Skocz do zawartości

Armata p.panc. kal.37mm "BOFORS" wz.36 1:35 Mirage Hobby


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wakacje, więc trochę ruszyłem z robotą!

IV etap to lufa (skończona w 95%)

 

 

751bcdbdbf693b24gen.jpg

 

1849e1ba64ed08e3gen.jpg

 

21ea96153d1e001egen.jpg

 

7f0755a3bdead50fgen.jpg

 

 

V etap to przednia osłona (do szlifowania, generalnego , widać kleksy z kleju, ale w rzeczywistości nie jest to tak widoczne i rażące po oczach jak na zdjęciu, ale szlifowanko będzie i tak.)

 

 

6f51e65fbe90fcb9gen.jpg

 

56b2d78d212f3c32gen.jpg

 

65955e70ec38e84amed.jpg

 

0bd1f2e6cb7cfe02med.jpg

 

Pozdrawiam!

Proszę o wyrozumiałość!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może staraj się nakładać mniej kleju, najlepiej oczkiem od igły, wtedy kropelka kleju będzie mniejsza i nie rozleje się po części. Spróbuj, pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może staraj się nakładać mniej kleju, najlepiej oczkiem od igły, wtedy kropelka kleju będzie mniejsza i nie rozleje się po części. Spróbuj, pomaga.

 

 

Sprubuję

Ale na tych zdjęciach serio jest to wyolbrzymione.

Zresztą już trochę przeszlifowałem.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie polecam klej TAMIYA extra thin do plastiku , klej niezastąpiony, ale blaszek już raczej nim nie przyklejisz

Bedziesz nadawał faktury pancerza tym panelom ?

Pozdrawiam

 

Właśnie używam tego kleju i jeszcze do blach klej TAMIYA CA.

A jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z przyklejonej sody kuchennej (to jest sposób kartonowy, nie wiem jak w modelu plastikowym wyjdzie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie jestem jakimś guru czy specjalistą ale według mnie piep... głupoty.

Blacha grubości 4-5mm nie będzie miała takich wstrętnych wżerów przy walcowaniu.

Z całą uprzejmością powiem, że to co widzimy na rekonstruowanej płycie armaty to ślady po usuwanej korozji zapewne metodą piaskowania.

 

To o czym piszesz Jaśko można robić na ruskich czołgach ale nie na płytach 4-5mm, na litość boską...

 

KW-2, dla mnie zrobiłeś super postęp i nie eksperymentuj z takimi rzeczami bo nie dość, że nie jest to zgodne z prawdą to i będzie krzywdzące dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda.....

 

Zdecyduj zatem czy taka faktura walcowanej stali miała miejsce w rzeczywistości czy podoba Ci się bo widziałeś gdzieś na jakimś zdjęciu...

W sumie fajnie jakby jeszcze powiesił zapasowe koło od pantery na tym pancerzu, to też fajnie wygląda i akurat mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kilku próbach odwzorowania tej faktury, doszedłem do wniosku, że jednak z tego zrezygnuję bo wychodzi mi to średnio, a nie chcę zepsuć tego modelu:)

Pozdro i dzięki za rady!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem sugestię, ze to fajnie wyglądało by to na modelu , ale to jest tylko moje zdanie , a na przykład dałem zdjecie .

Nawet jeśli armata nie miała czegoś takiego , to modelarstwo to przeciez nie jest rzeczywistość

Jak dla mnie , słowa Miga Jimneza (modelarstwo to interpretacja rzeczywistości ) są słuszne , ale to tylko moje zdanie

Jeśli dla Ciebie jest inaczej , nie ma sprawy, to Twoje zdanie , a każdy przecież ma inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kw2, nie kombinuj, model tej wielkości (ta armata była po prostu mała) i ta skala +faktura odlewu = porażka. Enten dobrze Ci podpowiada. Za bardzo starłeś bieżnik na oponach, podwozie trochę upaprane klejem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Armata poskładana do kupy, jeszcze tylko trochę szlifowania, itp. i podkład!

Kilka zdjęć, bo akurat ładna pogoda, a co za tym idzie dobre warunki do....... sami wiecie:)

 

323140960910fee1gen.jpg

 

 

 

 

 

584ead007f85ea7bgen.jpg

 

 

 

 

 

4aa2a6ac9a7ceedcgen.jpg

 

 

 

 

 

abbc1786c697461cgen.jpg

 

Zapraszam na mój drugi wątek konkursowy który znajduje się pod tym linkiem:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=224&t=54713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.