farba zamiast równomiernie zbierać się na wypukłościach, rozmazuje się na nich. A już na pewno na błyszczącej powłoce nie dałoby się rozjaśnić suchym pędzlem większych powierzchni. Dlatego ja zawsze lakieruje model matem przez tą techniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo, Twój punkt numer osiem mi sie nie podoba. Lakier błysk przed suchym pędzlem? Przecież pigment nie będzie nigdzie zostawał, porobią się smugi a nie ładne przejścia. Moim zdaniem tu powinien być albo mat, albo chociaż satyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo, Twój punkt numer osiem mi sie nie podoba. Lakier błysk przed suchym pędzlem

 

Oo qrde pomyliłem się, już poprawione...

 

mam male pytanko bo o washu dowiedzialem sie wystarczajaco duzo Smile a co to jest ten preshading i na czym polega ? z gory dzieki Smile

 

Jest to nałożenie na podkład aerografem czarnych lub ciemno szarych smug, które po nałożeniu mocno rozcieńczonego koloru bazowego będa się wyróżniać na modelu.

http://www.amv-lilliput.org/modelli/aerei/giordano/Re-2000/Preshading2.jpg

 

Osobiście wole rozjaśniać aerograłem po nałożeniu farby bazowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierając temat do kupy : Kolejnośc malowania :

 

1. Nakładamy grunt a następnie farbe podkładową.

 

2. Jak kto woli preshading.

 

3. Farba bazowa.

 

4. Lakier bezbarwny błyszczący.

 

5. Kalkomanie.

 

6. Znowu lakier.

 

7. Wash farbami akrylowymi lub olejnymi artystycznymi.

 

8. Suchy pędzel.

 

9. Lakier błyszczący.

 

10. Ostatnie poprawki po malowaniu.

 

11. Najpierw lakier błyszczący aby utrwalić a następnie 3 warstwy lakieru matowego i gotowe

 

Co to jest Prehading :

 

 

 

Jest to nałożenie na podkład aerografem czarnych lub ciemno szarych smug, które po nałożeniu mocno rozcieńczonego koloru bazowego będa się wyróżniać na modelu.

Preshading2.jpg

 

Odnośnie lakierów :

 

Dobry lakier błysk - sidolux. Dobry lakier mat - Vallejo i Pactra. Dobry lakier satyna - Vallejo.

Przed zaciekami i washem lakierujesz na błysk. Przed suchym pędzlem mat lub satyna. Po wszystkim mat lub satyna.

 

Metalizer a metoda suchego pędzla :

 

Jak chcesz nakładać metalizer metodą suchego pędzla lepiej jak powierzchnia jest pokryta farbą błyszczącą...

 

 

Troche o suchym pędzlu i washu :

 

Metoda suchego pędzla ma za zadanie uwypuklić wszystkie wystające części modelu żeby nie był taki "jednolity".

Ja robie to w sposób następujący:

Jeżeli model maluje jednym kolorem to do farby którą malowałem cały model dodaje troszku białego albo jasno szarego.Potem maczam w tym pędzel i wycieram w chusteczkę lub papier toaletowy do momentu aż pędzel na papierze nie będzie zostawia smug.Po tej czynności ze tak napisze "czyszczenia pędzla" przecierasz cały modle Laughing

 

A co do washa to sienna palona to jedna z barw farb olejnych dla artystów a Van Dyck to firma która ja produkuje,takie farby można kupić w sklepie dla plastyków.Nie wiem czy można je dostać poza takimi sklepami Rolling Eyes

 

No i kilka poradników co i jak :

 

http://www.model-klub.pl/artykul-5.html

http://www.model-klub.pl/artykul-16.html

http://www.model-klub.pl/artykul-14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, to co napisal kolega bartek_00 brzmi jak jakas wiedza tajemna !

Naliczylem 14 (slownie: czternascie) warst farby !!!

Czy spod tego jeszcze widac pozniej nity i laczenia blach ?

 

Tak pytam bo sie nie znam, sam jak wiele lat temu sklejalem modele to malowalem jedna warstwe od razu na plastik, na to kalkomanie i czesc !

 

(Teraz znowu sie przymierzam do sklejania i z trudem daje wiare temu co czytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.