Skocz do zawartości

smutny widok


imt

Rekomendowane odpowiedzi

... nie kapuje po co ściągali ten wrak do jakiegoś dołu i tam go wysadzili w powietrze... rozbroili by i zostawili - w iraku tez na pewno znaleźli by sie amatorzy zbierania złomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu, bo około połowy lat 90' z jednego z mazurskich jezior wyciągnięto kompletnego Ju-188 w świetnym stanie (jak na samolot z jeziora)... I co? Na żyletki poszedł... Ehh teraz to można gdybać co by to było gdyby nasze społeczeństwo cechowała większa wrażliwość....

 

Niestety masz rację, wrażliwości zero... ja jakiś czas temu dowiedziałem się, że (najprawdopodobniej też w podobnych latach j.w.) znaleziono... kompletnego Karasia w jakiejś gliniance czy gdzieś tam na terenie poligonu, co zrobili z Karasiem?? ano... wydobyli i też poszedł na "polsilver", potem dodatkowo dowiedziałem się, że wcześniej im (mam na myśli naszych wojskowych, oczywiście nie generalizując ) przeszkadzał to go utopili właśnie w gliniance... nie rozumiem, po prostu nie rozumiem, podobnie jak nie pojmuję, jak można było dopuścić do tego, aby w żadnym naszym muzeum lotnictwa nie było szparkowatego Miga-23... z resztą tych MF też nie za wiele ich pozostało... lwią część rozstrzelali na poligonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie, Karaska pociachać...aż mnie serce zabolało, naprawdę....

W Krośnie stały na pomnikach trzy Biesy. Jeden obok mojego domu, którego zdjęto bo oparł się ogonem o ziemię-a stał na słupach. Potem sprzedano go do Zwięczycy koło Rzeszowa, gdzie stoi Lim5, papuzi Ił-14 (ktoś zna jego historię?myślałem że ZRLiLK miał tylko jedną Papugę). Biesa pomalowano na kolor zgniłozielony z niebieskimi akcentami... http://lotnictwo.net/foto.php?id=108792

http://lotnictwo.net/foto.php?id=108791

teraz poszedł na żyletki. Drugi Bies w ogródku został spalony, a trzeciego dwa lata temu pocięto.

http://lotnictwo.net/foto.php?id=102740

Dla Kolegów z okolic Krosna-każdy kto był w muzeum w Dukli widział Biesa, w jakim jest opłakanym stanie...

http://lotnictwo.net/foto.php?id=116381

Może zebrałby ekipę i chociaż jemu będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5a8e95fb5ceb2f6d.jpg

 

A na tym Mig-u 21 stojącym na lotnisku jakiegoś aeroklubu pod Zgorzelcem, zostały wydrapane polskie znaki rozpoznawcze.. Zupełnie tak jakby taka kupa złomu, nie była godna by je nosić na sobie... :(

 

Zdjęcie zrobione dawno, więc pewnie dziś już ktoś się nimi goli... (a z czego właściwie były zrobione te samoloty?) bo jeżeli z duralu, to pewnie przerabiają je jednak na puszki od piwa, aby byłe bliższe ludziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Widzę że tam stoją dwa migi. Ciekawy aeroklub.

 

Przede wszystkim to dziękuję za objaśnienie tematu ;)

 

Dorzucę jeszcze fotkę, bo było tego więcej. Pan który siedział w przyczepie kempingowej, i pilnował aby złomiarze tego nie pokradli- pozwolił mi wszystko obfotografować mam chyba ze 30 zdjęć. Były tam 3, lub 4 Mig-i 21, jeden Mig 23, jedna Iskra, i Mig 15... oraz jakieś drobiazgi, w stylu zbiorników paliwa.

Co ciekawe, to łaził tam też jakiś Niemiec, którego żonka pilnowała dzielnie auta, a ona właził pod skrzydła i też cykał zdjęcia:D

 

3db804d58fa4c5f2.jpg

 

93c4a5533418b177.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migi te (stały) W Zgorzelcu, dosłownie obok Polsko-Niemieckiej granicy. Stały, bo z tego co wynikało z opowieści tego brodatego Pana- samoloty, te miały z tamtąt z czasem zniknąć. Tyle tylko, że nie potrafił On sprecyzować co dokładnie się z nim stanie.

 

Ja zawszę wracałem do domu, samolotem Sevilla-Drezno, lub Sevilla-Berlin przejeżdżałem obok tego lotniska kilka razy, i rzeczywiście samoloty z czasem ''znikały''

 

Na zrobienie fotografii zatrzymałem się raz. Udało mi się rodziców namówić aby na chwilkę zjechali z drogi. Miałem mało czasu, i skupiłem się na Migach 21, które były mi sentymentalnie najbliższe. Ale kilka zdjęć 23-ki też mam:

 

9b1694d593c27a48.jpg

 

16fbb7f29573a5ee.jpg

 

0f39c7c325684fd3.jpg

 

62a3fcd40d7b47ec.jpg

 

Mam jakąś taką dziwną mentalność, że zamiast robić szerokie ogólne ujęcia, zająłem się cykanie zdjęć szczegółom. Nawet do wlotów powietrza aparat wtykałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.