Skocz do zawartości

Farby MR. Paint Test.


Hamilkar

Rekomendowane odpowiedzi

Więc idź się brandzlować gdzie indziej. ?

MRP-A mają zmienioną formułę, to sobie spróbuję. Chyba, że Ci to w jakiś sposób przeszkadza. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRP zmieniło formułę, poprzednie Aqua się dobrze pryskały, jak na błoto, ale miały zbyt słabe krycie przy malowaniu pędzlem. Teraz trzeba je rozcieńczać, ale z pędzla mają kryć dobrze i na dodatek w skład systemu wchodzi bezzapachowy rozcieńczalnik, który ma z nich robić farby podobne rozpuszczalnikowym. 

Jeśli tak jest jak twierdzi producent, to postanowiłem zamiast testu łyżeczkowego ulepić model. 

I zobaczymy jak wyjdzie. 

Wystarczy tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ammo to nie są gówniane farby, zamiast czytać pierdoły i powielać to na stu forach to trzeba spróbować zmieszać je z LT.Nie ma takiego błota na rynku którym tak świetnie sie maluje w połączeniu z LT.Ja w tym momencie latadła maluje tylko gunze+mr paint a pancerka to juz tylko MIG.Zero zasychania na dyszy, zero próblemów z czyszczeniem.Maluje się świetnie nawet transparentne warstwy.Gównem totalnym jest vallejo i to sie raczej nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem i nadal podtrzymuję, Ammo to gónwo.

Błoto to błoto. I sens lania LT do błota już w ogóle nie widzę. Albo kupuję błoto godząc się z tym, że farba jest jaka jest, ale nie śmierdzi, lub kupujesz porządną farbę, która śmierdzi, ale działa. 

I skoro nawet lakiery potrafią schnąć na dyszach, te bajeczki o błocie, które tak nie robi można opowiadać wiesz komu. 

Z czym się zgodzę, to że VMA co do bycia szajsem absolutnie wygrywa. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mbrnnr napisał:

Z czym się zgodzę, to że VMA co do bycia szajsem absolutnie wygrywa. 

Kiedyś, jak brakowało mi koloru w palecie Tamiya, to kupowałem Vallejo. Miałem ich kilka. Ale to były rzadko używane kolory i raczej do małych powierzchni, więc w sumie nie narzekałem. Ostatnio postanowiłem przetestować na nich nowo zakupione aerografy i porównać ze starymi.

No i to był szok. Nie kumam, jak można było tego używać i jeszcze chwalić (vide Phil Flory). Malowanie jest mało komfortowe swoją drogą, ale usunięcie tego gunwa z aero to przedsięwzięcie samo w sobie. Woda z detergentem, IPA, zmywacz do akryli - wszystko działa połowicznie, albo trzeba przepuścić wiadro przez aero a potem i tak rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

kupiłem takie oto dwie farbki :

lrvajP2.jpg

Dramat w jednym akcie , próbowałem lakierować na ciśnieniu  0,8 bara farba najpierw leciała 2 sec. i stop :twisted:

Podkręciłem ciśnienie do 1, bara farba leciała trochę dłużej i znów stop   :twisted:

Pomagało czyszczenie dyszy nasączonej w zmywaczu ale chyba nie oto chodzi , liczyłem na coś więcej.

Chyba że coś robię nie tak  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są stare wodne MRP. 

Czyszczenie dyszy zmywaczem przy wodnych to normalna rzecz. Jeśli chcesz tego uniknąć, dolej do nich rozcieńczalnik Tamiya Lacquer Thinner. 

BTW jaki aerograf? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja czekam na obiecaną recenzję...

W dniu 9.04.2019 o 02:02, mbrnnr napisał:

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w weekend powinna się pojawić bardziej szczegółowa recenzja nowych farb MRP-A

... :kawa:

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Rozcieńczyłem wodną MR.Paint MRP-A038 RLM 24 Dunkelblau Gunze LT i Tamyia X-20A.

W obu przypadkach ok. Ciut lepiej z LT. Jak dla mnie co najmniej równe Guzne H.

Po pomalowaniu gołego plastiku i odczekaniu 5 minut przyklejona taśma, tesa niebieska, oderwana gwałtownie nie zrywa farby w obu przypadkach.

Edytowane przez grrzesiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.