Skocz do zawartości

Scania 143M 470 \8/ Wrecker Truck


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha.Dziś zaczynam model scanie produkcji italeri.Co by tu napisać?NO model kosztował 115 zł ja już trochę zrobione ale to później teraz in-box:

06803838-Scania%20143R%20Wrecker%20Truck.jpg

dsc04140ba9.th.jpgdsc04141lq1.th.jpg

dsc04142mp6.th.jpgdsc04143lo8.th.jpg

dsc04144na1.th.jpgdsc04145kz1.th.jpg

dsc04146jc9.th.jpgdsc04147ud0.th.jpg

dsc04148jb5.th.jpgdsc04149ok4.th.jpg

dsc04150qd1.th.jpgdsc04151rp7.th.jpg

dsc04152vi1.th.jpgdsc04153ia8.th.jpg

dsc04154ea5.th.jpg

A oto postępy rama złożona i zamontowane zawieszenie tylne:

dsc04155hp1.th.jpg

dsc04162zv1.th.jpg

Zdjęcia są dość stare bo w obecnie chwili,Prace poszły do przodu i silnik oraz przednie zawieszenie są złożone i zmatowane do kupy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Dzięki.Twój WS jest niezły.A tak poza tym gdzieś widziałem już relacje z ta ciężarówka.

 

Dziękuję dardzo

 

Szkoda, że ramki chromowane dałeś w workach, mogłeś wyciągnąć.

A jak będziesz go malował?

Tak, jak zaleca producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz obiecane zdjęcia:

dsc04169qv1.th.jpg

dsc04170fp6.th.jpg

dsc04172rs2.th.jpg

dsc04173ce9.th.jpg

A oto co wymyśliłem.Może Ameryki nie odkryłem ale zawsze. a więc zakładamy felgę która ma być od środka .Ma to wyglądać miej,więcej tak:

dsc04175xs1.th.jpg

Ten "cypek" to coś takiego:

dsc04176na6.th.jpg

W kolejnym etapie montażu sklejamy w taką postać:

dsc04177oe1.th.jpg

I aby to jakoś wyglądało trzeba do tej felgi przykleić felgę zewnętrzną .

Tylko uważajcie żeby zewnętrzna felga nie przykleiła do "cypka"

I w taki sposób mamy obrotowe koło-a tylne.Chyba każdy wie jak zrobić przód.

Oczywiście to był tylko pomysł ja tego nie zastosuję w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Zawsze miałem jakieś zaćmienie mózgu i nie mogłem wpaść jak to zrobić. Teraz wiem ale i tak tego nie zrobię bo jeszcze mi ukradną i sobie pojada.A tak poza tym to w inny sposób odgryźć się nie możesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuściłem sobie robienie ruchomych kół w momencie, kiedy jeden z modeli odjechał i zawisł na krawędzi parapetu

 

A Scania... osobiście nie znam sie, ale rdza na kolektorach chyba za bardzo się błyszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banshee777 W realu jest matowa ten połysk to chyba od flesza z aparaty. jawkersChyba dam tak jak jest fabrycznie.Najwyżej zrobię przednią pokrywę(maskę)podnoszoną.A co do tych kół to właśnie dlatego się boje dać ruchome bo sobie odjedzie z pułki,która wisi ok 1,60m nad ziemią.Aż strach pomyśleć co by było z modele.;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można (chyba) zrobić jakiś klocek lub klin i podłożyć pod jedno z kół, jak to czasem dzieje się podczas zmiany koła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoiku coś tam puka to to Paweł pomysłu szuka.Ale jestem inteligentny aż mnie to przerasta.No w modeli dużo sie zmieniło ,a mianowicie.Prawie złożyłem środek o pomalowałem,skleiłem kabinę,ale jest jeden problem.Nie da się włożyć wnętrza ale po odklejeniu przedniej ścianki wszystko się da. .Pomalowałem też górną cześć wnętrza i boki.No dam zdjęcia bo już nie mam went na wierszyk.A bo bym zapomniał.Wspominałem że grill chcę zrobić uchylany,potrzebuję dokładnego zdjęcia Iveco Turbostar-a,wiem tam było takie rozwiązanie i chcę zobaczyć jak wyglądało.

 

Foto 1.

dsc04178wx4.th.jpg

Foto 2.

dsc04179lx1.th.jpg

Foto 3.

dsc04183ja0.th.jpg

Foto 4.

dsc04184cq6.th.jpg

Foto 5.

dsc04185ma7.th.jpg

Foto 6.

dsc04186my5.th.jpg

A na ostatnim zdjęciu widać ramę na kołach zmontowanych na sucho,i prowizorycznie zamontowanym siodłem.

 

P.S

Czy macie może fotkę Scanii seri-3 z opuszczoną kabiną chcę zobaczyć czy dobrze odciąłem boki od grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko ok!!! Mam male pytanko będziesz malował kabine,czy zostawiasz goły plastik!!!Bo jak zotawisz goły to trochę kijowo będzie wyglądal!!!Jak byś czasem potrzebował zabudowy do "wrecker trucka"to posiadam kompletną!!! SCANIA164@interia.eu

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę przybyło części w moim modelu a konkretnie:

dsc04190dc5.th.jpg

Te żółte jest już gotowe a te niebieskie to nie.Chodzi o to że nie wiem na jaki kolor pomalować ten model .

A oto ulepszenie wydechu będzie on mam nadzieję za kabiną:

dsc04192cz6.th.jpg

To jest faza próbna i będę sie zastanawiał jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh aż się martwię że mam monolog niby ktoś zagląda,ale nie pisze. Zabudowa jest pomalowana podkładem ,ale fotek nie mam . Na wysięgniku pojawiły się kalki , fotki dam dziś wieczorem.Proszę o jakiś dialog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek nie martw się że nikt nie pisze

 

a co do modelu to bardzo fajnie wygląda oby tak dalej.zdecydowałeś się już na jaki kolorek będziesz malował modelik

 

pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.