Skocz do zawartości

Problem z malowaniem


Pi90R

Rekomendowane odpowiedzi

Nie szukaj nic na necie bo tam przepłacisz!!

 

Farby olejne rozcieńczasz rozpuszczalnikiem ftalowym lub benzyną ekstrakcyjną.

 

Farby akrylowe rozcieńczasz wodą lub acetonem czyli można powiedzieć, że zmywaczem do paznokci.

 

Farby olejne artystyczne rozpuszczalnikiem ftalowym lub terpentyną balsamiczną ale nie radze bo cholernie śmierdzi...

 

 

Ojej, to co napisal kolega bartek_00 brzmi jak jakas wiedza tajemna !

Naliczylem 14 (slownie: czternascie) warst farby !!!

 

 

misio-jedi To napisał kolega Dumo i to nie jest tak wcale dużo warstw.....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

14 warstw spod pędzla raczej nie wyglądało by dobrze. A aerografu to spoko, lakiery to często mgiełki, minimalnych grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hawid.com.pl/stationery_profi_15_pedzelki_modelarskie_i_artystyczne-p-2.html

 

Co o tym zestawie sądzicie ? Wiem , że to żadne cuda ... bo to sztuczne jest , ale powinno malowac Ale niech wypowiedzą sie ci co mają o tym większe pojęcie , czy takie sztuczne pędzle można myc jakimś domowym specyfikiem ? Bo te z naturalnego włosia wiem , że powinno się myc droższymi specyfikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

 

1. Nakładamy grunt a następnie farbe podkładową.

 

2. Jak kto woli preshading.

 

3. Farba bazowa.

 

4. Lakier bezbarwny błyszczący.

 

5. Kalkomanie.

 

6. Znowu lakier.

 

7. Wash farbami akrylowymi lub olejnymi artystycznymi.

 

8. Suchy pędzel.

 

9. Lakier błyszczący.

 

10. Ostatnie poprawki po malowaniu.

 

11. Najpierw lakier błyszczący aby utrwalić a następnie 3 warstwy lakieru matowego i gotowe...

Dumo mam pytanie bo tutaj piszesz, ze po kalkomani lakier po washu i po suchym pedzlu takze lakier a na samym koncu matowy trzy warstwy wiec moglbym po czynnosciach takich jak wash, suchy pedzel itd stosowac sidolux ? a gdy skoncze caly model uzylbym wtedy lakieru matowego ? a i dzieki za podpowiedz o rozcienczaniu farb Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby akrylowe rozcieńczasz wodą lub acetonem

 

hmm... czy aceton jest bezpieczny dla palstiku. bo na Wiki, ktora tez sie swoja droga myli znalazlem ze "aceton (...) Jeden z lepszych rozpuszczalników (jeszcze dość łatwo dostępny), rozpuszcza większość miękkich tworzyw sztucznych ..." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie mylcie ACETONU z bezacetonowym zmywaczem do paznokci. Aceton jako taki lub zmywacz do paznokci na bazie acetonu zezre model blyskawicznie. Przeciez kiedys (niektorzy do tej pory stosuja ta metode) sie tak kleje robilo. Kawalki ramek rozpuszczalo sie wlasnie w zmywaczu do paznokci. Dumo, sprawdz najlepiej, czy na opakowaniu tego, co uzywasz, nie jest napisane "zmywacz bezacetonowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak pytam ale zaczynam z modelarstwem i chce wiedziec jak najwiecej a benzyna ekstrakcyjna to inaczej benzyna lakowa bezzapachowa ? no i gdzie taka bezyne moge kupic bo w sklepach modelarskich na internecie nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie to samo. Lakową zwykłą w każdym markecie budowlanym, bezzapachową w sklepach plastycznych na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki i jeszcze cos gdy skoncze juz caly model to nakoncu trzeba go polakierowac i kieruje do was pytanie czy lakier matowy taki jak ten http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=6&przedm=115414&grp=&f_pkt=&filtr_dost=

bedzie dobry ? i czy lakier trzeba specjalnie rozcienczac jesli tak to czym ? dodam jeszcze ze maluje pedzlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy gdy model pomaluje akrylami w moim przypadku pactra to bedem mogl go polakierowac tym lakierem bezbarwnym humbrola ----> http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=6&przedm=115414&grp=&f_pkt=&filtr_dost=

bo moje obawy wiaza sie z tym iz humbrol produkuje farby emaliowe... a ja maluje akrylami i czy ten lakier bedzie dobrze sie trzymal na powieszchni farb akrylowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hawid.com.pl/stationery_profi_15_pedzelki_modelarskie_i_artystyczne-p-2.html

 

Co o tym zestawie sądzicie ? Wiem , że to żadne cuda ... bo to sztuczne jest , ale powinno malowac Smile Ale niech wypowiedzą sie ci co mają o tym większe pojęcie , czy takie sztuczne pędzle można myc jakimś domowym specyfikiem ? Bo te z naturalnego włosia wiem , że powinno się myc droższymi specyfikami

 

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynalem zabawe, wlasciwie jak wracalem do zabawy, zaopatrzylem sie w trzy pedzle: 0, okragla 5 i plaska 8... I se jakos radzilem... W miedzyczasie troche modeli napsulem, wiekszosc wyladowala w koszu, ale przynajmniej dowiedzialem sie, czego tak naprawde potrzebuje i do kazdego nastepnego modelu podchodzilem coraz lepiej przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktos mi na moje pytanie i dodam ze maluje pedzlem? bedem bardzo wdzieczny

Powiedzcie mi czy gdy model pomaluje akrylami w moim przypadku pactra to bedem mogl go polakierowac tym lakierem bezbarwnym humbrola ----> http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=6&przedm=115414&grp=&f_pkt=&filtr_dost=

bo moje obawy wiaza sie z tym iz humbrol produkuje farby emaliowe... a ja maluje akrylami i czy ten lakier bedzie dobrze sie trzymal na powieszchni farb akrylowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko bo czylalem o metodzie washu robionym z senny palonej i jest napisane ze senne rozciencza sie i naklada na model nastepnie czekamy az wyschnie i wycieramy wacikiem lub sciereczka tam gdzie nie chcemy miec rdzy wszystko rozumiem ale czy ta sciereczka nie musi byc czyms namoczona jakims spirytusem lub czyms innym z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.