Skocz do zawartości

Leopard 2A4 z 10BKPanc. (1:35, Meng)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja używam ALC313

 

Z butli, czy rozcieńczasz czymś? Sorry za OT!

 

Model jest trochę jaśniejszy niż na zdjęciu, ale na pewno jest dużo ciemniejszy niż przed wszystkimi lakierami etc.

Trochę drogi ten lakier Alclad, no ale jest go też dużo więcej niż Tamiyi. Na razie skończę ten co mam, potem zobaczę, mozę wypróbuję.

 

Zawsze po błyszczącym jest ciemniejszy, taka natura kolorów, że jak powierzchnia gładsza to są głębsze, czyli ciemniejsze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drogi, ja wiem. Jednak jego wydajność oraz efekt jaki uzyskasz wart jest tych pieniędzy. Ja pomalowałem nim już 6 modeli, a nie zużyłem nawet 1/4 buteleczki. Psikany z aerka od razu robi swoją robotę i wysycha około godziny, może dwóch.

 

Dorotka, niczym nie rozcieńczam, aerkiem prosto z butli, a to co zostanie mi w pojemniczku aero, wlewam znów do buteleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dorotka, niczym nie rozcieńczam, aerkiem prosto z butli, a to co zostanie mi w pojemniczku aero, wlewam znów do buteleczki.

 

Oki, dzięki za info. Wnioskuje, że to generalnie to samo co 312 i zachowuje się identycznie tylko mniej (wcale) błyszczy... Jakoś nie mam przekonania do finiszu w pełnym macie, ale patrząc na twoje prace może się przełamię...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zrobiłem od nowa wash. Najpierw próbowałem ścierać go samym suchym ręcznikiem papierowym, jednak średnio mi się to spodobało. Ciągle robiły mi się mazy i wyglądało to słabo. Przy ścieraniu jakimś rozcieńczalnikiem zmywany wash spływa do różnych szczelin, i wygląda to wtedy dobrze. Dlatego też teraz do ścierania washa kupiłem White Spirit od AK, mając nadzieję, że wszystko będzie ok. Niestety, ku mojemu zdziwieniu po nałożeniu samego White Spirita na zasidoluksowaną powierzchnię, znowu powstało coś w rodzaju białego nalotu, jednak był to efekt dużo mniejszy niż poprzednio. Wydaje mi się, że rozcieńczalnik po prostu lekko zmatowił powierzchnię, po nałożeniu sido jest wszystko ok. Przy ocenianiu weźcie pod uwagę, że sporo widocznych niedociągnięć to wina zooma w aparacie, gołym okiem są one ledwo widoczne.

 

fnpx8Lw.jpg

 

CxHhwdY.jpg

 

9bjsmv8.jpg

 

gxg0uvE.jpg

 

lE0GBfa.jpg

Następnie chyba dodam kilka zacieków, potem lakier matowy i błoto. Oprócz tego chciałbym, żeby ten model wyglądał jak czołg podczas ćwiczeń na poligonie w czasie deszczu. Zaschnięte błoto, na to trochę świeżego, mokrego i woda na pancerzu i zagłębieniach. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie odnośnie tego w jaki sposób taki efekt "mokrości" zrobić, do głowy przychodzi mi jedynie ten specyfik od AK:

3141_1-auto_downl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem biedronkę i trochę zacieków i nałożyłem lakier matowy, kolor trochę się rozjaśnił i na żywo jest myślę dość bliski oryginałowi.

Muszę jeszcze dołożyć anteny, plandekę i zapasowe ogniwo gąsienic.

9n6jCXE.jpg

 

qArWObh.jpg

 

A3dvkfI.jpg

 

dAqRdFa.jpg

 

BDeYHxi.jpg

 

syW0kmj.jpg

No i teraz mam pytanie. Chciałbym mój model ubłocić mniej więcej tak, jak tutaj:

leo+027.jpg

Zdjęcie pochodzi ze strony http://chrisjerrettminatures.blogspot.com

Próbowałem na spodzie wanny nałożyć pigmenty i zabezpieczyć je fikserem, jednak efekt nijak miał się do tego co widać na zdjęciu. Proszę o pomoc w jaki sposób przygotować takie błoto, myślałem nad wymieszaniem pigmentów z gipsem i wodą, jednak nie wiem czy by się to sprawdziło. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie doradzi? Spróbowałem wymieszać pigmenty z gipsem i sidoluxem, jednak efekt jest fatalny. Mieszanka ma konsystencję papki, a po dodaniu samego gipsu/pigmentów ma zbyt zbitą konsystencję.

wpCq4Mf.jpg

Proszę o podpowiedź w jaki sposób zrobić błoto podobne do tego ze zdjęcia z poprzedniego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zajrzeć do Google, jak można pomarudzić na forum prawda? Po co ludzie robią filmy na YouTube, jak używać pigmentów skoro można pozawracać głowę ludziom z forum. Oj Solaris, Solaris, nic się nie zmieniasz i jeszcze się dziwisz, że nikt nie pisze. Odpowiedzi na Twoje pytania są już gotowe, musisz je tylko znaleźć a nie wyręczać się kimś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię błoto w prosty sposób. Mam pigment płynny i sypki więc maluję powłokę płynnym i szybko zanim wyschnie pędzlem nakładam pigment sypki do momentu pożądanego efektu. Tylko w tym przypadku nie ma co liczyć na duże błoto tylko takie mocniejsze przykurzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.