Skocz do zawartości

P-47D-28-RE GCII/5 ,,La Fayette" 1/72 Revell


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo lubię ten samolot, postanowiłem go mieć w barwach de L'Air. Najprostszy sposób to zestaw Revella, tani, z dobrą kalkomanią i nieźle wydany. Samo sklejanie było bezproblemowe, chociaż jest to relaksacyjny model i ostatni z plastiku, jaki w tym roku skleiłem. Był on przerwą w sklejaniu innego modelu, odskocznią, dlatego zrobiłem go w standardzie. Góra modelu to dark green Model Master, dół ocean grey też Model Master. Kokpit to Pactra 34151, wnęki podwozia to Humbrol 81. Linie zapuściłem czarną pastelą z sido, przecierka 11 Humbrola, okopcenia to mieszanina różnych kolorów pasteli. Na to lakier matowy Humbrola. Kiedy następny model powstanie, nie wiem, na razie całe siły skoncentrowałem na tym: http://www.papermodels.pl/topics1/konkurs-pancerny-mm-t-72-vt1181.htm

Cieszyły by mnie uwagi na temat, co zrobiłem źle i jak powinno to wyglądać.

 

77f0acd4e266cf1fm.jpgca80eb895006a8d5m.jpgdba7423ad64e974dm.jpgbb546a5996b5f2d4m.jpg

e82ccda5d3d9c595m.jpgcc3c8ee45dfb7927m.jpg0c1d9ea8998aafdfm.jpgf51e935209a57424m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Też złożyłem takiego ale w barwach amerykańskich... aż mnie ściska jak bardzo spartoliłem mój model patrząc na twój... Tylko czy koła są aby równo?

 

Gratuluję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem dzbanka :-)) Mam ich kilka :-))

1. świetny kokpit !!

2.Oryginalne malowanie

3.Fajne Km'y

reszta na poziomie.

No i trzeba przyznać, że revell stanął na wysokości zadania :-)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Cieszy mnie, że model zrobił pozytywne wrażenie, że się podoba. Z kokpitu jestem najbardziej zadowolony, koła natomiast mają jakąś dziwną tendencję do wykrzywianie się pod ciężarem modelu. Jak go mam w ręku, to wszystko jest OK., wystarczy postawić i się lekko gną. Pomyślę jak tego problemu się pozbyć.

Też złożyłem takiego ale w barwach amerykańskich.

 

Mam i ja go z pędzącym bykiem, a także i Academika z głową Indianina. Piękne i ciekawe malowania, świetnie prezentują się pośród innych modeli. Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czsochaj,

ja sie nie bede czepial, bo znam troche Twoja filozofie modelarstwa. Dla mnie to akuratny "gablotnik", ten Twoj Thunderbolt.

A co do uginania sie kol (masz chyba na mysli golenie?) to na poprawke moze byc za pozno. Z tego co widze, to golonki sa stosunkowo cienkie, a polistyren to nie stal. Model, jak na P-47 przystalo, jest napewno dosyc ciezki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem dołóż blachy naprawdę warto.

 

 

A co to ma do ogólnego wyglądu modelu????!!!!

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

 

Czsochaj: modelik bardzo, bardzo ładny, malowanie pędzelkowe czy aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie pędzelkowe czy aero

 

Model malowany aerografem, od jakiegoś czasu pędzelki służą mi do przecierek i nanoszenia śladów eksploatacji. Czarek codziennie widzi ten model, to mój potomek, zawsze jak na niego patrzy, powtarza mi, że jednak mogliśmy do niego zakupić blachy. Mamy kilka P-47 w standardzie, dlatego mi to wypomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rzeczywiście jest przedni.

Zresztą od jakiegoś czasu raczysz nas ciekawymi pracami. Pomimo,że mamy nieco inne podejście do modelarstwa,to podobają mi się twoje prace.Podobnie jest z tym P-47.

Większym znawcą tego samolotu jest kolega Timi i zapewne on lepiej wypowiedziałby się w kwestii merytorycznej, ja jednakże ocenię jedynie wykonanie od strony estetycznej.

Malowanie : Git

Kalkomania: Git

Brudzenie : Git

Duży plus za oryginalnośc malowania. Thunderbolty mają wiele pięknych malowań,ale to ma swój specyficzny urok

Przyczepię się tylko do dwóch rzeczy,które nie do końca są związane z modelem.

1. Pyłki,syfki vel Kurz jakiś tam, który pokrywa powierzchnię modelu i niesamowicie psuje jego prezencję. Pozbądź się go immediately!

2. Zbyt Ciemne zdjęcia. Postaraj się zdobyć kawałek białego kartonu.

 

Poza tym naprawdę bardzo mi się ten T-bolt podoba.Czekam na więcej

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.